Zomrela legenda pinballu Lyman F. Sheats Jr.

Zomrela legenda pinballu Lyman F. Sheats Jr.
09:58, 25.01.2022

Zo zámoria ku nám doputovala ďalšia smutná správa a to tentokrát s prímesou nezabudnuteľných zvukov klasických pinball automatov. Pred štyrmi dňami totižto vo veku 55 rokov zomrel Lyman F. Sheats Jr., vývojár a podľa pinball komunity jeden z najlepších hráčov tejto arkády.

Lyman Sheats sa svojím talentom a entuziazmom dokázal zapísať do sŕdc milovníkov pinballu po celom svete, ostatne jeho kariéra začala ešte v roku 1993 v spoločnosti Data East, kde sám dizajnoval a tvoril dnes už ikonické herné automaty. O dva roky neskôr zmenil pôsobisko a prešiel do spoločnosti Williams kde vydržal až do úplného konca divízie (rok 1999). Práve tam dokázal vytvoriť vôbec najpopulárnejší pinball menom Medieval Madness. Po ústupe popularity herných automatov s guľôčkou sa Lyman Sheats dostal do jednej z posledných firiem zaoberajúcich sa produkciou tohto formátu hardvéru (USA: Stern Electronics) kde po boku ďalších legendárnych konštruktérov pripravoval a konštruoval licencované automaty rôznych filmových a hudobných značiek.

Meno tohto práve zosnulého muža tak môžeme právom považovať za ikonické v rámci herného odvetvia a pinball komunita to svojím zhrozením z jeho odchodu dáva patrične najavo. Nižšie si môžete pozrieť televízny záznam z roku 1993, kde sa Lyman F. Sheats Jr. predstavil ako odborník na pinball.


DALŠÍ

CGwillWin