Ve vývoji jsou tři nové Star Wars hry!

Ve vývoji jsou tři nové Star Wars hry!
08:06, 26.01.2022

Zdá se, že po chudých letech na hry ze SW univerza se začíná blýskat na lepší časy. Po ohlášeném Kotoru a Eclispse a snad už konečně v dubnu vydané LEGO The Skywalker Saga přišlo včera oznámení dalších kousků. O oznámení se postaralo přímo studio Electronic Arts společně s Lucasfilm Games což by nebylo nic překvapivého, kdyby ovšem neoznámili místo jedné hry rovnou tři.

Na těch bude pracovat společnost Respawn Entertainment, které budete znát pravděpodobně díky hrám jako Titanfall, Apex Legends a hlavně Star Wars Jedi: Fallen Order. Ačkoliv žádná z her nebyla prozatím oficiálně představena, na stránkách EA, se o jedné z nich hovoří jako o další ze značky Star Wars Jedi. To je myslím vcelku jasný náznak, že se opravdu dočkáme Star Wars Jedi: Fallen Order 2, a to ještě možná letos podle narážek některých insiderů.

Druhou hrou má být first person střílečka, o kterou se postará tým pod vedením Petera Hirschmanna, který se podílel na prvních dvou Battlefrontech, Empire at War nebo i Force Unleashed a zkušeností se SW hrami má tedy spoustu. Právě Battlefront je asi jedna z možností, která některé hráče napadne, když se řekne střílečka. Od doby vydání druhého dílu už přeci jen uplynulo pár let (2017) a z vlastní zkušenosti vím, že minimálně Heroes módy jsou pořád dobře hratelné. Snad se tedy dočkáme třetího dílu.

A do třetice byla oznámena prozatím blíže nespecifikovaná strategie na které bude pracovat studio Bit Reactor, které bylo nově založeno a jehož členem je i Greg Foertsch. Ten je původně z týmu Firaxis, které má na svědomí XCOM, takže by měl být vývoj v dobrých rukou. Nutno podotknout, že SW strategie jsme se už dlouho nedočkali. Posledním kusem do toho žánru bylo Empire at War z roku 2006, která za mě byla v té době jednou z nejlepších her a s jistou dávkou nostalgie neztratila na kráse any nyní.

Těžko říct proč se EA po letech probrala ze sna a začala se o SW hry zajímat. Snad za to může ztráta monopolu na značku, ale pokud to znamená více kvalitních her, je to jedině dobře. A co vy? Těšíte se na některou z her nebo je pro vás SW už mrtvým univerzem?


DALŠÍ

CGwillWin