hw
recenze
Genesis Zircon 550

Genesis Zircon 550 - recenze
Genesis Zircon 550 - recenze
13:39, 04.07.2022

Tie časy kedy sa spoločnosť Genesis mohla profilovať ako rýdzo osamotená liaheň cenovo dostupného herného náradia z Poľska, sú už dnes dávno preč, každopádne s ich tvrdou a húževnatou prácou v danom segmente sa dnes spája obrovský zástup kvalitných zariadení. Aby som bol úprimný, ja sám rád testujem hardvér vybavený tým magickým červeným logom, keďže som tak schopný nazrieť aj do budget segmentu a súčasne ho porovnávať s cenovo oveľa vzdialenejším - neverili by ste, ako často majú tieto dva zdanlivo rozdielne brehy k sebe nesmierne blízko. Žiarivým príkladom je aj koncom minulého roka vydaný update radu Zircon, ktorý pod číslovkou 550 rozširuje výber rýdzo bezdrôtových herných myší značky Genesis. Poďte spoločne s nami pozrieť na jeho kvality.

Stojí to za príplatok?

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)

Recenzia na Genesis Zircon 550 prichádza trocha neskôr než bolo plánované, avšak nedopatrením sa mi niekoľko produktov predmetnej firmy počas sťahovania do novej kancelárie takzvane, zakotúľalo, a preto teraz musím dodatočne doháňať resty. Na druhú stranu je to celé v tomto prípade vlastne pozitívum, keďže som mohol predmetné skúmanie kvalít spojiť súčasne aj s práve nedávno vydanou šesťdesiat percentnou klávesnicou Thor 660, čím vytvoriť ešte o kus atraktívnejšie fotografie. Nechajme však moje ospravedlnenia teraz bokom a poďme sa pozrieť na produkt ako taký. Zircon 550 môžeme definovať ako ultra ľahkú, v rámci možností samozrejme, bezdrôtovú hernú myš s RGB podsvietením využívajúcu takzvaný honey-comb dizajn. Ak ste v týchto termínoch ešte nie úplne zbehnutý tak sa rozprávame o dierkovanom šasi voštinového tvaru. Testovaná vzorka tak váži celkovo 90 gramov čo síce v porovnaní s oveľa drahšou konkurenciou prevyšuje bežné štandardy (asi tak o tridsať až štyridsať gramov), avšak stále ide o pomerne slušný údaj. Apropo výrobca si produkt ohodnotil na sumu 50 Euro s tým, že na našom trhu už predmetnú myš dokážete kúpiť aj s výraznejšou zľavou.

Znesie aj pády

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)

V balení na vás okrem samotnej myši čaká aj kvalitný pletený kábel s USB-C koncovkou, náhradné slidere a USB snímač na prepojene s počítačom - troška zamrzí absencia akýchkoľvek závaží. Okrem spárovania cez spomínaný 2,4 GHz dongle je možné túto myš využívať aj priamo cez kábel, čím sa však jednoduchosť manipulácie môže jemne skomplikovať. Dizajn u Zircon 550 s úspechom kopíruje staršie verzie predmetného radu, čo znamená, že ide o myš určenú výhradne do pravej ruky, ktorá má výraznejšie vykrojenie pri palci a sedem plne programovateľných tlačidiel. Telo bolo vyhotovené takmer úplne z plastu, avšak malým spestrením je pogumované rolovacie koliesko. Musím povedať, že na dotyk sa skúšaná vzorka držala viac ako dobre a ani pri vypätých momentoch v hrách, kde sa už pot na rukách začínal intenzívne hromadiť, nemala myška tendenciu ustreľovať niekam bokom. Zámerne som ju niekoľkokrát pustil z výšky na tvrdú zem, s cieľom overiť konštrukčnú celistvosť a v tomto smere všetko dopadlo bez akéhokoľvek poškodenia.

Nezabudnite na softvér

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)

Poľský Genesis stále nevie zladiť ekosystém svojho hardvéru pod jeden jediný softvér a tak si v prípade záujmu o špecifické nastavovanie Zircon 550 musíte stiahnuť ďalšiu aplikáciu. Cez to všetko ako to je otravné a cez to všetko, že nechcete mať v PC/notebooku hromadu zbytočného balastu, vám stiahnutie v tomto prípade viac ako odporúčam - nakoniec, myš má vlastnú pamäť a ak si všetko už raz zadefinujete a nebudete to chcieť meniť, môžete softvér zase odinštalovať. Tak či onak, vďaka nemu si dokážete vytvárať makrá pre uvedenú sedmičku spínačov, nastavovať citlivosť DPI (200 - 8 000 pri vzorkovej frekvencii 1 000 Hz), regulovať integrované RGB podsvietenia ako aj kontrolovať aktuálny stav akumulátora. Keď už spomínam batériu, tak výrobca v tomto prípade siahol po 600 mAh článku, ktorý papierovo vyhodnotil na osemdesiat hodín čistého času v rámci výdrže. Neviem akým spôsobom sa prepracoval práve k tomuto číslu, každopádne z môjho procesu testovania vypadlo skôr niečo málo pod päťdesiat hodín - cez to všetko ale ide o slušný údaj. Práve výdrž batérie je priamo spojená s intenzitou RGB diskotéky, regulovanou cez uvedený softvér. Dizajnéri umiestnili svetelnú linku na spodnú hranu myši a to takmer po celom obvode a nezabudli dovnútra integrovať osvetlené logo Genesis. Za tmy to vyzerá efektne ale mnohých z vás určite poteším ak poviem, že aj túto svetelnú šou môžete kedykoľvek odstaviť a ušetriť si tak batériu.

Solídny snímač

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)

Bezdrôtová herná myš Genesis Zircon 550 je vybavená snímačom PixArt PMW3325, ktorý sa bežne dáva aj do cenovo drahších modelov. Ide o snímač strednej triedy ideálny predovšetkým na hry vyžadujúce rýchlejšie reakcie, čo sa ostatne potvrdilo aj počas môjho rotovania rôznych herných značiek. Po stránke výkonu tak voči testovanej vzorke nemám žiadne pripomienky. Už menej spoľahlivé, a to sa môže prejaviť až po nejakom čase intenzívneho stláčania, sa mi zdajú mechanické spínače kryté zárukou dvadsiatich miliónov kliknutí. Ich nesúrodý zvuk vo mne ani náhodou nevzbudzoval nejakú dôveru aj keď je dosť možné, že som jednoducho dostal kus v nie úplne dokonalej kondícii. Z pohľadu radu Zircon som však v minulosti s týmto aspektom nemal žiadne veľké problémy a tak sa budem spoliehať práve na skúsenosti a veriť, že išlo len o ojedinelý efekt. Čo viac ešte dodať? Ako ste si vyššie mohli prečítať, poľský Genesis aj naďalej napreduje vo výrobe cenovo dostupného herného príslušenstva, ktoré si pokojne a s čistým svedomím môžete dotiahnuť domov. V danej cenovej relácii je to jedna z vhodných volieb, zvlášť ak si potrpíte na RGB či prípadne vyššiu váhu šasi - nie každý totižto preferuje efekt padajúceho pierka. Cena verzus výkon sa v tomto prípade naplnila a to do úplného detailu.

Cena vs výkon

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Genesis

Klik pro zvětšení (Genesis Zircon 550 - recenze)


CGwillWin