Kam se podělo Deep Down?

Kam se podělo Deep Down?
02:39, 10.09.2021

Asi se ponořilo do hlubin času, zmizelo v propadlišti dějin nebo jak to chcete nazývat. Pro připomenutí Deep Down měla nebo možná ještě má být exkluzivita pro PS4, kterou v roce 2013 představil Capcom, který k němu přidal i trailer. Hra má být mixem Dragon´s Dogma a Souls her.

Klik pro zvětšení (Kam se podělo Deep Down?)

O příběhu kolují spíše domněnky, a to, že se bude odehrávat ve dvou časových rovinách, v roce 2094 a v 15, století. Hlavní hrdina má patřit do skupiny schopné rekonstruovat minulost pomocí historických předmětů (ahoj Assassine), přičemž se má údajně vydat do tajemného města v centru Čech (jo prý si na nás opravdu vzpomněli), kde se má utkat se všelijakou fantasy verbeží a odhalit tajemství města. Celé to zní krásně, ale po vydání traileru se po titulu slehla na roky zem.

Naposledy jsme tak mohli o DD slyšet když Capcom nechal obnovit ochrannou známku. Nedávno se však na hru vzpomnělo při rozhovoru bývalého ředitele Sony Shawna Laydena s novinářem Jasonem Schreierem. Kromě odchodu z pozice ředitele se tak dostalo i na Laydenův názor, že současný způsob vývoje her nejde udržet, přičemž padla otázka i na Deep Down. Když se Schreier Laydena zeptal co se se hrou stalo, ten se dle výpovědi novináře na chvíli zamyslel a přiznal, že nemá tušení.

Už v minulosti se přitom objevili zvěsti, že hra má problémy s vývojem, načež studio po 20 letech opustil její producent Yoshinori Ono. Poslední informace z dubna 2020 přitom tvrdily, že byla téměř dokončena než byla odložena.

Myslíte, že se nové souls hry od Capcomu ještě někdy dočkáme? A nebo jste nad ní již zlomili hůl a netrpělivě vyhlížíte Elden Ring?


DALŠÍ

CGwillWin