Prezident Blizzardu odstúpil z funkcie, žaloby na firmu však pokračujú

Prezident Blizzardu odstúpil z funkcie, žaloby na firmu však pokračujú
10:10, 04.08.2021

Spoločnosť Activision Blizzard čelí aktuálne obrovským problémom a to v súvislosti s toxickým prostredím ktoré v tejto firme evidentne panovalo roky. Napriek tomu že vedenie vedelo o rasizme, sexizme a obťažovaní tak nevykonalo žiadne kroky k náprave a práve z tohto dôvodu teraz čelia žalobe zo strany California Department of Fair Employment and Housing. Opäť sa len potvrdila skutočnosť, že akonáhle otvoríte plechovku plnú červov, spustí sa efekt lavíny akú už nezastaví nikto.

Nedokázal to ani sám prezident Blizzardu J. Allen Brack, ktorého odstúpenie môžeme brať ako príkladnú ale vôbec nie poslednú obeť v celej kauze (otázkou je či vôbec išiel dobrovoľne). Aktuálne vedenie tak prešlo na duo Jennifer Oneal a Mike Ybarra, ktoré sa však po boku svojho právneho oddelenia bude musieť brániť pred ďalšou žalobou a to priamo zo strany svojich akcionárov. Pointou tejto novej žaloby však nie sú veci spojené s toxickým prostredím ale naopak strata hodnoty akcií samotných. Len pripomínam, že Bobby Kotick sa ako CEO Activision Blizzard postaral o rozdúchanie ohňa len pred pár mesiacmi, kedy na verejnosť presiakla skutočnosť o vlastnom vyplatení šialených prémií aj keď zisk firmy nedosahoval stanovené plány.

Žaloba zo strany akcionárov má dozaista rovnakú šancu uspieť pred súdom ako aj žaloba za interné problémy firmy, čo vlastne medzi sebou priamo súvisí a bude zaujímavé sledovať kam až akcie Blizzardu nakoniec klesnú (momentálne je to prepad z 99,18$ na 79,83$ za jednotku.


DALŠÍ

CGwillWin