Zomrel strojca kultových diel Black & White a Fable

Zomrel strojca kultových diel Black & White a Fable
09:49, 18.01.2022

Zo sveta vývojárov ku nám aktuálne doputovala ďalšia smutná správa. Veterán Paul McLaughlin (57 rokov) podľahol rakovine a to ešte počas minulého mesiaca. Kariéra tohto úspešného pána sa natiahla na 30 rokov počas ktorých pracoval na slávnych značkách ako Populous, Dungeon Keeper, Fable či Black and White. Práve v prípade produkcie štúdia Lionhead môžeme hovoriť o vrchole jeho kariéry, keďže v danej celosvetovo známej firme pôsobil 15 rokov na pozícii umeleckého riaditeľa.

Naposledy pracoval v spoločnosti 22cans, ktorá vyvíja stratégiu Godus (momentálne v Early Access). Práve Lionhead a 22cans sú firmy spojené s jeho rovnako slávnym kolegom menom Peter Molyneux - spomínané spoločnosti priamo založil. Molyneux jeho odchod z tohto sveta komentoval nasledujúco.

Skvelý umelec, úžasný mentor a človek plný inšpirácie. Paul bol obrovským základným kameňom v mojom živote. Bol to profesionálny, morálny a zábavný človek, ktorý mal schopnosť vidieť spravodlivý a rozumný prístup v každej situácii. Chýba mi každý deň vo všetkých smeroch. Jeho odkaz bude cítiť a vidieť ešte dlho, veľmi dlho.

DALŠÍ

CGwillWin