speciál
Co přinesl poslední State of Play?

Co přinesl poslední State of Play?
Co přinesl poslední State of Play?
04:57, 09.07.2021

Jak jsme vás již informovali, Sony včera ve 23:00 hod. našeho času spustila další ze svých State of Play eventů. Hlavním tahounem měly být novinky okolo Deathloopu společně s dalšími indii hrami a projekty třetích stran. Těch nakonec nebylo málo.

Jako první se nám představil trailer na pokračování VR gamesy Moss s názvem Moss: Book II. Ta by měla pokračovat tam, kde první díl skončil a s Quill se tak vydat po záchraně strýce za dalším dobrodružstvím. Hlavním padouchem tentokrát nebude ovšem had, ale nějaký druh okřídleného dravce. Datum vydání prozatím není známo.

Další na řadu přišla střílečka Arcadegeddon, V té se ujmeme role Gilly, která se snaží zachránit milovanou hernu před zákeřným vše pohlcujícím korporátem a to jak jinak než s pomocí zbraní. Na pomoc si můžeme vzít až 3 spoluhráče nebo hrát jednoduše solo. Podle ukázek hra vypadá jako jako arénová multiplayerová střílečka v bláznivě barevném provedení. Pokud byste se nemohli už dočkat, hra je od včerejšího dne dostupná na PS5 a PC za 20 dolarů v rámci early access. Plnohodnotně bude vydána v roce 2022.

Hned po futuristické střílečce se vrhneme do fantasy ze severu s názvem Tribes of Midgard. Ano, severské mýty se znovu hlásí o slovo a to prostřednictvím nového traileru lákajícího na nové informace a záběry tohoto RPG počinu. Ohlášena je první sezóna s názvem Wolf´s saga. Ironií osudu hra skutečně připomíná hru Vikings: Wolves of Midgard, která si odnášela lehce nadprůměrná hodnocení okolo 70%. Na druhou stranu Tribes of Midgard působí barevnějším a hravějším dojmem. Nechme se tedy překvapit. Hry se dočkáme 27. 7.

Víte co vznikne zkřížením Jazze Jackrabbita a Rocket Raccoona? S největší pravděpodobností Rayton, hlavní hrdina nové střílečky F.I.S.T: Forged in Shadow Torch. Tenhle kousek bude míchat plošinovku, 3D souboje v robotech a nebo střílení ve stylu starých arkádových vesmírných stříleček. Tenhle králík přihopká už 7. září.

Kdo však touží po boji přijde si na své v Hunters Arena: Legends. Tahle Battle Royal mlátička z dob starého Japonska proti sobě postaví lovce démonů, kteří se budou snažit nejen o zabití zlovolných démonů, ale i sebe navzájem, neboť odměnu může získat jen jeden. Na výběr bude z několika povolání a utkat se proti sobě bude moci až 30 hráčů v rámci jedné arény. Hra vychází příští měsíc a pro majitele PS Plus navíc bude od 3. srpna do 6. září ke stažení zdarma. Nashle v aréně a dobrý lov.

Po představení v rámci přechozího State of Play se znovu připomněl Sifu. Tento počin od tvůrců Absolvera, který ovšem tentokrát cílí na Kung-Fu, se nicméně posouvá až na začátek roku 2022.

Pokud se vám předchozí hry zdály příliš přízemní, je tu JETT: The Far Shore. V roli hlavní hrdinka Mei tak budete prozkoumávat v rámci 5 dějství planetu z velké části pokrytou oceánem za účelem záchrany jejího druhu. Za vesmírným dobrodružstvím se vydáme ještě tento rok.

A aby těch démonů nebylo málo je tu ještě Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles. K této hře asi zatím není moc co dodat. Kdo zná původní anime seriál a Jessicu Nigri určitě si přijde na své. A vy ostatní se zatím mrkněte aspoň na trailer. Zájemci nechť si zakroužkují v kalendáři datum vydání 15. řijna.

Znovu se také připomíná Lost Judgment, tedy pokračování úspěšné akční adventury Judgment. Znovu se chopíme role právníka resp. soukromého detektiva Takayuki Yagami a pokusíme se vyšetřit dokonalý zločin. Hra v sobě přitom snoubí několik herních stylů, takže o zábavu bude zajisté postaráno. Do pátrání se pustíme 24. září.

Vcelku překvapivé bylo zařazení Death Stranding: Director´s cut. Předložený trailer odhaluje novinky ohledně nové edice a láká i na nové příběhové mise. Vcelku ale spíše působí dojmem, že přibylo hlavně doručovacích prostředků pro Sama a další možnosti, jak mu usnadnit jeho nelehké putování. Na to se vydá 24. září.

Na závěr přišel samotný Deathloop ve skoro 10 minutovém gameplayi. Ten nám ukázal hned několik hezkých záběrů. Vidět tak můžeme některé z Coltových schopností jako telekinezi, něco jako teleportační skoky nebo obyčejné hackování zařízení. Colt se přitom pohybuje po střechách domů i v jejich interiérech za účelem zabití svého prvního cíle,. Nemohl jsem se při sledování ubránit dojmu, že se dívám na mix Dishonored a Returnalu. O vysvobození Colta z časové smyčky se pokusíme již 14. září.

Nejnovější State of Play bezpochyby navnadil na spoustu her. Doufejme tedy, že dojde k co nejméně odkladům a brzy se vydáme na nová dobrodružství.CGwillWin