Naplnil The Callisto Protocol očakávania?

Naplnil The Callisto Protocol očakávania?
13:43, 02.12.2022

Oči mnohých fanúšikov značky Dead Space sa upierali na práve vydaný survival horor The Callisto Protocol, ktorý mal byť akýmsi duchovným nástupcom Mŕtveho Vesmíru, čo ostatne deklarovali aj jeho autori zo Striking Distance Studios. Hra je však vonku a čísla recenzentov ju pasujú skôr do priemerného zážitku, ktorý navyše v podaní PC trpí fatálnym zasekávaním (Shader compilation stutter) počas načítania prostredia - aj preto má Steam verzia už teraz veľkú časť záporných hodnotení zo strany konzumentov. Nižšie nájdete pár citácií zo svetových médií a ak si chcete počkať na náš názor, objaví sa tu čoskoro.

The Callisto Protocol je uspokojivo krvavý duchovný nástupca série Dead Space, ale v konečnom dôsledku je to skôr nápadná moderná napodobenina než nová desivá mutácia. (IGN - 7)
Ak ste od tohto druhého pokusu o vytvorenie novej sci-fi IP v oblasti survival hororu chceli niečo viac alebo niečo výrazne odlišné, čo by potvrdilo, ako ďaleko sa hry dostali od roku 2008, The Callisto Protocol nie je vaša odpoveď. (Game Informer - 6)
Prirovnaniam k Dead Space sa nedá vyhnúť - ale hoci hre The Callisto Protocol chýba určitá hĺbka a napätie, vynahrádza to produkčnou hodnotou a krvavou zábavou. (Eurogamer)

DALŠÍ

CGwillWin