CoD: Modern Warfare bude na PC podporovat DirectX Raytracing a využije NVIDIA GeForce RTX

CoD: Modern Warfare bude na PC podporovat DirectX Raytracing a využije NVIDIA GeForce RTX
16:10, 07.06.2019

Společnosti NVIDIA a Activision dnes oznámily oficiální partnerství pro PC verzi Call of Duty®: Modern Warfare®, velmi očekávanou herní novinku, která má vyjít 25. října letošního roku.

NVIDIA úzce spolupracuje s vývojáři ze studia Infinity Ward na zprovoznění technologií DirectX Raytracing (DXR) běžící v reálném čase a NVIDIA® Adaptive Shading v PC verzi nového Modern Warfare.

Hra Call of Duty: Modern Warfare je připravena po svém říjnovém vydání znovu posunout laťku,“ říká Matt Wuebbling, ředitel GeForce marketingu ve společnosti NVIDIA. „Společnost NVIDIA je hrdá na možnost úzce spolupracovat při vývoji tohoto velkolepého titulu. Můžeme tak přispět k vytvoření poutavého zážitku. Náš tým inženýrů úzce spolupracuje s Infinity Ward na využití NVIDIA RTX ke zobrazení realistických efektů a vtažení hráčů do světa Modern Warfare.“

Klik pro zvětšení (CoD: Modern Warfare bude na PC podporovat DirectX Raytracing a využije NVIDIA GeForce RTX)

Nejslavnější série pod hlavičkou Call of Duty při svém návratu nabídne silný a od základů přebudovaný herní zážitek. PC verze Call of Duty: Modern Warfare od vývojářského studia Infinity Ward a vydavatele Activision bude dostupná skrz platformu Blizzard Battle.net. Nabídne ucelené vyprávění a postup epickým adrenalinovým příběhem v kampani pro jednoho hráče, akcí nabitý multiplayer a nově také možnost kooperativního hraní.

Práce s GPU společnosti NVIDIA nám během vývoje PC verze Modern Warfare pomohla,“ říká Dave Stohl, spoluředitel studia Infinity Ward. „Hladce se nám podařilo integrovat RTX funkce jako ray tracing a adaptivní stínování do našeho renderovacího postupu. Jde o skvělý přírůstek k našim aktuálním technologiím a těšíme se, že si PC hráči budou moci vše velmi brzy vychutnat.“

DXR umožňuje tvůrcům obsahu a herním vývojářům renderování v reálném čase a filmové kvalitě. Sestává z vysoce škálovatelné ray tracingové technologie a poběží na grafických kartách s architekturami NVIDIA Turing, NVIDIA Volta a NVIDIA Pascal.

NVIDIA Adaptive Shading je nová, pokročilá technika stínování umožňující vylepšit výkon a v reálném čase dosáhnout takové věrnosti obrazu, jaká dosud ve hrách nebyla možná. Přizpůsobením úrovně stínování v různých částech obrazovky tato technologie redukuje práci, kterou grafická karta musí vykonat. Tím je dosaženo vyššího výkonu bez snížení kvality obrazu.


DALŠÍ

CGwillWin