Quantic Dream chystá fantasy hru

Quantic Dream chystá fantasy hru
00:29, 10.01.2022

S novinkou přišel uživatel Twitteru s přezdívkou AccountNGT, který nás laskavě informoval už o chystaném Star Wars: Eclipse ještě předtím než bylo oficiálně oznámeno. Ačkoliv se tedy jedná zatím o pouhou spekulaci, je zde alespoň malá jiskřička naděje, že by se tak mohlo skutečně stát.

Podle insidera by měla být nová hra humorným středověkým fantasy, kterému je předlohou technologické demo Quantic Dreamu z roku 2013 s názvem The Dark Sorcerer, které bylo propagováno v rámci E3 před vydáním PlayStation 4. Ačkoliv se může zdát divné, že jedno krátké video může být předlohou velké hře, nejedná se o žádnou novinku. Právě toto studio využilo v minulosti jiné svoje demo s názvem Kara a jak už dnes všichni víme, ta se stala jednou z hrdinek Detroit: Become Human. Starý čaroděj tak může být hlavní postavou ve složitém příběhu nebo v něm mít alespoň malou roli.

Co je ovšem zajímavější jsou další informace, které nám insider přinesl. Hra má údajně podporovat cross gen a vyjít rovněž na PC. Můžeme tak čekat třeba multiplayer právě s podporou cross genu? Těžko uvěřitelné a ambiciózní, ale na druhou stranu v rámci novinky je rovněž informace, že hra bude opět stavěna na nelinerárním příběhu jehož autorem bude opět David Cage, takže pro případné části podporující nějakou kooperaci dvou hráčů by se místo třeba našlo.

Hru má mít na starosti pobočka v Paříži, která se ale zároveň údajně potýká s problémem nedostatku zaměstnanců způsobeným s největším pravděpodobností kauzou z minulosti, ohledně špatných pracovních podmínek s jakou válčí momentálně například Blizzard. I přesto má být titul pokročilejší než přislíbené Star Wars což s ohledem na doposud vydanou kvalitu her nutí jednoho skoro slintat nedočkavostí. Na druhou stranu Quantic má zatím více zkušeností s příběhy, které by se mohli jednou stát reálnými a staví na nějakých reálných základech (Heavy Rain, Detroit). Je tedy otázkou nakolik budou jimi nastavené herní mechanismy fungovat ve světech, které jsou čistým sci-fi nebo fantasy, ačkoliv je tu již Beyond.

Zdali se studio opravdu rozhodlo produkovat dvě megalomanské hry a zdali mu to zlomí vaz nebo uspěje tam, kde jiní selhali, budeme muset počkat. Já osobně už ale pomalu utírám slinu. A co vy? Uvítali byste fantasy hru od mistrů vypravěčů nebo byste jim raději doporučili se soustředit jen na jednu hru?


DALŠÍ

CGwillWin