hw
Sen sa stáva skutočnosťou, na Switch dorazia hry z N64 a Genesis

Sen sa stáva skutočnosťou, na Switch dorazia hry z N64 a Genesis
08:02, 24.09.2021

V čase kedy sa lámal včerajší deň do toho dnešného, piatkového, sa spoločnosť Nintendo rozhodla usporiadať jeden zo svojich tradičných Direct eventov. Jeho obsahom sa stali exkluzivity ale aj novinky tretích strán, ktoré si budeme môcť na Switch užívať ešte do konca tohto roka ale paradoxne najväčšie prekvapenie sa v ich schéme oznámení stalo nasledujúce; Nintendo Switch od budúceho mesiaca dostane nový arkádový plán rozšírený o podporu hier z kultovej 3D konzole Nintendo 64 a rovnako ikonického 2D stroja SEGA Genesis.

Klik pro zvětšení (Sen sa stáva skutočnosťou, na Switch dorazia hry z N64 a Genesis)

Kolekcia Nintendo Switch Online classic sa tak rozšíri a niekoľko nezabudnuteľných hier ako je prvý 3D Mario, Mario Kart 64, Star Fox 64, WinBack, Mario Tennis, Dr. Mario 64, Sin and Punishment a Yoshi’s Story. Ďalšou dobrou správou je plná podpora online a offline multiplayeru, čím nás Nintendo stavia do situácie, kedy málokto dokáže odolať vrátiť sa do prostredia Mario Kart 64 a neskúsiť si zmerať svoje skúsenosti s celým svetom a okolím. Do budúcna sa má knižnica rozšíriť o hry Majora’s Mask, Mario Golf, Pokemon Snap, F-Zero X, Kirby 64: The Crystal Shards, Paper Mario, a Banjo-Kazooie (toho ale odporúčam skôr skúsiť cez Xbox Series X/S kde máte vďaka umelej inteligencii už teraz k ruke krásny HD remake a bez dodatočného platenia).

Klik pro zvětšení (Sen sa stáva skutočnosťou, na Switch dorazia hry z N64 a Genesis)

Aby toho v danej sekcii nebolo málo, tak porcia hier zahrnutých do pravidelného mesačného predplatného Switch Online rozšíri kapacitu aj o rovnako známy 16bit hardvér Genesis od firmy SEGA. Daná porcia softvéru bude ešte o kus hutnejšia, čoho dôkazom je aj vyššie priložená info grafika. Pôjde však predovšetkým o hry ako Castlevania Bloodlines, Contra: Hard Corps, Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine, Ecco the Dolphin, Golden Axe, Gunstar Heroes, MUSHA, Phantasy Star IV, Ristar, Shining Force, Shinobi III, Sonic the Hedgehog 2, Streets of Rage 2 či Strider.

Klik pro zvětšení (Sen sa stáva skutočnosťou, na Switch dorazia hry z N64 a Genesis)

Nintendo jedným dychom dodalo, že dané rozšírenie arkádovej ponuky je voliteľné a ak nechcete priplácať za hry na N64, nikto vás do toho nebude nútiť. Aj preto ešte úplne nevieme cenu predmetného retro balíku, o ktorej nás Big N bude informovať v nasledujúcich týždňoch. Apropo je tu ešte jedna dôležitá vec. Pri príležitosti vydania vyššie opisovaných návratov do minulosti sa dočkáme aj dvoch unikátnych gamepadov a to samozrejme ikonického vidlicového ovládaču z Nintendo 64, ktorý bude plne bezdrôtový a rovnako tak Genesis gamepadu - oba vás prídu na sumu cca 50 Dolárov a budú predávané len členom Online klubu. V tomto bode sa preto obávam, že ich získanie na našej pôjde bude dosť náročnou ba až nemožnou úlohou.


DALŠÍ

CGwillWin