World of Warships ohlašuje Longest Night of Museums

World of Warships ohlašuje Longest Night of Museums
02:11, 20.05.2022

Společnost Wargaming, vydavatel a vývojář námořní multiplayerové free-to-play hry World of Warships, dnes zveřejnila podrobnosti o své aktivitě v rámci Longest Night of Museum, jejímž cílem je propagovat a podporovat námořní muzea po celém světě.

Počínaje 18. květnem bude World of Warships každý týden zveřejňovat jeden článek s ukázkami muzeí, který přiblíží největší světová místa námořní historie. Součástí budou rozhovory s kurátory a nahlédnutí do těchto památek pro ty, kteří do nich nemohou cestovat po celém světě.

World of Warships má ve svých článcích skryté znaky, které čtenáře vybízejí k sestavení speciálního bonusového kódu. První, kdo kód vyluští, vyhraje pětidenní plně hrazený výlet pro 2 osoby do jednoho z odhalených námořních muzeí. V těchto článcích budou také vloženy videozáznamy z loňského ročníku, kdy se virtuální prohlídky více než 15 námořních muzeí po celém světě zúčastnilo na Twitchi a Youtube přes 1,4 milionu lidí.

S pokračující pandemií COVID-19 byla muzea v posledních dvou letech neuvěřitelně zasažena. Kromě finančních dopadů mnohým z nich chybí vlastní digitální platformy, které by jim umožňovaly sdílet své exponáty a na dálku působit na svět žádoucím způsobem. Proto společnost Wargaming pokračuje v podpoře těchto muzeí a přibližuje je širšímu publiku.

Komunita World of Warships, která čítá více než 50 milionů hráčů, tuto akci veřejně oslavuje a muzea z loňského ročníku si pochvalují její dopad na své organizace: „Připojit se k mezinárodní akci Nejdelší noc muzeí pro nás byla skvělá zkušenost. Mohli jsme přímo komunikovat s lidmi z celého světa, z nichž mnozí o nás pravděpodobně nikdy předtím neslyšeli," řekl Johannes Olsson, muzejní pedagog z muzea Maritiman ve švédském Göteborgu. „Zároveň jsme získali zajímavé pohledy na některá sesterská muzea po celém světě, z nichž mnohá bychom velmi rádi měli možnost navštívit osobně. Velmi se těšíme, že se k této akci připojíme i letos."

„Nejdelší noc muzeí je neuvěřitelnou poctou statečnosti mužů a žen napříč historií, jejichž hrdinské činy v bitvě utvářely svět, ve kterém dnes žijeme," řekla Elissa Linesová, výkonná ředitelka leteckého muzea v Pearl Harboru. „Jsme hrdí na to, že můžeme vyprávět příběh Pearl Harboru tímto novým a inovativním způsobem."


DALŠÍ

CGwillWin