hw
Nintendo představuje nový Switch

Nintendo představuje nový Switch
15:26, 06.07.2021

Již nějakou dobu se šířily spekulace, že Nintendo uvede na trh novou verzi svojí vlajkové lodi konzole Switch. Původní verze vyšla již na začátku roku 2017 a její štíhlejší nástupce v druhé polovině roku 2019. Ačkoliv Switch vlastně nemá konkurenci a tedy ani potřebu soutěžit stůj co stůj o hráče jako Sony a Microsoft, životní cyklus prvotního stroje se pomalu vyčerpává.

Vývojáři z Nintenda si tak řekli, že je třeba alespoň trochu omladit a přivést do rodiny nového mladšího sourozence. Ten se jmenuje Nintendo Switch (OLED model) a nově se převlékl do černobílé kombinace, která působí estetičtějším dojmem.

Jak už název napovídá novinkou je právě 7 palcový OLED displej, takže hry budou hned krásnější a barevnější. Vývojáři rovněž přidali široký nastavitelný stojan na zadní stranu pro pohodlnější opření a hraní kdekoliv a kdykoliv. To ocení zajisté ti, že kteří tráví spoustu času na cestách a nebaví je pořád koukat se skloněnými hlavami do klína nebo se sejdou někde venku s přáteli. Vylepšení se navíc dočkal i zvuk konzole. V případě, že budete přeci jen hrát doma v TV modu, tak po zadokování svého miláčka můžete do zadního panelu připojit i lan kabel.

Ačkoliv někteří z nás již možná sahají po peněženkách a toužebně vyhlíží příchod nové generace, můžeme zůstat ještě chvíli v klidu. Nová hračka do našich sbírek dorazí až 8. října, a to za 349 dolarů a 99 centů.


DALŠÍ

CGwillWin