Google Stadia je vonku a prvé ohlasy niesu zrovna nadšené

Google Stadia je vonku a prvé ohlasy niesu zrovna nadšené
13:25, 19.11.2019

Dalo sa to asi pochopiteľne očakávať, ostatne spoločnosť Google nevenovala samotnej PR okolo launch vydania ich prvej konzole Stadia nejakú zásadnú pozornosť, defacto to celé jednoducho pustili na domácej pôde von a čakali, čo sa zo strany novinárov vlastne stane. Ich reakcie sú teda momentálne dosť chladné a to na základe značných technických problémov.

Drvivá väčšina hier u ktorých malo byť možné spustiť stream s 4K rozlíšením, ho vo finále nedokáže vytvoriť a maximum čoho vôbec, a tam spadajú aj odborné stránky ako Digital foundry, dosiahli bolo Full HD. Celé je to jednoducho ako pôrod a základ pre budúce možné zlepšovania. V zmysle lagov vraj Stadia dokázala obstáť na v úvodzovkách slušnú známku, avšak ten kompromis voči kvalite obrazu je aj na dnešné pomery tak zásadný, že pokiaľ máte doma jednu z výkonných konzol ako Xbox One alebo PlayStation 4, Stadia vám príde ako nepodarený vtip.

Uvidíme ako tento "beta test" vo výsledku vlastne dopadne a či náhodou Google nesiahne po nejakom fatálnom rozhodnutí, a celý projekt vo výsledku nehodí do koša. Čas ukáže.


DALŠÍ

CGwillWin