Assassin's Creed Shadows vyjde celosvetovo koncom roka

Assassin's Creed Shadows vyjde celosvetovo koncom roka
18:21, 15.05.2024

Spoločnosť Ubisoft dnes oznámila, že ďalší diel série Assassin's Creed, Assassin's Creed Shadows, vyjde celosvetovo koncom roka. Dostupná bude na Ubisoft+, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Amazon Luna, Macoch s Apple silicon cez Mac App Store, ako aj na Windows PC prostredníctvom Ubisoft Store a Epic Games Store. Hráči, ktorí si predplatia Ubisoft+ alebo si zakúpia Ultimate Edition, môžu hru získať o tri dni skôr, konkrétne 12. 11. 2024

Projekt Assassin's Creed Shadows, ktorý vedie Ubisoft Québec (Assassin's Creed Odyssey), vtiahne hráčov do Japonska 16. storočia. Krajina smeruje k brutálnej ceste zjednotenia, kde narastajú nepokoje, pretože sa objavujú nové koalície a do krajiny prenikajú korupčné cudzie vplyvy. Hráči zažijú prepletené príbehy Naoe, zdatnej šinobi asasínky z provincie Iga, a Yasukeho, mocného samuraja z historickej legendy. Objavte ich osobné príbehy, stretnite kľúčové historické postavy a formujte spoločný osud dua, ktoré pre Japonsko nastoľuje novú éru.

V úlohe Naoe a Yasukeho si hráči môžu osvojiť dva navzájom sa dopĺňajúce herné štýly, pričom každá postava má vlastné cesty postupu, zručnosti, možnosti zbraní a štatistiky. Či už využijú stealth schopnosti Naoe alebo bojové schopnosti Yasukeho, k dispozícii budú mať množstvo spôsobov, ako pristupovať k jednotlivým cieľom. S Naoe zažijú prepracovanú infiltračnú mechaniku využívajúcu svetlo, hluk, tiene a meniace sa okolie, aby sa vyhli odhaleniu zo strany nepriateľov. S Yasuke sa budú môcť pustiť do väčších skupín nepriateľov a to s brutálnou presnosťou.

Nový Assassin umožní hráčom preskúmať rozsiahly otvorený svet s rozmanitou krajinou, ktorá sa vyvíja prostredníctvom počasia a ročných období. Od veľkolepých hradných miest a rušných prístavov až po pokojné svätyne a pastierske krajiny - feudálne Japonsko ožije nevídanou dynamikou, ktorá bola od základov vybudovaná pomocou najnovšej verzie enginu Anvil a výkonu konzol novej generácie.

V tomto nepokojnom období sú informácie kľúčové a budú základom obnovených prieskumných mechaník. Hráči si vybudujú vlastnú sieť špiónov, aby mohli odhaľovať nové oblasti a loviť ciele. Na pomoc počas misií možno naverbovať aj spojencov s vysoko špecializovanými schopnosťami a zručnosťami. Vytvorenie vlastného prispôsobiteľného úkrytu umožní vylepšovať sieť poskokov a trénovať novú posádku. Budete si môcť vytvoriť jedinečné miesto, ktoré začnete nazývať domovom, od budovania a usporiadania základne až po dekorácie a doplnky.

Štandardná edícia hry bude k dispozícii za cenu 79,99 € na platformách novej generácie a 69,99 € na PC a počítačoch Mac. Okrem toho fanúšikovia, ktorí si hru Assassin's Creed Shadows predobjednajú, dostanú k akejkoľvek predobjednanej edícii dodatočnú misiu.

Ohlásené boli aj zlatá, ultimátna a zberateľská edícia hry Assassin's Creed Shadows:

- Zlatá edícia bude obsahovať základnú hru, Season Pass (vrátane bonusovej úlohy s dodatočným odomykateľným obsahom, ako aj dve pripravované rozšírenia) a trojdňový predčasný prístup do hry.

- Ultimate Edition bude obsahovať základnú hru, Season Pass, Ultimate Pack a 3-dňový predčasný prístup do hry. Balíček Ultimate Pack bude obsahovať balíček postáv Sekiryu (oblečenie a zbraň Naoe a Yasuke, trinket a mount), balíček úkrytov Sekiryu, 5 bodov zručností a červený a čierny filter fotorežimu.

- Zberateľská edícia bude obsahovať základnú hru, Season Pass, Ultimate Pack, fyzický obsah a 3 dni predčasného prístupu do hry. Fyzickým obsahom bude Steelbook, mapa sveta, figúrka Naoe & Yasuke, Naoeho katana Tsuba v životnej veľkosti, nástenný zvitok Creed, 84-stranový zberateľský artbook a 2 sumi-e litografie.

Prvý gameplay trailer bude odhalený v júni.


DALŠÍ

CGwillWin