
Po úspěchu původní hry logicky následuje datadisk. Nemusím již nikomu říkat, že obvykle jde o pár přidaných vylepšení a jednu krátkou kampaň o několika misích. Tým, se kterým se budete mít možnost seznámit na konci, si ovšem řekl, že to by asi neuspělo a dali se do poctivějšího díla. Jak se zadařilo?
Rozhodující bylo dostat do hry novou německou kampaň. Konečně nebude nad čím žehrat. V původní hře protistrana opravdu chyběla a nyní se čekalo, jestli Němci vyplní jen chybějící mezeru nebo půjde o opravdu podstatné vylepšení. Z hraní kampaně bych mohl říci, že zatímco vylepšení není nijak zásadní, hraje se naprosto skvostně.
V Holandsku se dostanete do šedivé uniformy ve službách Panzer Elite. No, po pravdě řečeno, celá hra je tak trochu nezávislá na realitě, takže si s tímhle hlavu lámat nebudeme. Logičtější by bylo vést bojovou skupinu 9. nebo 10. tankové divize SS, ale runy by patrně leckoho pohoršily, takže Wehrmacht to jistí. Veselý příběh se šťastným koncem za Němce nečekejte, ale to zde není zásadní. Dva bratři, tuhé boje a smrt.
Již při spuštění hry si všimnete, že tentokrát nevidíte žádný renderovaný film. Na výrobu je drahý, takže na vás tvůrci ušetřili. Všechny úvodní sekvence jsou in-game. Myslím, že jsou o něco lepší než minule, ale takto blízký pohled enginu nesvědčí. World in Conflict je v tomto jistě lepší.

Z velitelství si můžete volbou defenzivních operací udělat léčebnu a umožnit mu další vylepšení. Kampfgruppe Kompanie si vytvoříte proto, abyste si zrychlili opravy, navíc si zde můžete vyrobit protitankovou jednotku a ještě k tomu veterány, tak jako to bylo dříve v americké kampani. V Logistic Kompanie si zvětšíte počet vojáků ve skupince ze tří na čtyři a vyrobíte některá speciální vozidla. Jednak jde o muniční Sd.Kfz. 251, které může vylodit Goliath, kterým vyhodíte do luftu nepřátelský bunkr, skupinu pěchoty nebo most. Spojovací obrněnec Vampire zase umožňuje krást zdroje z nepřátelského sektoru a průzkumná verze Sd.Kfz. 222 zase přímo obsadí teritorium nebo zvýši jeho výtěžnost. S jakými dalšími obrněnci se setkáte? Především vás potěší silný Marder III, který po uzemnění svou hodnotu ještě zvyšuje. Později budete moci využít i Jagdpanhter, Königs Tiger, Wirlberwind, či opravárenský Berger Tiger.
Jak lze charakterizovat celou německou kampaň? Jde jednoduše o adrenalinovou záležitost. Jste nuceni se velmi rychle přesunovat, ovládat menší zdroje než má k dispozici nepřítel a využívat speciálních schopností jako stojící a přesně střílející Marder III nebo dynamitové pasti v domech či strategických bodech. Úkoly spočívají vždy v tom nejdříve něco ubránit a pak zase dobýt. Zábava je přesto zaručena, o nudě nemůže být vůbec řeč. Vždyť jenom grafický a fyzikální engine stojí za to sledovat a obdivovat.
Britská kampaň je na rozdíl od německé postavena spíše defenzivně. Zbudujete si mobilní velitelství, povoláte „inženýry“ a začnete stavět 25ti liberní houfnici, 40 mm Bofors, 17ti liberní protitankový kanón, pytle s pískem, drátěné zátarasy, kulometná hnízda nebo krátké zákopy. Délka těchto zákopů, ve který je pěchota jen velmi těžko zranitelná, je opravdu úsměvná. Taková díra pro čtyři lidi. Účelem prvních misí je naučit vás obsluhovat těžká děla a spolupracovat tak na postupu s tanky Cromwell a neschopnou pěchotou. Proč říkám neschopnou? Protože primární roli v jejím zdokonalení hraje u Britů velitel. Rozhodně z nich nemůžete během boje dělat veterány jako u Němců. Sice jí můžete za 10 bodů munice dát možnost jednou vystřelit ostřelovací puškou, ale celkově je proti německým granátníkům slabá jak čaj. Tanky Cromwell taky nejsou kdovíjak silné. Mohou zrychlit na maximum a zvýšit si dohled, ovšem proti nepřátelským obrněncům jsou dosti slabé. Je třeba útočit z boku nebo z týlu. Navíc vždy v početní převaze. Nejlépe za pomoci tanků Churchill. Opačný problém je se samohybnými houfnicemi Priest - ty jsou zase strašně silné. Vůbec, dělostřelecká baráž zde drtí nepřátelský odpor nejspolehlivěji. Přesně tak, jako tomu bylo ve skutečnosti. Dělostřelectvo je královnou bitevního pole.