hw
NVIDIA Canvas umožňuje tvorbu 360° scenérií pomocí AI

NVIDIA Canvas umožňuje tvorbu 360° scenérií pomocí AI
00:54, 18.03.2023

NVIDIA Canvas dostává aktualizaci na verzi 1.4. Aplikace, která zdarma umožňuje majitelům GPU z rodiny NVIDIA RTX díky AI vytvořit obraz krajiny pár tahy digitálním perem nebo myší, nyní nabízí nový režim Panorama. Funkce byla poprvé představena na veletrhu CES. Nyní její možnosti detailněji prozkoumal grafik Dan "Greenskull" Hammill.

Dan byl díky své GeForce RTX 4090 schopen během několika minut vytvořit a do detailů propracovat scénu "The Cove". Tvorba kopcovité krajiny s výhledem na oceán během oblačného dne mu zabrala pár minut. Výsledek po té převedl do Unreal Engine 5, kde tvoří pozadí jednoduché interaktivní scény.

Klik pro zvětšení (NVIDIA Canvas umožňuje tvorbu 360° scenérií pomocí AI)

"Tohle opravdu otevírá spoustu možností pro herní designéry. Zejména pro nezávislé vývojáře, kteří chtějí rychle něco vytvořit, ale zároveň to musí vypadat jedinečně a dobře," komentuje Dan možnosti NVIDIA Canvas.

K tvorbě výsledného videa pak Dan využil Adobe Premiere Pro. Opět zde uplatnil možnosti jeho grafické karty, která díky enkodérům nativně podporujícím kodek AV1 dokázala zkrátit dobu exportu na přibližně polovinu při dosažení kvalitnějšího výstupu, než tomu bylo u starších kodeků.


DALŠÍ

CGwillWin