hw
Cyberpunk 2077 nově s DLSS 3. Výkon navíc připravuje půdu pro chystaný Overdrive mode

Cyberpunk 2077 nově s DLSS 3. Výkon navíc připravuje půdu pro chystaný Overdrive mode
00:59, 01.02.2023

Cyberpunk 2077 se díky implementaci řady moderních technologií zařadil mezi populární herní benchmarky pro testování GPU. S NVIDIA DLSS 3 se otevírá značné navýšení výkonu a hra se připravuje na příchod očekávaného update "Ray Tracing: Overdrive mode"

DLSS se stále učí

Nový patch přináší do Cyberpunku 2077 řadu vylepšení. Tím největším je podpora DLSS 3 na GeForce RTX řady 40. Oproti pracovním verzím, které byly dosud dostupné pro testy výkonu, došlo i na zlepšení kvality práce funkce DLSS Frame Generation. Díky tomu nyní dokáže lépe využít data herního enginu, zlepšuje stabilitu uživatelského rozhraní a také kvalitu obrazu při rychlém pohybu. Podívejte se na příklad v tomto videu. Nárůst výkonu ilustruje přiložený graf.

Hra se do povědomí zapsala vizuální stránkou. K realistické simulaci světla má k dispozici několik technik ray tracingu. Aktuální verze jej využívá pro vykreslování stínů, odrazů, difuzního osvětlení a ambientní okluze. V případě zapnutí "psycho" režimu je ray tracing dostupný i pro globální osvětlení realisticky simulující průchod a odrazy slunečního světla napříč scénou.

Klik pro zvětšení (Cyberpunk 2077 nově s DLSS 3. Výkon navíc připravuje půdu pro chystaný Overdrive mode)

Výsledkem je vizuálně věrný herní zážitek v dystopickém futuristickém prostředí. Nabízí rozlehlé městské krajiny, které využívají jemné stíny k definování hloubky. Okna, zrcadla a kaluže s přesnými odrazy. Čtvrti nočního města, které jsou zalité neonovými světly - efekt, který je pro kyberpunkovou estetiku hry zásadní.

DLSS 3 připravuje půdu pro "Ray Tracing: Overdrive mode"

DLSS 3 připravuje půdu pro očekávaný režim "Ray Tracing: Overdrive Mode", který významně rozšíří možnosti ray tracingu ve hře a podstatně tak vylepší její vizuální stránku. To s sebou samozřejmě přinese zvýšené nároky na výkon GPU a DLSS 3 tedy bude klíčovou funkcí pro dostatečně vysoká FPS. Na otázku "Ale dokáže to spustit Cyberpunk?" tak budou moci majitelé GeForce RTX řady 40 odpovědět "ano".

Klik pro zvětšení (Cyberpunk 2077 nově s DLSS 3. Výkon navíc připravuje půdu pro chystaný Overdrive mode)

Lepší energetická účinnost s nejnovější generací GPU

V porovnání s předchozí generací GPU nabízí architektura Ada také menší spotřebu energie přepočtenou na vykreslený snímek. Díky tomu si hráči mohou ve hře Cyberpunk 2077 vychutnat vyšší snímkovou frekvenci a zároveň spotřebovávat méně energie. Porovnání nabízí přiložený graf.

Dying Light 2 Stay Human také s DLSS 3

Podpora DLSS 3 pro Dying Light 2 Stay Human byla ohlášena již minulý týden. Dnešním dnem počínaje mohou hráči tuto funkci využít i v této hře. Se zapnutým DLSS 3 vzroste výkon ve 4K až téměř trojnásobně v závislosti na modelu GPU.


DALŠÍ

CGwillWin