akce
Quantic Dream představují Star Wars

Quantic Dream představují Star Wars
09:03, 10.12.2021

V rámci včerejšího The Game Awards bylo kromě vyhlášení cen hlavním lákadlem i oznámení her novych. Spekulací, o jaké hry půjde, bylo mnoho, ale přesto jsme se dočkali několika překvapení. Jedním z nich byly i Star Wars od studia Quantic Dream.

Ty ponesou podtitul Eclipse a představili rovnou luxusně vypadající trailer. V něm jsme měli možnost vidět sice hodně záběrů, ale žádný z nich nám nedal alespoň náznak toho kdo bude hlavním hrdinou nového příběhu z předaleké galaxie. Ústředním motivem jsou nicméně bubeníci a zatmění slunce nebo planety, která slunce v této části galaxie nahrazuje. Celé bubnování navíc připomíná rituál, který končí vynořením záhadné postavy z jakéhosi bahna. Působí to jako něco mezi oživením Voldemorta a léčením barona Harkonnena. O koho se však jedná můžeme jen hádat, ale je možné, že se nám představil hlavní padouch příběhu.

S jistotou můžeme říct, že hra je zasazena do období prequelové trilogie a vzhledem k tomu, že Jediové ještě žijí a navíc jsou vidět v záběrech lodě obchodní federace v uskupení připomínajícím blokádu je dost dobře možné, že se příběh bude odehrávat přesněji někdy v období Skryté hrozby.Navíc se určitě dočkáme i starých známých. Podle záběrů určitě mistra Yody a zřejmě Nuta Gunraye.

Quantic Dream jsou mistři akčních adventur, kteří mají na kontě např. velebené Heavy Rain nebo mnou zbožňovaný Detroit: Become Human, takže není vůbec pochyb, že budou mít obrovskému univerzu Hvězdných válek co nabídnout. Bohužel datum vydání zatím není oznámeno. Ať tedy tvůrce provází Síla a hry se dočkáme co nejdříve.


DALŠÍ

CGwillWin