hw
PlayStation 5 mu zničil blesk a nie je v tom sám

PlayStation 5 mu zničil blesk a nie je v tom sám
19:30, 05.01.2022

Na Reddite sa zobrazilo vlákno pojednávajúce o zničení konzole PlayStation 5 pripojenej do elektrickej siete v dome, do ktorého udrel blesk. Aj keď si myslíte, že ide o výnimočnú situáciu, realita môže byť predsa len trocha iná. Vlákno sa naplnilo niekoľkými obdobnými prípadmi a ten posledný, ktorého autorom je užívateľ s prezývkou dogen_lives_in_glass zdvíha varovný prst pre každého, kto si myslí, že niečo takéto vyrieši samotná konzola pomocou internej poistky.

Spomínaný dogen_lives_in_glass odišiel na týždeň preč z domu a konzolu PlayStation 5 nechal zapojenú v sieti. Po návrate zistil, že do jeho domu udrel blesk a hardvér je nefunkčný. Sám skúša teraz systém poslať do SONY na opravu, tak ako to urobil ďalší jeho kolega s podobným problémom a bude dúfať, že sa podarí jeho mašinku dostať späť do hry, každopádne mnoho ľudí čo si príslušné vlákno prezrelo okamžite zneisteli a začínajú PS5 vyťahovať zo siete okamžite ako dohrajú.

Ak by ste sa v tomto smere chceli chrániť a byť si 100% istý, že sa vám niečo podobné nestane, odporúčame investovať do prepäťovej ochrany. Môžete siahnuť po finančne nenáročných adaptéroch alebo skúsiť záložný zdroj napríklad od značky CyberPower, kde získate navyše zálohu aj v prípade ak elektrina priamo vypadne a nebudete mať uložený progres v hre.


DALŠÍ

CGwillWin