hw
recenze
HyperX Cloud Stinger Core Wireless

HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze
HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze
12:20, 27.05.2021

Spoločnosť HyperX nedávno uviedla na trh ďalšiu verziu svojho celosvetovo úspešného herného headsetu Cloud Cloud Stinger Core Wireless (jeden z posledných modelov sme vám zhodnotili ešte minulý rok), ktorý sa čo do využitia tentokrát zameriava na jednu špecifickú značku. Ide o fúziu zahrňujúcu konzole PlayStation, čo vám asi jasne napovie samotná farebná kombinácia bielej a modrej, avšak aj keď predmetný a plne bezdrôtový headset prišiel do našej redakcie ešte v čase štartu next-gen konzole PlayStation 5, osobne som jeho kvality tentokrát trochu zámerne overoval o niečo dlhšie. Chcete vedieť prečo?

Ako keby k sebe patrili

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)

Čiastočným dôvodom je jednak moja pracovná vyťaženosť, čoho dôkazom je preplnená sekcia našich hardvérových testov, ale súčasne aj môj vlastný dešpekt smerom k radu Stinger. Neberte to nijako zle, firmu HyperX mám nesmierne rád a rovnako s radosťou testujem ich výrobky, nech už spadajú do akejkoľvek sekcie využitia, ale konkrétne dizajn uvedených modelov vo mne nikdy nejaké výrazné sympatie nevyvolával, a preto som, asi trochu neprofesionálne, test HyperX Cloud Stinger Core Wireless odkladal. Všetko má však svoj čas, ako sa vraví, a v duchu tejto prastarej múdrosti si teraz spoločne povieme na margo kvalít daného výrobku niečo bližšie. Samotné slúchadlá vybavené neodnímateľným mikrofónom vám prídu v strohom balení s príslušnou kabelážou (nabíjací USB-C kábel), ako aj USB modulom pre bezdrôtový prenos. Dizajnové vyhradenie je tu šité na mieru už spomínanej platformy PlayStation 5, čo musím kvitovať palcom zdvihnutým smerom hore. Nech už sa mi tvar týchto plne plastových slúchadiel akokoľvek nepozdáva, farebným spracovaním pasujú k PS5 ako vajce k vajcu.

USB modul by mohol byť pokojne o niečo menší

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)

Aby som účelovo nezavádzal, tak tento herný headset je možné okrem PlayStation strojov spárovať aj s akýmkoľvek stolným či prenosným počítačom, čo ste ale predpokladám asi očakávali. Keďže je však PS5 stále len na začiatku svojej existencie, dostupnosť licencovaného hardvéru je v prípade tejto platformy značne obmedzená a HyperX to pri tvorbe Cloud Stinger Core Wireless dobre vedel. Tieto len 275 gramov vážiace klapky na uši obsahujú mäkké a plne priedušné mušle, čo v kombinácii s hlavovým mostom vybaveným pamäťovou penou znamená viac než len príjemný pocit aj po celodennom nosení. Slúchadlá sedia na ušiach pomerne dobre a neprepúšťajú zvuk mimo, avšak dosť ma zarazila ich celková tuhosť a nemožnosť náklonu do roviny tak, aby ste si ich mohli jednoducho hodiť na ramená, čo, ako vieme, hráči robia bežne. Na ľavej strane sa nachádza regulátor stupňa hlasitosti a každého z vás určite poteším informáciou, že mikrofón je sklopný aj s automatickou funkciou vypnutia snímaného hluku.

Cenovka od 65 do 100 Eur bude pre vás asi prekvapením

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)

Pri vyššie spomenutej cenovke, kde si pár lokálnych predajcov nevie zadefinovať nejaký jednotný štandard, by si jeden myslel, že si zaslúži aspoň vstup na 3,5 mm jack, avšak ten tu rozhodne nehľadajte. Samotné šasi je síce kombináciou kovovej základne obalenej už spomínaným plastom s drsným povrchom, avšak nijaký luxus tu s určitosťou očakávať nemusíte. Headset pôsobí jednoducho lacno, čomu ale suma vyššie neodpovedá. Práve cenovka je podľa môjho názoru najväčším nedostatkom daných slúchadiel a ak sa porozhliadnete po konkurencii v danej cenovej hladine, určite sa vám dostane oveľa lepšieho výberu použitých materiálov, ako aj celkového dizajnu. Poďme však od estetiky k praktickejším aspektom, kam spadá samotné používanie priamo počas hrania. Dvanásť metrový dosah bezdrôtového adaptéru je samozrejme dostatočnou hranicou pre každého hráča, nech už je bystrozraký, či naopak. Batéria vás dokáže na jedno nabitie podržať celých sedemnásť hodín, čo je dozaista super údaj, ktorý sa neskresľuje ani vysokou úrovňou hluku v mušliach.

Slušné basy

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)

Čo sa týka kvality poskytovaného audia, tak tu HyperX viac či menej naplnil moje očakávania. Zvuk je celkovo vyladený presne pre potreby hráčskej komunity a nech už sa budeme rozprávať o čiastočne čistom prenose vášho hlasu prostredníctvom mikrofónu (dokonalé to síce nie je, ale rovnako sa nemusíte obávať nejakej katastrofy), alebo celoplošne pekne zvládnutých výšok a výraznej basovej linky, všetko ide na hrane očakávanej kvality. Veľkou škodou je snáď, minimálne v prípade prepojenia s PC, len absencia podpory softvéru NGenuity, kde by sa dal poladiť aspoň ten ekvalizér, ale keďže uvážim, akou cestou sa tento headset primárne uberá, beriem to ako oveľa menšie mínus. Ak sa vám doma povaľuje v súčasnosti stále vysoko nedostatková konzola PlayStation 5 a hľadáte k nej dizajnovo podobný kúsok z kategórie herných headsetov, HyperX Cloud Stinger Core Wireless by mohol byť pre vás za istých okolností dobrou voľbou. Treba však rátať s vyššou cenovkou, ako aj nie práve oslnivým výberom materiálov.

40 mm meniče znejú viac než dobre

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger Core Wireless - recenze)


CGwillWin