Ghost of Tsushima Director's Cut má první trailer

Ghost of Tsushima Director's Cut má první trailer
18:33, 01.07.2021

Pár dní po leaku se nám tak dostává potvrzení, že Duch z Japonska dostane opravdu svoji režisérskou verzi. Na tu nás láká trailerem nacpaným novinkami. V první řadě se potvrzuje, že hra poběží v dynamickém 4K při 60 FPS.

Nově se nicméně ohlašuje haptická odezva a také zapojení adaptivních triggerů. Tato novinka zní logicky. Představa, že by tento výborný počin dostal upgrade na PS5 a nevyužil jeho technické možnosti je vskutku hříšná. Úplně už cítím nárazy v ovladači při epickém střetnutí dvou katan japonských válečníků.

Poněkud překvapující je novinka týkající se japonského dabingu. Nově je totiž předělána mimika postav tak, aby při zvolení japonského dabingu sedla slova postavám přesně do úst. Vcelku detail, ale minimalisty zajisté potěší. A co si budeme nalhávat, s japonštinou jsme hráli asi všichni. Potvrzen zůstává i coop v rámci multiplayer modu Legends.

Největší překvapení ale zůstává nakonec a tím je rozšíření Iki Island, které má obsahovat nejen celý nový ostrov k prozkoumání, ale zároveň i nový příběh a nové nepřátele. Vývojáři si přitom nechávají ještě nějaká překvapení ve svých kimonech. Zdá se, že nedávné leaky ohledně Ghost of Ikishima tak neodhalovaly samostatnou novou hru, ale součást nové Jinovi edice. Zdali se vývojáři vytasí se samostatným DLC pro již vyšlé edice nebo půjde "pouze" o nedílnou součást té nové je ve hvězdách. Jisté je, že Jin ještě nešvihl katanou naposledy.


DALŠÍ

CGwillWin