Kultová adventúra Colossal Cave dostane remake

Kultová adventúra Colossal Cave dostane remake
12:05, 30.08.2022

Colossal Cave - Reimagined by Roberta Williams, dokonalá 3D interpretácia pôvodnej textovej adventúry od zakladateľov Sierra On-Line Kena a Roberty Williamsovcov, už čoskoro prenesie dychtivých dobrodruhov na Nintendo Switch do fantastického neznáma, okrem už skôr oznámených platforiem PC a Meta Quest 2.

Ponorte sa do nádherného raja nedotknutého rukami smrteľníkov... až doteraz. Očarení vyhliadkou na magické objavy, vykročte na nezabudnuteľné dobrodružstvo, neobmedzovaní hroziacim nebezpečenstvom. Vyzbrojený len spoľahlivým lampášom a obmedzenou zásobou oleja, vrhnite zvedavý pohľad cez masívne podzemné labyrinty a pátrajte po niečom neobyčajnom.

Kľukatými jaskyňami však prechádzajte opatrne, aby ste zo spánku neprebudili ohromného draka. Stretnite sa s rozmarnými bytosťami s priateľskými aj krutými úmyslami vrátane rozkošných trpaslíkov, brutálnych trollov a hrôzostrašných pirátov číhajúcich v temných chodbách. Použite kúzla a dôvtip na odhalenie mystických tajomstiev a rozlúštenie zložitých environmentálnych hádaniek.

"Hra Colossal Cave - Reimagined by Roberta Williams bude čoskoro dostupná hráčom na celom svete na ďalšej platforme," hovorí Ken Williams, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Cygnus Entertainment. "Dúfame, že sa nám podarí vrátiť ducha tradičných dobrodružných hier pre oddaných fanúšikov, ktorí vyrastali na pôvodnej hre, a súčasne aj pre novú generáciu prieskumníkov. Veríme, že uvedenie hry Colossal Cave Reimagined by Roberta Williams na konzolu Nintendo Switch nám v tom pomôže. "

Ken a Roberta Williamsovci sa vracajú pod novou spoločnosťou Cygnus Entertainment a tešia sa, že vytvoria ďalšie úžasné projekty, ako sú tie zásadné klasiky z 80. a 90. rokov, ktoré ich vyniesli na mapu, vrátane King's Quest a Phantasmagoria, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Duo získalo na GDC 2020 cenu Pioneer Award spolu s cenou Industry Icon na The Game Awards v roku 2014 a dúfajú, že budú pokračovať vo svojom úspešnom ťažení.

Hra Colossal Cave - Reimagined by Roberta Williams, ktorá bola prvýkrát odhalená v stánku Unity na Game Developers Conference 2022 na PC a Meta Quest 2, teraz však vyjde aj na Nintendo Switch a to za 39,99 USD.


DALŠÍ

CGwillWin