hw
speciál
Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500

Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500
Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500
17:43, 20.06.2018

Ještě, než se dostaneme k samotné hvězdě večera, tedy vlastně textu, bude se hodit drobné osvěžení vývoje na poli notebookového hardwaru pro ty, kteří novinky pravidelně nesledují. Tři hlavní řady procesorů Intel určitě znáte, jedná se o Core i3, i5 a i7. Možná jste ale ještě nezaznamenali, že se Intel rozhodl nabídnout ještě více výkonu a k těmto tradičním řadám přidal ještě Core i9. Zkrátka ještě výkonnější řadu, kterou nabízí rovněž v provedení pro notebooky, a nemusíte být Sherlock Holmes, abyste tušili, že právě křemík z této řady dodává výkon Predator Helios 500. Ale nepředbíhejme, pozornost si zaslouží také další části tohoto stroje.

Klik pro zvětšení (Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500)

Na první pohled designu dominuje propracované AeroBlade 3D chlazení, respektive jeho vnější část. O tichý chod se postarají ultratenké lopatky ventilátorů. Velké věci se začnou dít po zapnutí. Zatímco ostatní notebooky mívají hlavní vypínač schovaný a nevýrazný, zde je tomu naopak. Velké tlačítko dostalo trojúhelníkový tvar a je prominentně umístěno uprostřed horní části základny. Při prvním zapnutí byste měli být dost v pozoru a sledovat, co se bude dít.

Okamžitě po stisku se totiž probudí k životu s modrým podsvícením a krátce poté se rozsvítí klávesnice. Pro větší efekty se části klávesnice rozsvěcují postupně a výrobce přidal ještě zvukový doprovod. No zkrátka to celé vypadá skvěle. Jako byste žhavili bitevní stroj a pravděpodobně čas od času Predator Helios 500místo režimu spánku vypnete, abyste si start mohli znova prohlédnout.

Klik pro zvětšení (Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500)

Klávesnice disponuje RGB podsvícením, které si můžete podrobně nastavit v dodávané aplikaci Predator Sense. Doplněna je šesticí speciálních kláves pro makra či pro další funkcionalitu, jako je snadné přetaktování procesoru. Potěší podsvícení ohraničující touchpad - jasně ten není pro hry, ale může se hodit pro ostatní činnosti.

Ještě, než se podíváme Predator Helios 500“pod kapotu”, si zaslouží pozornost displej. Full HD rozlišení je taková klasika, mnohem více ale tento 17,3” panel zaujme IPS technologií, obnovovací frekvencí 144 Hz a NVIDIA G-Sync proti trhání obrazu. Zkrátka kompletní výbava pro hraní.

Klik pro zvětšení (Výkonnější procesor v notebooku nenajdete: Acer Predator Helios 500)

Konečně míříme do útrob této mašiny. Najdeme zde více výkonu, než kolik nabízí kdejaký herní desktop. Za to může především již zmiňovaný procesor z řady Intel Core i9. Konkrétně je to model Core i9-8950HK se šesti jádry a základní frekvencí 2,9 GHz, která se zvládne vyšplhat až na 4,8 GHz. Jedná se zkrátka o procesor, který se bude ještě nějaký ten rok u her dost nudit, než naplno využijete jeho potenciál.

Ani zbytek výbavy nedělá ostudu, spíš naopak. 32 GB operační paměti typu DDR4 postačí i těm nejnáročnějším zájemcům a jakmile zaplníte rychlý 512GB SSD disk typu M.2 PCIe, budete moci ukládat na tradiční 2TB HDD.O grafický výkon se postará NVIDIA GeForce GTX 1070 s 8 GB paměti typu GDDR5. Tuto výkonnou kartu určitě není třeba více představovat. Z portové výbavy zaujme hlavně dvojice USB Typ-C kombinovaných s ThunderBolt 3. Tradiční USB či HDMI a DisplayPort samozřejmě nechybí. Acer Predator Helios 500 s Intel Core i9 nebo Core i7 koupíte na CZC.cz.


CGwillWin