hw
recenze
Endorfy Atlas L Electric

Endorfy Atlas L Electric - recenze
Endorfy Atlas L Electric - recenze
08:00, 20.03.2023

Málokedy mám možnosť vyhlásiť, že som v rámci testovania produktov v niečom vyložene prvý, ale v prípade nového herného stola od poľskej značky Endorfy, si to môžem suverénne dovoliť. Je dosť možné, že v čase, keď tento text čítate, sa už tých hodnotiacich článkov na predmetný kus nábytku objavilo viacero, každopádne v dobe, keď som nasledujúce riadky písal, bol Endorfy Atlas L Electric až panensky nepoznanou záležitosťou. A o čom je teda presne reč? Predmetný výrobca má vo svojom portfóliu modelový rad Atlas, ktorý predáva v dvoch veľkostiach, navyše aj s príplatkom za elektrický zdvih. Nám sa do redakcie dostal práve ten najluxusnejší variant s označením Atlas L Electric, ktorého kvality som mal možnosť dlhodobo preverovať, a teraz vám o nich napíšem viac.

Prvý

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Endorfy Atlas L Electric je herný/kancelársky stôl s rozmermi 150 cm na 78 cm, ktorý ponúka nosnosť do 80 kilogramov – jeho cena sa momentálne pohybuje okolo tristo eur. Produkt vám príde v rozmerovo kompaktnom balení, s prebalom vhodným aj na drsnejší transport – oceňujem, že výrobca využil tradičnú plastovú penu a nesiahol po lacnejšom polystyréne, keďže mi tak ušetril nervy s vysávaním malých bielych gulôčiek. Tak či onak, hlavná doska stola sa skladá z troch tvarovo atypických dielov (ide o akési skosené drevené dosky, obalené do na dotyk príjemnej fólie, s efektom karbónu a drsného kovu). Za tie roky som mal možnosť recenzovať už herné stoly od celkovo troch výrobcov a práve Endorfy im, čo sa týka celkového spracovania, s prehľadom nakopalo zadok a ani sa u toho táto značka nestihla zapotiť. Proces skladania mi zabral sotva dvadsať minút, a to som z toho času dával pri inštalácii elektrického motora extra pozor, aby som niečo nenamontoval nesprávne, prípadne opačne. Jednotlivé dieliky, kam spadajú aj šrauby, sú dôkladne zabalené a roztriedené tak, aby ani menej skúsený staviteľ nepotreboval absolvovať dodatočný kurz. Mňa úplne šokovalo, keď som v balení našiel drevené istiace kolíky, pomáhajúce pri zložení vrchnej dosky. Všetky komponenty sú vyrobené z vysoko kvalitného kovu a dreva a nenašiel som na nich ani omrvinku pochybností, ktoré by nejako degradovali výsledný dojem zo stola samotného.

Nemám ani tú palicu

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Hovorí sa, že kto chce psa biť, palicu si vždy nájde. Ja som sa pri komplexnom hodnotení Endorfy Atlas L Electric snažil nájsť palicu aj tam, kde by som to normálne nerobil, avšak produkt vo finále obstál na plnej čiare. Počas skladania som videl, že sa tu nerozprávame o nejakej čínskej pásovej výrobe, ktorú si objedná firma z Európy s tým, že jediné, čo jej stačí, je dodatočne nalepiť svoje logo na obal. Nie, Endorfy v tomto prípade prináša jedinečný a po stránke detailov premyslený kus herného náradia, ktoré nemá problém sa uplatniť aj v rušnej kancelárii. Chcete príklad? Po vyššie spomínaných drevených spojovacích kolíkoch, ktoré si užívateľ môže preventívne naniesť lepidlom a spevniť tak už samo osebe celistvú konštrukciu, som žasol aj nad implementáciou špeciálnych gumových podložiek. Tie sa dávajú pod jednotlivé spoje v rámci uchytenia dosky o hlavnú kovovú konštrukciu, čo vo finále prináša väčšiu pevnosť a súčasne pružnosť spojov, ale zároveň aj prevenciu pred poškrabaním dreveného povrchu dosky zo spodnej strany. Všetky zvárané časti nosných nôh v tvare obráteného písmena T sú rovnako vysoko kvalitné a zo spodnej strany môžete nájsť otočné kolieska s výškovo nastaviteľným profilom – ideálna vec, keď v miestnosti nemáte úplne rovnú podlahu. Zo spodnej strany dosky máte niekoľko miestočiek, kde je možné namontovať háčik na headset – tu prišiel ďalší menší šok: háčik mal na sebe rovnako pogumovanú plochu, čo som u iných výrobcov nikdy nevidel.

Čaro zdvihu a poriadku v kabeláži

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Ešte skôr než sa dostanem k opisu najväčšej prednosti testovanej vzorky, je nutné spomenúť aj bonus v podobe výrezov na zadnej strane hrany, ako aj dva gumové prechody v oblasti, kde si bežne dávame monitory. Zadná hrana vám umožňuje viesť kabeláž popri stene až v troch miestach (na oboch krajoch a v strede) s tým, že spomenuté gumové brány môžete využiť na vedenie kabeláže už v polovici stola a skryť tak hromadu nechcených káblov pred zrakom verejnosti. Zo spodnej strany je navyše možné využiť aj kovovú zásuvku na odloženie nabíjačiek a adaptérov, čo je ale v tomto segmente herného nábytku už bežný doplnok. Keď už však spomínam doplnky, určite musím uviesť aj veľké množstvo plastových svoriek s možnosťou lepenia, ktoré Endorfy pridalo do balenia a ktoré si môžete umiestniť zo spodnej strany a viesť si tadiaľ jednotlivé zväzky hrubších káblov. A poďme konečne k tomu hlavnému dôvodu, prečo som sa ja do Endorfy Atlas L Electric zamiloval, takzvane, na „prvú dobrú“. Elektrický zdvih v rozmedzí od 72 do 120 cm, regulovaný pomocou digitálneho ciferníku a pätice fyzických spínačov, to je priama cesta, ako si zlepšiť vlastnú fyzickú pohodu. Je všeobecne známe, že počas sedavej práce škodíme dlhodobo svojim telesným schránkam a ideálnym scenárom je tak neustále striedanie státia so sedením, čiže dosť komplikovaný proces, ak nemáte doma či v kancelárii niečo ako Endorfy Atlas L Electric. Pomocou jednoduchého procesu si tu viete zadefinovať ideálne stupne výšky stola a stačí len stlačiť jeden gombíček a o pár sekúnd už stojíte alebo, naopak, sedíte, tak ako vám to najviac vyhovuje. Motor pracuje ticho a zvládne uniesť akúkoľvek váhu v rámci spomínaného limitu 80 Kg.

Dokonalosť neexistuje?

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Áno, často ako recenzent hier a hardvéru sám píšem, že nič také ako dokonalosť neexistuje. Máme tu však staré dobré pravidlo výnimky a práve stôl Endorfy Atlas L Electric je toho jasným dôkazom. Zo všetkých možných testov herného nábytku a práve špeciálne stolov, ktoré som za tie roky sám realizoval, mi teraz jasne vychádza, že ak chcete domov alebo do firmy zakúpiť ten najdokonalejší herný stôl, musíte investovať do vyššie spomínaného modelu od poľskej značky Endorfy. Nebudete ľutovať a ja sa už teraz nemôžem dočkať, s čím táto firma príde v budúcnosti, pretože, buďme k sebe úprimní, dá sa dokonalosť ešte niekam posunúť?Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)

Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Endorfy

Klik pro zvětšení (Endorfy Atlas L Electric - recenze)


CGwillWin