recenze
Hot Wheels Unleashed

Hot Wheels Unleashed - recenze
Hot Wheels Unleashed - recenze
12:24, 11.10.2021

Je to tu! Sen mnohých z nás sa práve zhmotnil v podobe videohry, (ak sa videohra dá teda považovať za zhmotnenie) ktorá nám mala splniť všetky naše tajné sny. Samozrejme, že nemyslím nič iné ako samotné autíčka alebo pre mnohých z nás angličáky od značky Hot Wheels. Tento sen nám mala priblížiť spoločnosť Milestone, ktorá vo svete závodných hier nie je žiadnym nováčikom avšak nepatrí medzi priekopníkov žánru. Nič to ale nemení na fakte, že som posledných pár dní strávil v spoločnosti so svojim šesť ročným synom pár hodín zábavy s najnovším titulom štúdia Milestone Hot Wheels Unleashed!

Klik pro zvětšení (Hot Wheels Unleashed - recenze)be videohry, (ak sa videohra dá teda považovať za zhmotnenie) ktorá nám mala splniť všetky naše tajné sny. Samozrejme, že nemyslím nič iné ako samotné autíčka alebo pre mnohých z nás angličáky od značky Hot Wheels. Tento sen nám mala priblížiť spoločnosť Milestone, ktorá vo svete závodných hier nie je žiadnym nováčikom avšak nepatrí medzi priekopníkov žánru. Nič to ale nemení na fakte, že som posledných pár dní strávil v spoločnosti so svojim šesť ročným synom pár hodín zábavy s najnovším titulom štúdia Milestone Hot Wheels Unleashed!

Pripraviť sa!...

Hot Wheels Unleashed je arkádová závodná hra, ktorá sa skôr ako hrám tipu Need For Speed alebo Forza Horizon snaží priblížiť titulom ako je Mario Kart alebo taktiež populárny CTR – Crash Team Racing. Čiže hrateľnosť je nenáročná a prístupná takmer všetkým vekovým kategóriám od 3+, takto by ste si to aspoň prečítali na krabičke hry ale myslím si, že hru môžem s čistým svedomím odporučiť až hráčom od siedmeho roka života, pričom beriem v podtaz rýchlosť toho, čo sa deje na obrazovke a hlavne nutnosť zvládnuť driftovanie do zatáčok, na čom je vlastne postavený celý výsledok vášho závodu (hlavne pri vyššej obtiažnosti alebo v pokročilej fáze hry).

Samotná voľba štýlu hrateľnosti mi nepríde moc šťastná a hneď vysvetlím prečo. Ak hru porovnávame práve s vyššie zmieňovaným Mario Kart alebo CTR dochádza tu veľkej podobnosti pri samotnom štýle závodenia. V HW Unleashed ale oproti konkurencií chýba hrateľnosti jeden zásadný článok a to sú power-upy. Raketky, pasce, poškodenie protivníka to v hre HW Unleashed proste nenájdete a osobne si myslím, že práve tento faktor robí z Mario Kart alebo CTR zábavnou arkádovou záležitosťou. Bez tejto časti hry vám vlastne zostane len arkádové závodenie s driftovaním...

Klik pro zvětšení (Hot Wheels Unleashed - recenze)

be videohry, (ak sa videohra dá teda považovať za zhmotnenie) ktorá nám mala splniť všetky naše tajné sny. Samozrejme, že nemyslím nič iné ako samotné autíčka alebo pre mnohých z nás angličáky od značky Hot Wheels. Tento sen nám mala priblížiť spoločnosť Milestone, ktorá vo svete závodných hier nie je žiadnym nováčikom avšak nepatrí medzi priekopníkov žánru. Nič to ale nemení na fakte, že som posledných pár dní strávil v spoločnosti so svojim šesť ročným synom pár hodín zábavy s najnovším titulom štúdia Milestone Hot Wheels Unleashed!

Pozor!...

Zamerajme sa ale na jadro samotnej hry, hrateľnosť sme si tak nejak zvládli popísať a verím, že máte predstavu, ako sa HW Unleashed hrá. To čo je ale pravdepodobne hlavným ťahákom celej hry sú samozrejme licencované angličáky Hot Wheels. Musím sa priznať, že som nečakal ak moc detailne budú títo drobčekovia vyparádený a musím uznať, že tu si parta s Milestonu skutočne dala záležať. Angličáky sú krásne vymodelované a máte pocit, že sa dívate na skutočný model autíčka, ktorého vernú kópiu nájdete pravdepodobne v takmer každej detskej izbe. Ak by sme hodnotili len túto časť hry tak je to jasná 10/10.

Taktiež by som chcel zmieniť, že všetky časti trate alebo obecne tratí je možné si doma až na pár komponentov zostaviť doma v detskej izbe z reálnych dielov, ktoré si kúpite vo vašom obľúbenom hračkárstve. Keď sme ale u tratí, nedá mi nezmieniť aj druhý krízový bod samotnej hry a to sú práve zmieňované trate. Po hraní so synom sme nevydržali na jeden záťah viac ako tri až štyri závody. Dôvod je jednoduchý, trate sú proste nudné! Nebudem chodiť okolo horkej kaše ale proste to čo funguje v detskej izbe nemusí fungovať na monitoroch a televízoroch a HW Unleashed je toho jasným príkladom. Tento problém v kombinácií s problémom s prvej časti a to s nie úplnou hrateľnosťou Mario Kart alebo CTR tvorí s projektu, ktorý je krásne prezentovaný len pomerne nudnú závodnú hru. Syn po pár závodoch vždy skončil vetou – nepustíme si radšej Forzu?... no niečo na tom asi bude.

be videohry, (ak sa videohra dá teda považovať za zhmotnenie) ktorá nám mala splniť všetky naše tajné sny. Samozrejme, že nemyslím nič iné ako samotné autíčka alebo pre mnohých z nás angličáky od značky Hot Wheels. Tento sen nám mala priblížiť spoločnosť Milestone, ktorá vo svete závodných hier nie je žiadnym nováčikom avšak nepatrí medzi priekopníkov žánru. Nič to ale nemení na fakte, že som posledných pár dní strávil v spoločnosti so svojim šesť ročným synom pár hodín zábavy s najnovším titulom štúdia Milestone Hot Wheels Unleashed!

Štart!...

Hra samozrejme ponúka mimo tradičných závodov a rôznych časoviek aj dva editory. Livery Editor a Track Builder. Prvý sa venuje samotnej úprave vášho angličáka, čo do hry prináša tak nejak novú dimenziu – môžete si čiastočne vytvoriť vlastného Hot Wheelsa! Hra samozrejme ponúka aj zdieľanie vášho výtvoru s ďalšími hráčmi tým pádom máte v rukách nekonečno možností a to isté platí aj pre Track Builder. Ako ste pravdepodobne vydedukovali so samotného názvu jedná sa o možnosť postaviť si vlastnú trať. Behom takzvanej kampane budete získavať nové a nové komponenty pre tieto dva editory a následne budete mať možnosť každý kúsok zúžitkovať vo svojej vlastnej tvorbe.

Klik pro zvětšení (Hot Wheels Unleashed - recenze)

Tu by som sa zastavil a pokúsil sa tak nejak presunúť sa do budúcnosti... Track Builder bude mať milióny rôznych užívateľských tratí, Livery editor ponúkne obrovské množstvo autíčok, ktoré budete môcť prevetrať. Takto sa mi budúcnosť hry páči a hlavne mi to dáva možnosť hre zvýšiť hodnotenie. Myslím si, že autori hry skutočne hru a jej tvorbu prežívali a snažili sa vytvoriť ten najlepší produkt. Do určitej miery sa im to aj podarilo, určite značku Hot Wheels nepoškodili ba naopak. Hra obsahuje desiatky verných modelov, ktoré proste chcete vlastniť a prehnať ich po závodnej dráhe a vlastne vám v tom nič nebráni. Ak máte trpezlivosť určite budete môcť získať všetky modely. Čo je horšie, tak je možnosť si nejaké modely zakúpiť za reálne peniaze a to už zas tak fajn nie je ale je to možnosť...

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Comgad

Klik pro zvětšení (Hot Wheels Unleashed - recenze)

Recenzovaná verze: Xbox Series X
DOBRÉ
65%
CZECHGAMER
Hot Wheels Unleashed bude skvelou ardkádovou závodnou hrou ale ešte ňou nie je. Skvelú hru z aktuálneho stavu spravíte až vy hráči, ktorí prinesiete živšie a hlavne rozmanitejšie trate.

CGwillWin