Virtuálně se pojede i MotoGP

Virtuálně se pojede i MotoGP
14:34, 27.03.2020

Asi jste si všimli, že kvůli koronaviru nového typu se nekoná spousty sportovních události. Je to naprosto logické., F1 se s tím vypořádali po svém a zvolili pod oficiální záštitou virtuální podobu. První závod se již odjel a následující nás teprve čekají, dle harmonogramu, který byl reálný. Možná po vzoru tohoto přístupu, své dovednosti ve virtuálním závodění nám předvedou jezdci MotoGP. Tím titulem, který bude pro tyto účely použit, je závodní hra MotoGP od vývojářů ze studia Milestone. První závod se pojede již tuto neděli.

Trať pro virtuální závod bude Autodromo del Mugello, šest kol po digitální reprodukci jedné z těch nejlepších závodních tratí na světě. Právě zde se rozhodne o vůbec prvním vítězi virtuálního závodu. Těsně před začátkem rozhodne o startovním pořadí pětiminutové kvalifikační kolo. Celá událost včetně kvalifikace se bude vysílat v 15:00 (SELČ) v neděli 29. března na motogp.com, esport.motogp.com a na vybraných televizních stanicích, jakož i na sociálních sítích včetně YouTube (na kanálech MotoGP™ a MotoGP™ eSport), a na Twitteru, Instagramu a Facebooku MotoGP™ eSport (na stránkách MotoGP™ i MotoGP™ eSport).

Pokud vás zajímá, kdo bude závodit, přikládáme seznam účastníků: Repsol Honda Team: Marc Marquez, Alex Marquez; Monster Energy Yamaha MotoGP: Maverick Viñales; Aprilia Racing Team Gresini: Aleix Espargaro; Team Suzuki Ecstar: Alex Rins, Joan Mir; Petronas Yamaha SRT: Fabio Quartararo; Red Bull KTM Tech 3: Iker Lecuona, Miguel Oliveira; Pramac Racing: Francesco Bagnaia.

Též přikládáme veškeré stanice, které budou tento závod vysílat: DAZN ESPAÑA, SKY ITALIA, CANAL+, BT, SERVUS, EUROSPORT, OTE, SWISSTV, VIASAT, POP, SPORTTV, SPORT5 ISRAEL, SPORTKLUB, MTV FINAND, NBC a ESPN LATAM.

Klik pro zvětšení (Virtuálně se pojede i MotoGP)

VideoPass

A to ještě není všechno. Kromě virtuálního závodu si fanoušci nyní mohou užít spoustu dalších závodů, protože motogp.com/ zpřístupňuje veškerý obsah – od závodů přes rozhovory po dokumenty a všechno mezi tím – zadarmo prostřednictvím zkušební lhůty VideoPass, která bude platit až do začátku závodů. Součástí je archiv závodů od roku 1992 až do Qatar GP 2020, takže fanoušci si mohou užít každičký okamžik z nedávné historie MotoGP™, kdykoliv budou chtít.

Zadarmo jsou rovněž všechny dokumenty, které popisují slavné okamžiky závodníků, jako jsou Marc Marquez, další mistři světa Jorge Lorenzo a Casey Stoner, a zároveň se věnují historii sportu. Dostupné jsou rovněž první dvě epizody Off the Racing Line, které se zaměřují na život mimo trať velikánů, jako jsou Jack Miller (Pramac Racing) a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3).

Zábavu a aktivitu fanoušků můžete najít rovněž na řadě sociálních sítí. MotoGP™ nedávno požádalo své příznivce na Twitteru o fanouškovské kresby, aby světu představilo neuvěřitelný tvůrčí talent z celého světa. Na výtvory se můžete podívat pomocí hashtagu #MotoGPArt – ty nejlepší najdete ve virtuální galerii ZDE. V rámci příběhů na Instagramu se dvakrát týdně konají kvízy a spoustu dalšího obsahu okolo turnaje a závodníků najdete i na TikToku. Nový seriál na IGTV, Facebooku a YouTube přinášejí ještě víc obsahu a MotoGP™ několikrát do týdne rovněž uvádí klasické závody prostřednictvím Facebook Live.


DALŠÍ

CGwillWin