SONY kúpilo Bungie zo zúfalstva, tvrdí Pachter

SONY kúpilo Bungie zo zúfalstva, tvrdí Pachter
11:14, 03.02.2022

Herný analytik Wedbush Securities, Michael Pachter, je už takou malou a pomerne kontroverznou stálicou gaming kultúry, keďže počas svojej dlhoročnej praxe dokázal vlastnými vyjadreniami naštvať všetky možné aj nemožné tábory fanúšikov, naprieč celým spektrom. Aktuálne sa v duchu svojej povesti tento pán vyjadril aj na margo nedávno ohlásenej akvizície medzi spoločnosťami SONY a Bungie.

Podľa jeho slov si SONY kúpilo Bungie doslova zo zúfalstva a preto ich preplatilo len aby stihlo zareagovať na meniaci sa herný trh (narážal na oveľa väčšiu akvizíciu medzi Microsoftom a Activision Blizzard). Nie je to obchod aký by z ekonomického pohľadu dával zmysel, dodal Pachter.

Ako príklad na porovnanie uviedol nákup spoločnosti EA, ktorá pred niekoľkými rokmi kúpila Respawn ent. za sumu 700 miliónov dolárov (štúdio malo vtedy 400 zamestnancov) a tento obchod sa im vrátil na základe ziskov z ich novej hry už behom jedného roku. Spoločnosť Bungie však momentálne generuje len 200 miliónov ročne a tak pri sume 3,6 miliardy dolárov, za ktorú ju SONY zakúpilo, ide podľa Pachtera o zlý biznis.

Aj keď SONY samotné tvrdí, že nákup niekdajších tvorcov série Halo nemá nič spoločné s akvizíciou medzi Microsoftom a Activisionom, je jasné, že opak je pravdou - ostatne čo iné by mali tvrdiť?!


DALŠÍ

CGwillWin