EA sa nedohodlo s organizáciou FIFA a svoju futbalovú sériu mení na EA Sports FC

EA sa nedohodlo s organizáciou FIFA a svoju futbalovú sériu mení na EA Sports FC
11:31, 11.05.2022

Tri dekády sme interaktívny futbal v podaní EA nazývali familiárne ako FIFU. Tridsať rokov tejto spolupráce, kedy si Electronic Arts predlžovala vlastníctvo licencie na futbalové šampionáty a súťaže v mene FIFA však dnes definitívne končí.

FIFA ako organizácia chcela viac a EA, akokoľvek jej platila obrovské sumy (reálne vlastne za nič) to už ďalej nechcela tolerovať. Aj preto sa od roku 2023 máme pripraviť na nástup novej série menom EA Sports FC, čo znamená, že tento rok síce ešte príde FIFA 23, avšak to už bude posledná futbalová simulácia od EA pod takýmto názvom.

Oveľa dôležitejší je však fakt, že EA Sports FC bude mať zabezpečené licencie na všetko podstatné (kluby, hráčov, ligy) a užívateľ si tak vlastne bude musieť zvyknúť len na nový názov. Apropo samotná FIFA sa na margo tohto rozkmotrenia vyjadruje dosť divne a tvrdí, že hráči v budúcnosti dostanú opäť nové FIFA hry a tie budú najlepším simulátorom na svete - medzi riadkami by sme mohli čítať dokonca niečo o najlepších simulátoroch vo vesmíre.


DALŠÍ

CGwillWin