hw
Majitelé GeForce RTX řady 40 využijí kodek AV1 i na Discordu

Majitelé GeForce RTX řady 40 využijí kodek AV1 i na Discordu
10:25, 01.02.2023

GPU GeForce RTX řady 40 nepřinášejí výhody jen v oblasti her nebo tvorby grafiky. Mají potenciál také zlepšit kvalitu livestreamů prostřednictvím duálních enkodérů NVIDIA osmé generace na GeForce RTX řady 40 s podporou kodeku AV1.

Tento kodek od minulého týdne podporuje i populární služba Discord, což výrazně zlepšuje kvalitu livestreamingu, online výuky nebo virtuálních setkání s přáteli. Ostrý a čistý obraz v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu je díky úspoře dat, kterou AV1 přináší, dostupný i uživatelům s pomalejším internetovým připojením. Díky AV1 se livestreamy v oblíbených aplikacích, jako je OBS Studio, totiž jeví, jako by se bitrate zvýšil o 40 %.

Klik pro zvětšení (Majitelé GeForce RTX řady 40 využijí kodek AV1 i na Discordu)

Nejnovější aktualizace aplikace NVIDIA Broadcast na verzi 1.4 přinesla nové funkce pro zachování očního kontaktu nebo vinětace. Jejich výhody společně s možnostmi AV1 na GeForce RTX 4090 demonstruje v aktuálním blogu streamer Nilson1489.

Jako autor výukových videí pro tvůrce a konzultant pro řadu společností vede Nilson1489 každodenní hovory a workshopy prostřednictvím aplikací Microsoft Teams, Zoom a dalších, které podporují NVIDIA Broadcast. "Díky aplikaci NVIDIA Broadcast se mohu dívat na displej a číst si poznámky nebo se soustředit na výukové prvky, aniž bych ztratil oční kontakt s publikem," říká. Nová funkce "Oční kontakt" totiž v reálném čase upravuje pohled streamera tak, že se zdánlivě stále dívá kamery. Poradí si při tom i s brýlemi nebo mrkáním.

Díky GeForce RTX 4090 zase kromě kvalitnějšího streamování Nilson1489 zase šetří čas. Obzvláště se osvědčila při exportu finálních video souborů pomocí již zmíněných duálních enkodérů s podporou AV1. Doba exportu se díky nim může zkrátit až na polovinu a kvalita videa se zlepší. Díky tomu může Nilson1489 exportovat z Premiere Pro a nahrávat svá videa na YouTube mnohem rychleji.

Klik pro zvětšení (Majitelé GeForce RTX řady 40 využijí kodek AV1 i na Discordu)

Tento týden také přichází s novinkami: NVIDIA Studio spojuje své síly s talentovaným 3D grafikem Robinem Snijdersem alias Warbbem a představuje soutěž Warbb World Challenge. Tvůrci jsou vyzváni, aby přetvořili nudný prostor v unikátní scénu pomocí Warbbem poskytnutých prostředků. Hlavní cena soutěže je notebook MSI Creator Z16P Studio vybavený GPU NVIDIA RTX 3080 Ti.


DALŠÍ

CGwillWin