akce
Ako dopadlo vyhlasovanie akcie Slovenská Hra Roka?

Ako dopadlo vyhlasovanie akcie Slovenská Hra Roka?
19:52, 02.07.2018

Počas uplynulého víkendu sa aj na území slovenska konala jedna zaujímavá udalosť, ktorá sa spája s pravidelným eventom Fest Anča Game Days. V meste Žilina sa totižto prednášalo, diskutovalo a hlavne sa na pár dní žilo videohernou kultúrou, a to po všetkých stránkach. V duchu tejto myšlienky sa premiérovo uskutočnil prvý ročník vyhlasovania najlepších hier z domácej, teda slovenskej, produkcie. Nasleduje tlačová správa, ktorá vám objasní detaily ako aj samotné výsledky.

Počas žilinského festivalu videohier Fest Anča Game Days sa udeľovali historicky prvé ocenenia Slovenská Hra Roka 2017. Cieľom podujatia bolo oceniť tie najlepšie a najinovatívnejšie herné projekty vydané v kalendárnom roku 2017, ktoré bojujú o priazeň fanúšikov v extrémne tvrdej konkurencii na svetovom trhu.

„Do pilotného ročníka Slovenská Hra Roka 2017 sa prihlásilo 13 herných projektov. Od jednoduchých zábavných aplikácií až po komplexné a rozsiahle 3D tituly,“
bilancuje štatistiku Marián Ferko, predseda Slovenskej asociácie herných vývojárov SGDA, ktorá združuje tvorcov multimediálnych projektov a digitálnych hier na Slovensku, monitoruje scénu, organizuje podujatia a buduje povedomie o hernom priemysle doma aj v zahraničí.

Klik pro zvětšení (Ako dopadlo vyhlasovanie akcie Slovenská Hra Roka?)

Porota v zložení Šimon Šicko (Výkonný riaditeľ, Pixel Federation), Marián Ferko (predseda občianskeho združenia SGDA), Pavel Barák (predseda združenia České Hry) a Matúš Štrba (editor, Sector.sk) rozhodla o víťazoch v štyroch kategóriách nasledovne:

• Najlepší vizuálny dizajn – Vikings: Wolves of Midgard
• Najlepší herný dizajn – Vaporum
• Najlepší debut – Vaporum
• Najlepšia hra roka – Vikings: Wolves of Midgard

Hlavnú cenu si odniesla Vikings: Wolves of Midgard, akčná dobrodružná hra z prostredia Vikingov dostupná pre osobné počítače PC/MAC a herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One.

“V tomto ocenení sa odráža mnoho rokov skúseností a desiatok vydaných titulov, ktoré naša spoločnosť vydala, a ktoré hrali milióny hráčov po celom svete.“ povedal Peter Nagy, výkonný riaditeľ štúdia Games Farm bezprostredne po prevzatí hlavnej ceny počas ceremoniálu. „Dúfam, že toto ocenenie poslúži ako motivácia ďalším talentovaným vývojárom a prispeje aj k zvýšeniu povedomia o slovenskej hernej scéne, ktoré tvorí produkty svetových kvalít, reprezentuje Slovensko na medzinárodnej úrovni a vytvára významné hodnoty.“

Na území Slovenska pôsobí a tvorí 31 kreatívnych dielní / štúdií zamestnávajúcich takmer 440 profesionálov z rôznych technických a umeleckých disciplín, vyplýva to z predbežných výsledkov správy o stave herného priemyslu a monitoringu vykonanom SGDA. Spolu herné štúdiá doteraz vyprodukovali a publikovali celosvetovo viac ako 450 herných titulov pre všetky existujúce platformy. Herné projekty vyvinuté na Slovensku dosiahli v poslednom roku obrat viac ako 35 miliónov €.

DALŠÍ

CGwillWin