hw
Portal s RTX a ovladače pro next-gen update Zaklínače 3

Portal s RTX a ovladače pro next-gen update Zaklínače 3
21:00, 09.12.2022

Vycházejí nové GeForce Game Ready ovladače pro Zaklínač 3: Divoký hon, který se 14. prosince dočká next-gen update i s podporou NVIDIA DLSS 3. Dnes také vychází bezplatné DLC, které všem majitelů, klasické logické hry Portal nabídne vylepšenou verzi s RTX technologiemi.

Game Ready na Portal s RTX!

Společnost NVIDIA přepracovala legendární Portal od společnosti Valve, která je všeobecně považována za jednu z nejlepších videoher všech dob. Vylepšení nabídne plný ray tracing (známý také jako path tracing), NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex a další moderní funkce. Hra díky tomu dostane modernější vzhled při zachování původní unikání atmosféry. Portal s RTX je nyní k dispozici jako bezplatné DLC pro původní hru.

Při tvorbě DLC se uplatnil NVIDIA Remix, nový nástroj, který umožňuje přidávat RTX funkce do starých her. Díky němu se do Portalu s RTX podařilo integrovat ještě pokročilejší plný ray tracing, než tomu bylo v případě Quake II RTX nebo Minecraftu s RTX. Světlo se dokáže odrazit až čtyřikrát namísto jednou, což zajišťuje mnohem věrnější simulaci skutečného osvětlení. Kromě bylo představeno několik nových technik ray tracingu, které dále zlepšují jeho kvalitu a zároveň i výkon.

NVIDIA RTX Direct Illumination (RTXDI) dokáže přidat nespočet světelných zdrojů, malých či velkých, schopných vrhat světlo i stíny.

Technologie NVIDIA Reservoir Spatio Temporal Importance Resampling Global Illumination (ReSTIR GI) vylepšuje nepřímé osvětlení a umožňuje mu tvořit scénu zalitou světlem s tmavými kouty, které nejsou osvětleny přímo. A také pracuje inteligentněji než předchozí techniky globálního osvětlení s ray tracingem, čímž zlepšuje efektivitu práce denoiseru. I ten se dočkal vylepšení v podobě NVIDIA Real Time Denoisers (NRD).

Klik pro zvětšení (Portal s RTX a ovladače pro next-gen update Zaklínače 3)

Realistická mlha i světlo prostupující portály

Jedním z nejpůsobivějších vizuálních upgradů Portalu je ray tracingové volumetrické osvětlení, které převádí staré efekty mlhy na skutečnou, správně simulovanou volumetrii. Nyní kouřem a mlhou pronikají husté a podmanivé svazky světla, přičemž světelné paprsky se realisticky rozptylují a ovlivňují okolní scénu.

Jedinečnou devizou hry je samozřejmě možnost cokoliv otevřenými portály pronášet a také skrz ně vidět, což bylo v době vydání původního Portalu naprosto unikátní. Díky plnému ray tracingu může nyní portály procházet i světlo, a to dokonce i to vyzařované pohybujícími se "High Energy Pellets", díky čemuž se stíny, odrazy a osvětlení mění s každým krokem.

Více informací o tvorbě Portalu s RTX přináší blog s interaktivními srovnáními ve 4K a video na YouTube.

Game Ready na next-gen verzi Zaklínače 3: Divoký hon

Dne 14. prosince obdrží všichni majitelé Zaklínače 3: Divoký hon pro PC bezplatnou aktualizaci v rámci tzv. Kompletní edice, která přidá změny v hratelnosti, nový herní obsah i vylepšené grafické funkce, které plně využijí nejnovější počítače a notebooky s GPU GeForce RTX.

Zde je přehled toho, co lze po grafické stránce od vylepšení očekávat:

RTX Global Illumination (RTXGI) přidává realističtější venkovní ray tracingové osvětlení.

Ray tracingoví ambientní okluze zlepšuje stínování kolem objektů, které zakrývá světlo.

Ray tracingové stínování zlepšuje věrnost, jasnost a viditelnost stínů.

Ray-tracingové odrazy zvyšují přesnost a kvalitu odrazů na vodních plochách a dalších vhodně odrazivých površích.

Nastavení Ultra+ zvyšuje vzdálenost kresby, hustotu listí, detaily postav na pozadí, kvalitu prostředků a další parametry

Rozlišení textur bude vyšší a prostředí získá nové geometrické detaily

Hra také nabídne DLSS 3 pro znásobení výkonu (DLSS 2 na starších generacích GPU GeForce RTX) a NVIDIA Reflex pro minimalizaci latence.

Jurassic World Evolution 2 s DLSS 3

Frontier Developments ve spolupráci s Universal Games and Digital Platforms vydávají 8. 12. DLC Jurassic World Evolution 2: Dominion Malta Expansion. Společně s ním bude k dispozici bezplatný update, který kromě nového herního obsahu a mechanik zpřístupní také NVIDIA DLSS 3 pro zvýšení výkonu.

Podpora ray tracingu se stále rozšiřuje

V současné době je k dispozici více než 100 her a více než 70 aplikací s podporou ray tracingu a seznam stále roste. Najdeme na něm i řadu titulů z poslední doby nebo očekávané updaty pro populární hry. Příklady naleznete níže:

A Plague Tale: Requiem
Cyberpunk 2077
Dying Light 2 Stay Human
Resident Evil Village
F1 22
Fortnite
Forza Horizon 5
ICARUS
Jurassic World Evolution 2
Marvel's Midnight Suns
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man: Remastered
Minecraft with RTX
Portal with RTX
Sackboy: A Big Adventure
Saints Row (2022)
The Callisto Protocol
The Witcher 3: Wild Hunt (14. 12.)
Warhammer 40,000: Darktide
World of Warcraft: Dragonflight

GPU GeForce RTX proto nabízejí kombinaci vysokého rasterizačního výkonu, dedikovaných RT jader pro náročné ray tracingové efekty a NVIDIA DLSS, které zajistá potřebný výkon navíc.

Kompletní edice Zaklínače 3 i na GeForce NOW

Zaklínač 3: Divoký hon bude ve své Kompletní edici podporovaný i službou GeForce NOW. Hned po vydání next-gen update tedy bude možné hru streamovat z cloudu bez čekání na stahování nebo instalaci. Majitelé placených členství si mohou vychutnat všechny RTX funkce a členové s RTX 3080 se ohou těšit i na rozlišení až po 4K i nízkou latenci.

Update aplikace GeForce NOW na verzi 2.0.47 umožňuje členům synchronizovat knihovnu her v Ubisoft Connect s GeForce NOW.

I tento týden se knihovna podporovaných titulů rozrůstá o nové přírůstky:

Chained Echoes (Novinka Steam)
IXION (Novinka Steam a Epic Games Store)
Knights of Honor II: Sovereign (Novinka Steam a Epic Games Store)
Swordship (Novinka Steam)
Togges (Novinka Steam)
SAMURAI MAIDEN (Novinka Steam, 8. 12.)
Saints Row IV (Zdarma na Epic Games Store, 8. - 15. 12.)
Assassin’s Creed Valhalla (Steam)

DALŠÍ

CGwillWin