Český projekt Subsequence je ako dieťa spojenia Half-Life a Syberie

Český projekt Subsequence je ako dieťa spojenia Half-Life a Syberie
15:00, 22.04.2022

Česká herná scéna má v súčasnosti rozbehnutých mnoho projektov medzi ktorými sú nie len vyložene ambiciózne značky ale rovnako tak aj nenápadné indie produkcie. Skôr z tých menej nápadných diel si dnes predstavíme 3D adventúru Subsequence od štúdia Zoemi Games a mena Jakub Pilař. On sám svoj projekt opisuje ako keby kultový Half-Life a rovnako ikonická séria Syberia splodili dieťa, čo je už samo o sebe viac ako zaujímavé tvrdenie. Viac o pripravovanej hre Subsequence vám napovie tlačová správa pod čiarou.

Subsequence je jako by Half-Life a Syberia měli dítě. Jen s malinko nižšími prodeji. Nedělám si falešné naděje a nečekám hit, který zboří internet, ale věřím, že své publikum si hra najde. Věřím, že hráči na chvíli zapomenou na svět kolem sebe a budou si užívat každý okamžik hraní, v čemž vidím své poslání. Unity a Blender jsem si poprvé nainstaloval před dlouhými sedmi lety, což je právě prvopočátek vývoje Subsequence. Od té doby se mnohé změnilo, například jsem dvakrát celý vývoj restartoval, vše zahodil a začal znovu od nuly, koupil si novou klávesnici a myš, nebo se mi narodily dvě děti. Jsem kluk z Prahy, Kuba Pilař.

Subsequence je lineární single player 3D příběhová adventura odehrávající se v podzemním výzkumném středisku, hořící výtahové šachtě, zatopeném zásobovacím tunelu, na toaletě, nebo ve vesmíru. A právě v podzemních laboratořích shodou nešťastných náhod uvízne hlavní hrdinka Vicky. Věci se ošklivě semelou a Vicky bude bojovat o holý život. Její cesta za záchranou bude lemována překonáváním překážek, řešením logických hádanek, průzkumem prostředí, nebo sbíráním a používáním předmětů, což jsou hlavní mechaniky hry. Hráči zažijí chvíle napětí, ale zároveň vše bude okořeněno opatrně dávkovaným humorem.

Na prvním místě je a vždy bude zábava!

Koktejl těchto mechanik, humoru, zábavy a kyseliny z Patra -17 budou moci hráči ochutnat na konci roku 2022 na PC v podobě premium hry distribuované přes platformu Steam.

 • Prozkoumejte pestrobarevný svět podzemního výzkumného střediska od laboratoří po hořící výtahovou šachtu, prostorný a prakticky zařízený interiér vesmírné lodi, nebo domov Vicky, kde si roztomilé zvířátko značkuje své teritorium
 • Řešte logické hádanky a nechoďte skrz laserový paprsek, rozpůlilo by vás to
 • Hledejte a používejte předměty, protože mohou být nalezeny a použity
 • Prožijte hluboké Konverzace bez možnosti ovlivnit průběh konverzace
 • Objevte skryté Sběratelské předměty k odemčení…
 • Jednoduše ovládejte celou hru pouze za pomoci kláves WASDE nebo gamepadu
 • Užijte si opatrně dávkovaný humor

 • DALŠÍ
  
  CGwillWin