Jak vznikaly filmové trailery pro hru o československých legionářích?

Jak vznikaly filmové trailery pro hru o československých legionářích?
16:52, 15.06.2023

Brněnské herní vývojářské studio Ashborne Games spadající pod vydavatele THQ Nordic tento týden oznámilo svůj debut Last Train Home – strategickou hru o československých legionářích inspirovanou skutečnými událostmi, vyprávějící příběh fiktivního posledního vlaku a jeho posádky zdolávající cestu válečným Ruskem za návratem do nově vzniklé vlasti.

Hra dostupná na digitálním obchodu Steam byla světu exkluzivně představena v rámci prestižní PC Gaming Show, která dosáhla přes 11 miliónů unikátních zhlédnutí. Titul zde vyčníval filmovou upoutávkou proloženou herními záběry, v níž účinkovali čeští herci jako herec Karel Dobrý, držitel ocenění Českého lva, ztvárňující pobočníka velitele kapitána Langera, dále Ladislava Jančíková (sestra Majerová), Dušan Vitázek (poručík Kramár), Zbyšek Humpolec (četař Mejzlík) a Ladislav Pokorný (svobodník Mlynář).

Tato a další chystané upoutávky vznikaly pod taktovkou brněnského profesionálního filmového studia GNOMON a za přítomnosti Československé obce legionářské. Spolek poskytl odborné konzultace pro natáčení a expozici Legiovlaku včetně parní lokomotivy, která od roku 2015 křižuje Českou republiku coby „muzeum na kolejích“ a vzdělává veřejnost v tématu československých legií a jejich operace na Transsibiřské magistrále v letech 1914–1920.

„Jsem nesmírně rád, že se nám natáčení podařilo domluvit a zorganizovat. Vzhledem k tématu hry a její reálné inspiraci v historii dávala spolupráce s ČSOL a expozicí Legiovlak smysl a já bych si sypal popel na hlavu, pokud bychom se o to nepokusili. Výsledek upoutávek (pozor, bude jich víc!), na němž se aktivně podíleli i vývojáři z našeho studia, kteří hráli legionáře v kruté zimě, rozhodně stojí za to. Filmová produkce GNOMON odvedla špičkovou práci, přestože jsme zpočátku měli obavy, jestli spolu budou herní a filmové záběry fungovat. Zároveň si velmi ceníme spolupráce s hercem Karlem Dobrým, který Last Train Home propůjčil svůj hlas i obličej, čímž se dobře propojí hrané upoutávky i herní titul. Ze světa nyní sbíráme skvělé ohlasy a lidé se těší na hru samotnou, což je to nejdůležitější…” – Dominik Jícha, marketing manažer Ashborne Games

DALŠÍ

CGwillWin