První česká audio hra Důkaz 111 vychází nyní v angličtině s názvem Evidence 111

První česká audio hra Důkaz 111 vychází nyní v angličtině s názvem Evidence 111
09:28, 17.11.2022

Dva roky po uvedení audio hry Důkaz 111 se po jejím pozitivním přijetí nejen hráči, ale také komunitou nevidomých, rozhodlo studio Play By Ears vstoupit na celosvětový trh a vydat jí v angličtině. Demo verzi si můžete již nyní stáhnout přes App Store nebo Google Play. Ve svém vyšetřování můžete pokračovat po zakoupení plné verze hry za 129 Kč prostřednictvím nákupu v aplikaci. Hra nabízí úžasný zážitek z příběhu nejen díky vynikajícím výkonům herců, ale i díky skvělému využití technologie binaurálního audia a intuitivního ovládání za pomoci swipování. To vše dělá z Evidence 111 snadno přístupný herní zážitek pro každého, včetně zrakově postižených hráčů. Herní designer Tomáš Oramus komentuje pozadí vzniku anglické verze:

Po zájmu, který vzbudila česká verze hry, jsme se rozhodli vytvořit anglickou verzi pro zahraniční trh. Nejedná se o pouhý překlad, ale snažili jsme se reagovat na podněty hráčů a zdokonalit hru na maximum. Považuji za nesmírný úspěch, že se nám povedlo obsadit do hlavních rolí světoznámé herce, včetně držitelky ceny Emmy nominované na Oscara Rosamund Pike, díky kterým si posluchači užijí jedinečný zvukový zážitek.

To také přesvědčilo herečku Zoë Robins (The Shannara Chronicles, The Wheel of Time) k účasti na tomto projektu. Ke své postavě ve hře a ke spolupráci s Rosamund Pike (The Wheel of Time, I Care a Lot, Gone Girl) říká:

Miluji vyprávění příběhů a tento styl hraní pro mě byl něčím novým a vzrušujícím. Líbí se mi také, jak přímočará a přístupná hra je. Nicméně to pro mě byla zároveň výzva a zřejmě nejnáročnější částí celého procesu byla, dle mého, snaha se zorientovat v Aliciných neustále se měnících emocích, myšlenkách a energii. Jako herec jste často ovlivněn dalším člověkem, který je ve vaší bezprostřední blízkosti. Jelikož jsem ale hrála hlavně sama, musela jsem se opravdu hodně spoléhat na scénář a svoji vlastní představivost. Když jsem tedy měla možnost nahrávat ve studiu společně s Rosamund, byl to pro mě zlatý hřeb celého natáčení. Rosamund s sebou do práce vždy přinesla ohromnou dávku nadšení a elánu, což se bezpochyby muselo promítnout i do jednotlivých scén. Je opravdu radost s ní pracovat.

DALŠÍ

CGwillWin