Predaj Ubisoftu je vraj na spadnutie, zakladatelia sa tomu snažia zabrániť

Predaj Ubisoftu je vraj na spadnutie, zakladatelia sa tomu snažia zabrániť
13:22, 05.05.2022

Turbulentné roky v oblasti výpočtovej techniky a herného softvéru nekončia. Aktuálne, krátko po tom čo sa Square Enix zbavil svojich západných štúdií - buďme k sebe fér, nikdy ich nedokázali naplno využiť a v trezore nechali ležať také ikony až sa jednému z toho chce dnes plakať, tu máme na stole ďalšiu potencionálnu bombu.

Reč bude o francúzskej spoločnosti Ubisoft, ktorá sa podľa najnovších informácií môže stať obeťou takzvaného násilného odkúpenia a čo je horšie, odkúpenia zo strany takzvaných žralokov - rozvojové firmy cieliace na zisk a následnú deštrukciu potenciálu kúpeného materiálu. Ide konkrétne o spoločnosti Blackstone a KKR & Co, ktoré zvažujú skúpenie väčšinového podielu akcií tak aby mali právo na rozhodovanie v Ubisofte (niečo ako keď si pán Mľask aktuálne kupuje Twitter).

Posledným valom pred touto potencionálnou katastrofou a postupným rozpredajom slávnych IP Ubisoftu sú zakladatelia, rodina Guillemot. Tá naďalej vlastní 15,9 % akcií a súčasne má 22,3 % rozhodovacieho práva. Keďže ale spomínané žraloky môžu začať cieliť na zvyšných akcionárov a presvedčiť ich, že práve teraz je ten čas na predaj, zakladatelia by mohli kruto naraziť. Podľa insider správ sa rodina Guillemot snaží dohodnúť s ďalšou nemenovanou investičnou firmou na tom aby spoločne kúpili celý Ubisoft a odišli z akciového trhu - stane sa z nich klasická s.r.o. firma. Ak sa im to podarí, duševné vlastníctvom Ubi by mohlo byť zachránené aj keď svetlú budúcnosť ako takú by to firme samozrejme automaticky nezabezpečilo.


DALŠÍ

CGwillWin