hw
Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally

Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally
08:51, 01.09.2023

Spoločnosť Lenovo predstavuje Lenovo Legion Go, prvé vreckové herné zariadenie Lenovo s operačným systémom Windows, ktoré hráčom poskytuje väčšiu slobodu hrať hry akokoľvek - a kdekoľvek - chcú. Lenovo Legion Go je navrhnutý pre hráčov, ktorí sa neuspokoja s ničím menším ako so špičkovými špecifikáciami a vizuálnou stránkou svojho vreckového zariadenia. Spolu s novými okuliarmi Lenovo Legion vybavenými micro-OLED a novými slúchadlami do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB Gaming je debut Lenovo Legion Go výrazným rozšírením ekosystému Lenovo Legion už zahŕňajúcim herné zariadenia, monitory, príslušenstvo, softvér a služby, ktoré umožňujú hráčom ponoriť sa do svojich hier.

Klik pro zvětšení (Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally)

Klik pro zvětšení (Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally)

• Nový Lenovo Legion Go prináša herný výkon počítača so systémom Windows do vreckového mobilného zariadenia, poháňaného procesormi AMD Ryzen™ radu Z1, ktoré oživujú hry na 8,8-palcovom hernom displeji Lenovo PureSight.

• Pre hráčov, ktorí chcú posunúť zážitok z hrania na prenosnom Lenovo Legion Go na vyšší level sú tu nové herné okuliare Lenovo Legion, využívajúce technológiu micro-OLED, ktorá poskytuje zážitok zo sledovania veľkej obrazovky, ktorá sa zmestí do vrecka.

• Herné slúchadlá do uší Legion E510 7.1 RGB ponúkajú priestorový zvuk vo vysokom rozlíšení 7.1 s multifunkčným integrovaným ovládačom.

"Sme veľmi hrdí na to, že Lenovo Legion sa stal obľúbenou značkou pre hráčov po celom svete vďaka úspechu a popularite našich notebookov, stolných počítačov, monitorov a príslušenstva. Pri prieskumoch herného prostredia vidíme, že hráči sú všestrannou a rozmanitou skupinou a Lenovo Legion sa tiež snaží poskytnúť hráčom riešenia, ktoré im vyhovujú," povedal Jun Ouyang, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo pre spotrebiteľský obchodný segment skupiny Intelligent Devices Group "S týmto zámerom sme začali navrhovať Lenovo Legion Go pred viac ako dvoma rokmi, aby sme umožnili hráčom na celom svete hrať hry podľa vlastných predstáv. Uvedením Lenovo Legion Go s radosťou rozširujeme náš herný ekosystém Lenovo Legion o zariadenie, ktoré hráčom umožňuje - doslova - hrať na cestách."

Klik pro zvětšení (Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally)

Lenovo Legion Go: Výkon počítača na hranie hier v dlani

Spoločnosť Lenovo, známa technickými inováciami, ktoré prinášajú flexibilitu a slobodu voľby herným fanúšikom na celom svete, pridáva Legion Go ako najnovší prírastok do svojho herného ekosystému počítačov, príslušenstva, softvéru a služieb. Toto zariadenie umožňuje používateľom hrať podľa vlastných predstáv. Lenovo Legion Go je vybavený procesorom až AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RND a technológiou inteligentného riadenia spotreby. Beží na ňom operačný systém Windows 11 a poskytuje silnú kombináciu grafického výkonu, ktorý konkuruje aj herným konzolám. Vďaka tomu hry ožívajú na obrovskom 8,8-palcovom QHD+ 16:10 hernom displeji Lenovo PureSight, ktorý hráčom poskytuje viac pohlcujúcej plochy obrazovky. Displej, ktorý dokáže dosiahnuť jas až 500 nitov a má 97% farebný gamut DCI-P3 je tiež nastaviteľný podľa herného štýlu a situácie a podporuje rozlíšenia od 1600p do 800p, ako aj obnovovaciu frekvenciu až do 144 Hz. Desaťbodová dotyková obrazovka umožňuje prirodzené a intuitívne ovládanie, či už ide o posúvanie, ťukanie alebo posúvanie prstom. Legion Go je vybavený 16 GB LPDDR5X (7500Mhz) RAM s flexibilnou správou napájania, ktorá poskytuje optimálny herný výkon a rýchlejšie načítanie v závislosti od scenára, ako aj až 1 TB PCIe Gen4 SSD a slot na micro-SD kartu podporujúci až 2 TB ďalšieho úložiska.1

Všetok tento herný výkon potrebuje na svoj chod poriadny výkon a Lenovo Legion Go ho má dostatok. Vďaka batérii s kapacitou 49,2 Wh môžu herné seansy trvať dlhšie bez potreby dobíjania. Lenovo Legion Go má tiež podporu funkcie Super Rapid Charge2, vďaka ktorej sa batéria dobije na 70 % len za pol hodiny. Pri hraní hier počas pripojenia k sieti obsahuje Lenovo Legion Go režim power bypass, ktorý chráni batériu pred ďalšou degradáciou a zároveň eliminuje teplo, ktoré sa bežne vytvára počas nabíjania. V Lenovo Legion Go je samozrejme prítomná chladiaca technológia Coldfront spoločnosti Lenovo Legion, ktorá obsahuje ventilátor s 79 lopatkami z kapalně-krystalického polymeru, ktorý udržuje zariadenie chladné pri menej ako 25 dB hluku ventilátora v tichom režime a zároveň umožňuje zariadeniu dosiahnuť plný výkon 25 W TGP vo vlastnom režime, keď je na víťazstvo potrebný každý kúsok výkonu, pričom zabraňuje teplotnému škrteniu počas dlhších herných relácií.

Ovládače Lenovo Legion Go sú vybavené joystickmi s hall efektom, čo znamená, že nedochádza k driftu joysticku a minimalizujú sa hluché body, čo maximalizuje odozvu a presnosť potrebnú počas vyčerpávajúcich herných seáns. Medzi ďalšie vstupy patrí integrovaný trackpad, veľký D-pad, šikmé koliesko myši a celkovo 10 mapovateľných bočných tlačidiel, spúšťačov a tlačidiel na úchope. RGB osvetlenie je prítomné na tlačidle napájania ozdobenom ikonickým písmenom "O" Lenovo Legion, ktorý prepína farby tak, aby indikoval používateľom voliteľný režim ventilátora a prispôsobiteľné RGB krúžky okolo joystickov pridávajú ďalšiu vrstvu elegancie, a zároveň fungujú ako systém upozornení na spárovanie ovládačov. Ešte lepšie je, že ovládače Lenovo Legion Go TrueStrike sú odnímateľné, aby umožnili väčšiu flexibilitu herných štýlov a zároveň umožnili režim FPS pre improvizované herné maratóny FPS. Režim FPS umožňuje používateľovi odpojiť ovládače od tela Lenovo Legion Go a použiť stojan na zadnej strane na jeho podopretie na povrchu. Pravý odpojený ovládač sa umiestni do priloženej základne ovládača, ktorá sa pripevňuje pomocou magnetu, a optické oko v spodnej časti ovládača umožňuje presnejšie mierenie a ovládanie potrebné počas súťažných hier FPS, podobne ako pri používaní myši.

Klik pro zvětšení (Lenovo predstavuje Legion Go, konkurenciu Steam Decku a ROG Ally)

Lenovo Legion Go je vybavený dvoma portami USB typu C pre pohodlné pripojenie, ktoré umožňujú používateľom dokovať a nabíjať zariadenie a súčasne pripojiť príslušenstvo vďaka funkciám plug-and-play podporujúcim DisplayPort 1.4 a podporu Power Delivery 3.0. Konektivita sa rozširuje na Wi-Fi 6E3, ako aj na podporu Bluetooth 5.2.

Spojovacím článkom mnohých úžasných funkcií notebooku Lenovo Legion Go je však úplne nový Legion Space. Legion Space, špeciálne navrhnutý pre Lenovo Legion Go, umožňuje používateľom rýchly prístup ku všetkým herným platformám a obchodom, zobrazenie všetkých lokálne nainštalovaných hier a dokonca aj nákup hier prostredníctvom obchodu Legion Game Store v spolupráci s Xbox Game Pass Ultimate s bezplatným 3-mesačným členstvom, ktoré poskytuje prístup k stovkám vysokokvalitných hier pribalených ku každému Lenovo Legion Go, ako aj k obchodu Gamesplanet, ktorý ponúka výrazné zľavy na vybrané hry pre používateľov s Lenovo ID6. Všetky podporované spúšťače hier možno zoskupiť v Legion Space, takže hráči sa môžu pustiť priamo do akcie. Legion Space tiež umožňuje používateľom rýchlo upravovať nastavenia, ako je rozlíšenie, obnovovacia frekvencia, jas a ďalšie, za pochodu.

Okuliare Lenovo Legion: Hranie hier na veľkej obrazovke kdekoľvek

Pre hráčov na cestách alebo na gauči ponúkajú okuliare Lenovo Legion inteligentnejšie, súkromnejšie riešenie veľkej obrazovky pre hranie hier a konzumáciu obsahu, či sú na Lenovo Legion Go alebo akomkoľvek inom kompatibilnom zariadení, vrátane väčšiny zariadení Windows, Android 7, macOS 8 s plne funkčným USB-C. Herné okuliare Lenovo Legion sú pokročilým nositeľným virtuálnym monitorom s technológiou zobrazenia micro-OLED, ktorý poskytuje vysoký farebný a kontrastný rozsah rozlíšenia FHD pre každé oko s obnovovacou frekvenciou 60 Hz, emuluje zážitok a funkčnosť veľkej obrazovky, ktorá sa zobrazuje za sklami , ktoré môže vidieť iba používateľ, a poskytuje vysoko verný zvuk prostredníctvom vstavaných reproduktorov.

Menšie obrazovky môžu znamenať, že hráči obetujú kvalitu zobrazenia, pohodlie a súkromie na cestách. Okuliare Lenovo Legion umožňujú hráčom Legion Go prenosný, súkromný zážitok zo sledovania na veľkej obrazovke tým, že ponúkajú plug and play, nositeľný, vysoko kvalitný displej navrhnutý pre dlhšie nosenie a používanie.

Herné slúchadlá do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB: Hranie so súkromným priestorovým zvukom

Ďalším dokonalým doplnkom pre hráčov na cestách sú nové herné slúchadlá do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB. S priestorovým zvukom 7.1 je možné počuť prakticky každý tímový povel o priblížení nepriateľa v priestore, triangulovať ho a konať. Meniče s 10 mm kotvou vydávajú hutné, úderné basy, ako aj vyvážené stredy a výšky bez skreslenia. A keď je hranie intenzívne, multifunkčný inline ovládač umožňuje rýchle nastavenie, zatiaľ čo zvýraznený pásik RGB na ovládači dodáva slúchadlám do uší nádych triedy a konektor USB-C zabezpečuje bezproblémové pripojenie k množstvu zariadení.

Prvky neustále sa rozširujúceho ekosystému Lenovo Legion:

Ceny a dostupnosť pre región EMEA7

• Lenovo Legion Go bude dostupný budúci mesiac od 799 eur (s DPH).

• Okuliare Lenovo Legion budú k dispozícii budúci mesiac od 499 eur (s DPH).

• Herné slúchadlá do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB budú k dispozícii desiaty mesiac roku 2023 od 49,99 eur (s DPH).


DALŠÍ

CGwillWin