speciál
PlayStation Showcase 2021 naděluje

PlayStation Showcase 2021 naděluje
PlayStation Showcase 2021 naděluje
21:52, 09.09.2021

Jak jsme již avizovali na dnešní 10 hodinu večerní našeho času SONY připravila svůj samostatný event, ve kterém nám po absenci na mnoha velkých akcích má představit co si pro nás v blízké i vzdálené budoucnosti chystá. Samotný event začal zvláštní upoutávkou dvou mužů hrajících šachy na jejichž tahy reagovaly postavy ve městě pod jejich mrakodrapem. Ačkoliv jsem byl zvědav o jakou hru půjde, celé video končilo prohrou jednoho z králů a známým heslem Play has no limits. Ok tak co tam máme dále. Kromě klasických frází předních hlavounů a tvůrců o tom jak se vše dělá pro nás hráče a jaká je to radost jsme se dozvěděli i pár upřesňujících informací a hlavně, HLAVNĚ hromady nových ohlášení. Dámy a pánové posaďte se vezměte si popcorn a držte se, protože tohle bude jízda.

Jako první nám SONY ukázalo, že s PlayStationem 5 je mocná Síla. A to doslova. Ze stínů nikým nečekán vystoupil krátký teaser oznamující Star Wars: Knights of the Old Republic Remake. Ten má být nejen snahou přivést nové hráče k dnes již legendární značce, ale hlavně fanouškům přivést zpět legendu v novém kabátu a s vymoženostmi, které současné technologie umožňují. Na titulu pracuje studio Aspyr společně s lidmi z Lucasfilm Games a tvůrci původní hry, kteří o sobě prohlašují, že jsou všichni velkými fanoušky univerza. Hra zatím nemá oficiální datum vydání, ale bude se jednat o exkluzivitu pro PS5.

Další na pořadí je Project: Eve od studia Shift Up, který se představil lehce již v minulosti. Nově dostáváme trailer, který představuje hlavní hrdinku Eve, napůl organickou a napůl robotickou sličnou děvu, která má zemi zachránit před invazí rasy NA:tive. Celkově hra působí jako mix The Surge a NieR: Automata podpořený hudbou jako vytrhnuté z poctivé mangy. Hra zatím nemá dané datum vydání ani zamýšlené platformy.

Je tu nějaký fanoušek Borderlands? Tak to je dobře, protože přišel váš čas. Pro vás mám v ošatce dnešních překvapení Tiny Tina´s wonderlands od studia 2K. Tento fantasy spin-off navazující na Borderlands 2 DLC Assault on Dragon Keep nenechá svému staršímu bratrovi nic dlužen a vypadá to, že i s nemrtvými kostlivci a dalšími monstry si díky nabouchaným zbraním a nějaké té magii užijeme spoustu zábavy a to 25. března 2022, přičemž k dispozici budou hned 3 edice.

A u fantasy ještě chvíli zůstaneme protože studio Square Enix společně s Luminous Production nám přihrávají další trailer na Forspoken. Tuto hru asi již představovat není třeba, mluvili jsme o ní například zde. Nově se ovšem náznakem dozvídáme, jak se hlavní hrdinka Frey Holland dostává do fantasy světa Athia, plného draků a v nových gameplay záběrech nám předvádí nějaké ty čáry máry s parádními efekty a akrobacií. Navrch dostáváme přibližné datum vydání, kterým bude jaro 2022, kdy se dočkají majitelé PS5. Hra má být údajně exkluzivitou, ale trailer uvádí i PC i když exkluzivita na konzole má skončit až za 2 roky od vydání.

Od fantasy se mrkněme na chvíli ke hvězdám a zase zpět na zem, protože tu jsou s námi. Kdo? No přece šmejdi z vesmíru. A my je musíme znovu zastavit. Na scénu se vrací Rainbow Six aby si tentokrát nevzali na mušku nikoho menšího než právě emzáky. A podle traileru jim to jde víc než dobře. S novými hračkami a solidními kalibry nedávají hnusákům moc šanci a likvidují vše co se pohne. Celé to dýchá nostalgií a připomíná časy dávno minulé s jednotkami v X-COMU. Rainbow Six s podtitulem Extraction se do služby přihlásí už v lednu příštího roku na PS4, PS5, Xbox One, Xbox series, PC a Google Stadii.

Říkáte, že pohádek bylo už dost a je potřeba přitvrdit? Máte to mít. Remedy Entertainment vám tímto oficiálně dává Alana Wakea v jeho remastrovaném prvním traileru. O hře jsme v poslední době napsali několik článků, tak jen pro doplnění, Alan se opravdu vrátí již 5. října tohoto roku a to podle traileru pouze pro PS4 a PS5.

Že těch remasteru a remaku ještě nemáte dost? Ok a co třeba takové GTA V? Je až k neuvěření, jak tenhle titul už dlouho okupuje naše stroje a pořád to nevzdává. Nově se tak společně s GTA Online vydávají i na PS5 kam doputují již v březnu příštího roku. Samozřejmě v novém kabátku a s nějakými těmi vychytávkami navíc. Kdo ví, třeba se jedná o předvoj pro VI díl.

Ale od akce zpět k hororu nebo lépe řečeno hororové akci. Znovu se totiž přihlásil Ghostwire: Tokyo s novým trailerem. Ten nám představí počátek celé mizérie do které se hlavní hrdina dostane objevením tajemné mlhy po jejímž zmizení osídlí Tokyo monstra z japonských bájí a pověstí. No a ta samozřejmě nejsou přátelská. Na tuhle zvláštnůstku se můžeme těšit rovněž na jaře příštího roku zatím pouze pro PS5.

Je libo něco pro odlehčení? A co třeba zasmát se u něčeho od Marvelu. Je to tak Marvel znovu vystrkuje růžky a tentokrát nám servíruje Guardians of the Galaxy. Podle příběhového traileru budeme tentokrát zachraňovat vesmír před poblázněnou novou církví a využijeme k tomu všech dostupných prostředků (čti zbraní a výbušnin), které budeme mít k dispozici. Dojít by mělo i na humor strážcům vlastní. Hru má na starosti Square Enix a Eidos Montreal a přiřítí se k nám už 26. října. Osobně vidím trochu odlišnou a snad lepší verzi nedávných Avengers, ale nechme se překvapit.

A od humoru zpět k hororu. Svět Vampire: The Masquerade znovu vstává z mrtvých. Tentokrát díky Battle Royal titulu Bloodhunt. Vývojáři v traileru lákají na rozdílné druhy a profese upírů, kteří se začnou prohánět matičkou Prahou již tento rok. Přesné datum pro PS5 zatím není známo, pro PC je hra na Steamu již v předběžném přístupu. Počítat můžeme s 3D audiem a využitím ovladače Dualsense, přičemž se prý můžeme těšit i na nějaký ten český dabing. Tak tedy vzhůru na lov.

Na lehké připomenutí se stavil i Deathloop, který nás uvězní už 14. září. Prozatím však v novém traileru s názvem Down the Rabbit Hole ukazuje nové záběry a připomíná zápletku celé hry, resp. smrtící jednodenní smyčku. Navíc je přidáno pár podrobností ohledně využití nových vymožeností PS5.

Po vcelku jasné akci se dostalo na velmi nejasnou a ještě více znepokojivou ukázku o pár vteřinách s názvem Kid A Mnesia Exhibition. O tomhle kousku můžu říct jen to, že mi naskočila husí kůže a už teď vím, že nemám odvahu to nikdy zapnout. Hru má na svědomí skupina Radiohead, která spojila síly s Epic games a jejich počin má spatřit světlo světa už v listopadu letošního roku na PS5.

Pojďme raději zpět k pohádkám. Další takovou je dílko od studia Awaceb z Nové Kaledonie. Tou je hra inspirována a dostáváme se tak do kůže dívky se jméne Tchia, což je i titulní název hry. Tchia nás proveden jejím úžasným světem plným barev, místního folkloru, fauny a flory připomínající trochu Havaj. K tomu přidá i svoji speciální schopnost "posednout" věci. V mžiku se tak vtělí například do racka a může se zvesela vznést k nebesům. Dobrodružství se dočkáme někdy během příštího roku na PS4 a PS5.

Cože? Vážně ještě nemáte dost všech těch remasterů? Ok, tak tady máte ještě jeden nebo spíše dva. Nathan Drake se vrací ve svém posledním dobrodružství a společně s hrdinkami z The Lost Legacy se přiženou pod názvem Uncharted: LEGACY of Thieves Collection. Stejně jako v předchozích případech remastery samozřejmě staví na novější vizáži a využití nových technologií. Dočkat tohohle dobrodružství bychom se měli už začátkem příštího roku a to jak na PS5 tak i na PC.

Chtělo by to ale nějaké opravdové překvápko ne? Tak já mám pro vás hádanku. Je to regenerující, nosí to kovbojský klobouk, má to licousy, evidentně náladu pod psa a na požádání vás to podrbe na zádech drápy z adamantia. Kdo je to? Správně, Insomniac společně s Marvelem pouští do herního světa samotného Wolverina. Bohužel zatím jen v krátkém nic neříkajícím traileru bez žádných bližších informací. Zdá se, že pavouk bude mít v herním světě brzy velkou konkurenci.

To jsou pořád ale nějací superhrdinové a bubáci. Co takhle něco reálnějšího? Třeba auta. Připoutejte se prosím, protože se na nás řítí Gran Turismo 7. Podle traileru se můžeme těšit na velmi širokou škálu vozů, legendární tratě, luxusní grafiku včetně změn počasí, nepřeberně množství pro vymazlení svých miláčků a velké zapojení adpativních triggerů a haptické odezvy. Ke hře se prý dočkáme dalších informací během následujícíh dní a týdnů. Jisté zatím je, že do vozů naskočíme už 4. března příštího roku.

No a v reálu se dlouho neohřejeme, protože Insomniac se znovu zvedá ruku nebo spíš ruce nebo snad pavoučí končetiny? Konečně. Peter Parker je zpět v pokračování několik let staré gamesy, která sbírala ohlasy ze všech stran. Tentokrát spojí síly opět s Milesem Moralesem a jako dva neohrožení pavouci budou chránit město před vším co ho bude ohrožovat. Tentokrát si hoši ale opravdu máknou protože potitulkové scény nelhaly a na scénu přichází samotný Venom. Na jejich souboj si však ještě pěkně dlouho počkáme, protože hra je naplánována až na rok 2023.

Ne všichni ale mají pavoučí smysly a lepkající vlákna, aby si s nepřáteli poradili. Na druhou stranu mají sekeru a dýky s řetězy a nebojí se je použít, Kratos hlásí návrat a společně se synkem se představují v první traileru na God of War: Ragnarok. Jak název napovídá děj se bude točit kolem soumraku bohů, jak moc do toho však bude mluvit Kratos zatím není jasné. Na druhou stranu bude mít evidentně i tak plné ruce práce a to nejen s nepřáteli, ale i synem v pubertě. Podle traileru se navíc můžeme těšit i na staré známé. Na konci eventu navíc promluvili Cory Barlog a nový ředitel vývoje Eric Williams. Bohužel jsme se nedočkali žádného upřesnění ohledně vydání.

A to je pro dnešek vše. Překvapivě se nedostalo na blížící se Horizon, kromě krátké zastávky v rámci interviewu po konci představení novinek. Na druhou stranu se nám dostalo několika nečekaných představení, která zajisté namlsala mnoho z nás. Za mě osobně velký těšing skoro na vše až na pár výjimek. Snad bude vývoj her pokračovat bez problémů a dočkáme se tak všeho co nejdříve. O novinkách budeme samozřejmě informovat. A na závěr si dejme ještě průstřih dnešními představeními.

Pro úplné nadšence navíc ještě výše zmíněné interviewCGwillWin