hw
OPPO predstavuje nové smartfóny Reno12 a Reno12 Pro s AI funkciami

OPPO predstavuje nové smartfóny Reno12 a Reno12 Pro s AI funkciami
17:02, 19.06.2024

Spoločnosť OPPO uvádza na trh dva nové telefóny s umelou inteligenciou (AI) – Reno12 a Reno12 Pro. Novinky prinášajú sadu špičkových funkcií generatívnej umelej inteligencie (GenAI), ktoré otvárajú nové obzory pre kreativitu a efektivitu.

Telefóny Reno12 i Reno12 Pro predstavujú najnovšiu generáciu, ktorá sa vyznačuje futuristickým fluidným (meňavým, ak chcete) dizajnom so skvelým novým vzhľadom a vysoko odolným zliatinovým rámčekom. Tieto dva modely využívajú celkom novú mobilnú platformu MediaTek Dimensity 7300-Energy s 4nm výrobným procesom, vytvorenou exkluzívne spoločnosťami MediaTek a OPPO. Platforma zaisťuje mimoriadnu energetickú efektivitu.

Modely Reno12 a Reno12 Pro predstavujú novú kapitolu populárnej série Reno a jedná sa o prvé produkty uvedené v rámci záväzku urýchliť zavádzanie telefónov s AI medzi širšiu verejnosť. „Veríme, že trend umelej inteligencie predstavuje zásadnú zmenu a smartfóny sú ideálnymi zariadeniami pre prístup k mobilnej AI a jej využitiu,“ povedal Bingo Liu, generálny riaditeľ spoločnosti OPPO Europe.

Z rozmanitej ponuky produktov má rad Reno pre Európu zvláštny význam. V roku 2019 sa OPPO Reno 5G stal prvým komerčne dostupným 5G smartfónom v Európe. Počas uplynulých piatich rokov sa do rúk zákazníkov dostalo úctyhodných 100 miliónov smartfónov.

Klik pro zvětšení (OPPO predstavuje nové smartfóny Reno12 a Reno12 Pro s AI funkciami)

Zrýchlenie nástupu telefónov s AI

Na začiatku tohto roka spoločnosť OPPO načrtla svoj záväzok sprístupniť možnosti AI viacerým ľuďom a to nielen v rámci špičkových vlajkových smartfónov. V rámci tohto úsilia sa OPPO spojilo so spoločnosťami Google, Microsoft, MediaTek aj ďalšími partnermi, aby tým nástup novej generácie telefónov s AI urýchlilo.

Reno12 a Reno12 Pro prinášajú sadu prielomových funkcií GenAI na každodenné použitie. Vďaka aktualizovanej funkcii AI Eraser môžu používatelia jednoduchým klepnutím odstrániť z fotografií okoloidúcich cudzincov alebo napríklad rušivé objekty, pretože ich táto funkcia dokáže automaticky rozpoznať.

Oba telefóny sú tiež vybavené dvoma funkciami AI, špeciálne navrhnutými na vylepšenie skupinových fotografií. Funkcia AI Clear Face zaistí všetkým účastníkom skupinovej snímky rovnaké vylepšenie vďaka obnove detailov, ako sú kontúry tváre, vlasov aj obočia, vo vysokom rozlíšení, aby boli výnimočne čisto zachytené aj osoby stojace ďalej od fotoaparátu. AI Best Face pritom dokáže automaticky identifikovať osoby so zatvorenými očami a pomocou pokročilej technológie AI im oči znova otvoriť, takže žiadna skupinová snímka nepríde nazmar.

Aplikácia AI Studio sa prispôsobí fantázii a dokáže vytvoriť digitálnych avatarov alebo umelecké portréty pomocou jedinej fotografie. Používatelia si môžu predstaviť sami seba ako kovbojov, hviezdy, cyberpunkové mangy alebo použiť mnoho ďalších štýlov využívajúcich možnosti GenAI.

Okrem vylepšenia fotografií využívajú aplikácie v telefónoch Reno12 a Reno12 Pro taktiež ďalšie možnosti AI na zvýšenie efektivity a podporu kreativity. Nástroj AI Toolbox, ktorý je postavený na rozsiahlom jazykovom modeli (LLM) Google Gemini, je novým prírastkom do inteligentného postranného panela. Prináša funkcie ako AI Write, AI Speak a AI Summary, ktoré využívajú výkonné rozpoznávacie schopnosti k pochopeniu obsahu zobrazeného na displeji. Podľa toho ďalej odporúčajú funkcie AI, ako sú rýchle generovanie obsahu pre sociálne média alebo zhrnutie dlhých článkov.

V aplikácii Recording môžu teraz používatelia používať taktiež nový nástroj AI Recording Summary, ktorý generuje textové zhrnutie z hlasového záznamu a usporiada ho do poznámok. Informácie ako zoznamy úloh, časy, miesta a ďalšie podrobnosti sú pre lepší prehlaď zvýraznené a vhodne naformátované.

Zachytenie životných okamihov s funkciou AI Portrait Expert

Hlavný fotoaparát smartfónov je vybavený snímačom Sony LYT-600 s full-pixel všesmerovým automatickým ostrením a optickou stabilizáciou obrazu. Snímač okrem iného ponúka rýchlejšie aj stabilnejšie ostrenie pre jasnejšie snímky. Oba modely sú vybavené aj portrétnym režimom s až dvojnásobným zoomom pre jednoduchú tvorbu portrétov s bohatým bokeh efektom, ktoré sa vyrovnajú portrétom zadováženým profesionálnymi fotoaparátmi.

Reno12 Pro posúva profesionálny portrétny zážitok vďaka 50Mpx teleobjektívu portrétneho fotoaparátu s dvojnásobným optickým zoomom a novému 50Mpx selfie fotoaparátu s automatickým ostrením. S novými efektami AI Portrait Retouching možno tvoriť portrétne selfie snímky s využitím umelej inteligencie.

Oba telefóny majú vylepšenú funkciu Flash Snapshot, ktorá svižnejšie upravuje expozičný proces fotoaparátu a umožňuje tak zachytiť realistickejšie svetelné efekty aj prirodzené odtiene pleti. Zadný aj predný fotoaparát tvorí tiež záznam videa v rozlíšení 4K pri 30 snímkach za sekundu, teda v štyrikrát vyššom rozlíšení než má 1080p video.

Globálne debutujúca platforma prináša najlepšiu energetickú efektivitu v histórii série Reno

Reno12 a Reno12 Pro sú prvé telefóny s upravenou mobilnou platformou MediaTek Dimensity 7300-Energy, vyrábanou 4nm procesom. Nová osemjadrová platforma, ktorú MediaTek vytvoril spoločne s OPPO, sa skladá zo štyroch výkonných jadier A78 a štyroch úsporných jadier A55. Úzka spolupráca oboch spoločností na modeli Dimensity 7300-Energy priniesla tiež prielom vo výkone SoC, pamäti aj úložisku vďaka najnovšiemu systému ColorOS Trinity Engine.

Vďaka využitiu modelov AI k identifikácii aktuálneho používateľského scenára dokáže aktualizovaná technológia CPU-Vita Trinity Engine presne alokovať zdroje SoC, čím dosiahne nižšej spotreby energie a zároveň zaistí stabilitu aj plynulosť systému.

Mechanizmus RAM-Vita zlepšuje využitie operačnej pamäte a zrýchľuje spúšťanie aj prepínanie aplikácii. Dokáže nechať bežať aktívne aplikácie na pozadí až 72 hodín. Okrem toho možno pomocou funkcie OPPO RAM Expansion premeniť až 12 GB úložisko na dočasnú pamäť RAM, ktorá v prípade potreby zaistí ďalšie zvýšenie plynulosti.

Klik pro zvětšení (OPPO predstavuje nové smartfóny Reno12 a Reno12 Pro s AI funkciami)

Aktualizovaný engine ROM-Vita teraz vykonáva bezstratovú kompresiu u málokedy používaných aplikácii a spravuje duplicitné súbory, aby sa znížilo zbytočné využívanie úložiska, čo vedie k väčšiemu úložnému priestoru pre používateľské súbory a k vyššej rýchlosti čítania aj zápisu do pamäte.

Dlhšia životnosť batérie, rýchlejšie nabíjanie

Cielená optimalizácia štruktúry anódy a katódy v batérii telefónov Reno12 a Reno12 Pro pomohla vytvoriť 5 000mAh batériu s dosiaľ najvyššou energetickou hustotou v telefónoch radu Reno. Zaisťuje predĺženú životnosť batérie a štyri roky optimálneho stavu batérie bez nutnosti zväčšenia veľkosti batérie alebo telefónov.

S 80W bleskurýchlym nabíjaním OPPO SUPERVOOCTM u oboch modelov možno túto batériu nabiť z 1 % na 49 % len za18 minút, pričom k úplnému 100% nabitiu stačí len 46 minút.

Odvážne elegantný, nápadne masívny

Rad Reno má v podobe modelov Reno12 a Reno12 Pro odvážny dizajn, ktorého ústredným prvkom je strieborný povrch. Zadný sklenený panel oboch modelov je vyrobený s pomocou technológie OPPO Fluid Ripple Texture, ktorá vytvára 3D efekt vlniacej sa vody. Inovatívne využitie efektu paralaxy zaisťuje dosiahnutie tohto vizuálneho vnemu pri zachovaní zrkadlovo hladkej textúry.

Okrem nového strieborného vzhľadu ponúkajú oba modely tiež alternatívny štýl. Klasickejší vzhľad ponúka čiernohnedá farba pri modeli Reno12 5G so sýtym kakaovým odtieňom a povrchovou úpravou, na ktorej nezostávajú odtlačky prstov. Reno12 Pro v čiernom prevedení má dvojfarebný matno lesklý dizajn s dvoma polovicami, prirodzene oddelenými elegantnou kovovou stuhou, ktorá sa vodorovne tiahne cez zadnú stranu telefónu.

Na prednej strane modelu Reno12 Pro sa odohráva najväčšia evolúcia displeja v histórii radu Reno a to v podobe novinky Infinite View. Vďaka štvornásobne mikro-zakrivenému dizajnu kombinuje estetiku zaobleného displeja s priľnavosťou displeja plochého. Poskytuje tým plne pohlcujúci obraz aj výnimočné pohodlie a zároveň výrazne znižuje množstvo náhodných dotykov, ku ktorým málokedy dochádza na zakrivenom okraji displeja.

Telefóny Reno12 i Reno12 Pro sú opatrené 6,7palcovým OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorý dokáže zobraziť až 1,07 miliardy farieb, a zároveň ponúka hardvérovú ochranu očí pred modrým svetlom. K tomu sa pridáva technológia OPPO Splash Touch, patentované riešenie, ktoré umožňuje správne fungovanie obrazovky ,aj keď je vlhká alebo keď má naopak používateľ mokré ruky.

Reno12 je prvý telefón na svete, ktorý sa spolieha na sklo Corning® Gorilla® Glass 7i s ochranou pri páde na zem. Reno12 Pro je oproti tomu vybavený sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, najtvrdším ochranným sklom, ktoré sa kedy objavilo v rade Reno. Sklo poskytuje mimoriadnu odolnosť proti nárazom, pádom, ohýbaniu a poškrabaniu. Vďaka krytiu stupňa IP65 sú oba modely výnimočne odolné proti prachu a vode, pričom kritické súčasti telefónu, vrátane otvorov, reproduktorov, portu USB-C a zásuvky na SIM kartu boli ešte posilnené.

Plynulé, bezproblémové a stabilné pripojenie

Do radu Reno v modeloch Reno12 a Reno12 Pro sa dostáva najnovšia generácia technológie AI LinkBoost. Systém sa skladá z deviatich samostatných antén usporiadaných v 360° priestorovej architektúre. Je schopný zvýšiť príjem signálu a optimalizovať výber siete pomocou modelu AI na úrovni systému, ktorý vykonáva agilné prepínanie sietí na základe sieťového prostredia používateľa. U novej generácie AI LinkBoost bolo uskutočnené rozsiahle lokálne testovanie a optimalizácia na trhoch po celom svete, aby sa zaistili trvale stabilné pripojenia. Tie zahŕňajú zlepšenie latencie siete v oblastiach so slabým signálom alebo vo vyťažených sieťach (napríklad na festivaloch alebo koncertoch), zlepšenie plynulého prepínania medzi Wi-Fi a mobilnou sieťou a zrýchlenie obnovy signálu pri výstupe z výťahu alebo podzemných priestorov. Rad Reno12 získal ako prvý na svete certifikáciu TÜV Rheinland High Network Performance Certification. Tá potvrdzuje, že poskytuje bezproblémové sieťové prostredie vo všetkých testovaných scenároch.

Pre situácie ako je lietanie, dochádzanie metrom alebo horská turistika, kedy nie je k dispozícii pokrytie mobilnou sieťou, je v zariadeniach Reno12 a Reno12 Pro technológia BeaconLink. Pomocou vlastných komunikačných protokolov posilňuje BeaconLink prenos cez Bluetooth a umožňuje komunikáciu na vzdialenosť až 200 metrov. To umožňuje uskutočňovať hlasové hovory medzi dvoma zariadeniami v núdzových situáciách aj bez nutnosti pokrytia sieťou.

Nové smartfóny OPPO Reno12 5G a Reno12 Pro 5G budú v predaji od 1. 7. 24. u vybraných operátorov a partnerov. Reno12 5G bude k dispozícii v čiernohnedej a striebornej farbe za odporúčanú cenu 499 €. Reno12 Pro 5G bude za cenu 599 € k dispozícii v čiernej a striebornej farbe.


DALŠÍ

CGwillWin