hw
recenze
HyperX Chargeplay Duo

HyperX Chargeplay Duo - recenze
HyperX Chargeplay Duo - recenze
09:50, 30.07.2021

Anglická spoločnosť HyperX, ktorá už dnes fakticky spadá pod koncern Hewlett-Packard, sa dlhé roky špecializuje na produkciu pomocného hardvéru z kategórie akumulátorov, o čom sme vás ostatne informovali hneď dvojicou recenzií z radu Chargeplay. O čom je reč? Zariadenia s vysokou spotrebou energie určené na cesty, nech už to bola konzola Switch alebo dnes samozrejme nonstop využívaný mobilný telefón, potrebujú na hranie často väčšiu kapacitu batérie než v skutočnosti majú a práve hardvér formátu Chargeplay od HyperX im má poskytnúť patričnú pomoc. Čo ak sa však teraz vykašleme na prenosné hračky a ostaneme aj naďalej v tom našom hernom kútiku s klasickým spôsobom hrania cez bezdrôtový gamepad a čo ak daný ovládač spadá pod logo konzole Xbox? Aj na túto otázku má HyperX adekvátnu odpoveď a tou je dobíjacia stanica s názvom Chargeplay Duo.

Starého psa novým kúskom nenaučíš

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Duo - recenze)

V súvislosti s minuloročným príchodom next-gen konzol značky Xbox Series X/S vzrástol automaticky záujem o niečo takto koncipované, čoho dôvodom je neustála chuť Microsoftu bazírovať u svojich herných ovládačov na napájaní prostredníctvom AA batérií. Pre niekoho je samotná nutnosť implementácie alkalických článkov obrovským problémom, avšak MS tento fakt pomerne s úspechom ospravedlňuje na základe slobodnej voľby konzumenta. Ten si môže kúpiť drahší Elite gamepad (pozor len druhú generáciu) s vlastným nabíjacím článkom alebo ostať u vymeniteľných batérií, či prípadne siahnuť po niečom ako Chargeplay Duo. Konkrétne HyperX vám tu za sumu necelých pätnásť eur (v čase písania recenzie bola cena tohto výrobku v jednom známom československom obchode dokonca tesne nad hranicou desať eur, čo sa už skutočne oplatí) dáva do rúk dvojicu nabíjacích článkov a samotnú základňu, to všetko plne kompatibilné nielen s novými Xbox konzolami, ale aj s Xbox One hardvérom.

Myslelo sa na všetko

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Duo - recenze)

V balení na vás okrem už uvedeného dua batérií čaká aj štvorica plastových krytov. Pýtate sa, prečo tak veľa? Dôvodom je odlišná typológia krytu pre Xbox One a Xbox Series X/S ovládačov, čím HyperX myslel skutočne na všetko a nech už si daný produkt zakúpite skôr, než sa vám na poličke zjaví onen nie práve bežne dostupný next-gen alebo nie, v oboch prípadoch vám Chargeplay Duo padne do celkového vybavenia ako uliate. Samotná základňa dokáže súčasne nabíjať dva Xbox ovládače, a to vďaka jednoduchému uspôsobeniu pomocou výrezu na už spomínanej krytke na zadnej strane gamepadu. Manipulácia je úplne jednoduchá, keďže ovládače stačí len zasunúť do jemných drážok a o všetko ostatné sa postará samotná základňa, ktorú napojíte do siete pomocou pribaleného adaptéra. Na vrchnej strane doku sú umiestnené dve LED svetlá tak, aby užívateľ mohol kontrolovať nabíjanie každého gamepadu zvlášť - za toto dávam automaticky palec hore.

Ako dlho to trvá?

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Duo - recenze)

Nabitie som testoval na úplne vyšťavenej batérii s kapacitou 1400 mAh, ktorú sa podľa indikátora na doku podarilo znovu doplniť na maximum behom necelých dvoch hodín - pomerne slušné. Samotná dĺžka výdrže sa však sotva dá porovnať s výdržou kvalitných alkalických batérií (cca 40 hodín prevádzky), keďže Chargeplay Duo vás podrží v hre zhruba polovicu z uvedeného času AA batérií. V balení však máte samozrejme duo týchto nabíjateľných pomocníkov, a preto kedykoľvek sa rozhodnete pre nejakú dlhšiu hernú seansu, po vybití prvého článku stačí len zobrať do ruky druhý a ten prvý zase nechať nech sa medzičasom dobíja. Ak by som uvedené časové úseky mal porovnať s originálnym Xbox One adaptérom od Microsoftu, HyperX tu bude znova ťahať za kratší koniec, keďže Xbox Play & Charge Kit dokáže fungovať zhruba 30 hodín a nabíja sa 4 hodiny. Všetko má však svoje pre aj proti a v prípade originálneho Microsoft príslušenstva je problémom samotná cena.

Nemôžete súčasne nabíjať aj hrať

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Duo - recenze)

Asi najzásadnejším nedostatkom tohto inak celkovo užitočného pomocníka pre hráčov a milovníkov konzol značky Xbox je nemožnosť hrať a súčasne nabíjať dané články. Skúšal som rovnako nabíjať adaptér bez umiestnenia do ovládača, ale to konštrukčne nie je možné (jedine, že by ste k základni priložený článok držali len tak v rukách a nepohli sa ani o milimeter). Chválim však spracovanie samotného doku, ktorý aj vďaka gumovým nožičkám sedí pevne na mieste a nepochoduje po nábytku ako stratený regiment. Kto preto v súčasnosti má doma next-gen platformu Xbox Series X/S a prestáva ho baviť nakupovať klasické AA batérie, spoločnosť HyperX mu ponúka praktické a zaujímavé riešenie. Iste, momentálne by ste aj na našom trhu našli niekoľko podobných zariadení, avšak tie by sotva dokázali firme HyperX konkurovať, zvlášť ak sa pozrieme na extrémne nízku cenu za Chargeplay Duo ako také.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Duo - recenze)


CGwillWin