SONY kúpilo autorov Returnal

SONY kúpilo autorov Returnal
12:49, 29.06.2021

Fínska spoločnosť Housemarque, ktorá sa pred pár mesiacmi predviedla svetu prostredníctvom výbornej a fakticky prvej PlayStation 5 exkluzivity Returnal definitívne stratila status nezávislosti. SONY si evidentne chce chrániť duševné vlastníctvo o niečo viac než je bežné a spomínané malé, ale talentované štúdio preto odkúpilo a začlenilo do rodiny svojich vlastných štúdií.

Klik pro zvětšení (SONY kúpilo autorov Returnal)

Dnešný deň je pre spoločnosť Housemarque veľkým dňom, ktorý sa pripravoval viac ako 26 rokov. Naše silné partnerstvo so spoločnosťou Sony Interactive Entertainment sa začalo hrou Super Stardust HD na PS3 a odvtedy sme vytvorili hry inšpirované arkádami pre všetky platformy PlayStation. S Returnalom pre PS5, naším najnovším dielom, sme sa najviac posunuli do oblasti akčných hier z pohľadu tretej osoby a upevnili sme si tak svoje postavenie v tomto žánre, pretože prinášame jedinečné a kvalitné hráčske zážitky.

Sme veľmi radi, že sa konečne pripájame k rodine PlayStation Studios! Vďaka tomu má naše štúdio jasnú budúcnosť a stabilnú príležitosť pokračovať v poskytovaní prístupov zameraných na hrateľnosť a zároveň experimentovať s novými metódami podania príbehu a posúvať hranice tejto modernej umeleckej formy. Lokálne tu v Helsinkách to tiež znamená, že oficiálne rozšírime rodinu PlayStation o rastúce priemyselné centrum a zabezpečíme odkaz najstaršieho herného štúdia vo Fínsku.

A napokon, čo to znamená pre našich fanúšikov? My v Housemarque sme hráči a vyrástli sme z potreby zdokonaľovať sa v aspektoch hier, ktoré nás najviac fascinovali. Nie sme tiež známi tým, že by sme sa vyhýbali vlastnému kurzu a skúšali nové kombinácie. S podporou spoločnosti SIE a jej rodiny štúdií, ktoré nás podporujú, môžeme skutočne rásť a ukázať, čo všetko dokáže Housemarque vytvoriť bez výrazných obmedzení. Nemôžeme sa dočkať, až všetkým ukážeme, čo nás čaká v najbližších rokoch, a dúfame, že prinesieme ďalšie trvalé spomienky a vzrušujúce tituly na ďalšie štvrťstoročie a ešte ďalej.DALŠÍ

CGwillWin