Cyberpunk bol síce komerčným úspechom ale CDPR prišiel o milióny

Cyberpunk bol síce komerčným úspechom ale CDPR prišiel o milióny
12:38, 23.04.2021

Od vydania najočakávanejšej hry tejto dekády, čiže projektu Cyberpunk 2077 z dielne poľskej spoločnosti CD Projekt RED ubehlo päť mesiacov a už tu máme prvé finančné chvastanie sa pred veriteľmi a akcionármi.

Cez to všetko ako problémový launch táto sci-fi RPG vlastne zažila, dodnes sa hra nenachádza na PlayStation Store na základe zle odladenej verzie pre old-gen, sa dá hovoriť o komerčnom úspechu. CDPR totižto zaznamenalo predaj 13,7 milióna kópií po celom svete, čo je úctyhodné číslo na aké sa ale cez to všetko tak nejak vsádzalo. Poliaci sa svojou marketingovou masážou a predajom licencie na oblečenie dostali nad hranicu 563 000 000 Dolárov z čoho celá polovica je čistý zisk, avšak súčasne prišli o značné sumy práve svojou zle zvolenou stratégiou pri portoch na staré konzoly.

Rozhodli sa vracať peniaze nespokojným zákazníkom (určite strategicky dobrý krok v zmysle PR a budúcnosti) a to ich celkovo stálo zisk viac než 12 miliónov dolárov. Spoločnosť v tomto chce pokračovať a na aktuálny rok si vyčlenila ďalších takmer 40 miliónov dolárov pre prípadné vracanie peňazí smerom k nespokojným konzumentom. Ak by sa im podarilo túto sumu "odovzdať" späť zákazníkom, reálne sa pripravia o celých deväť percent zisku z hry za minulý rok.

Aj na základe týchto skutočností sa akcie CDPR stále prepadajú a momentálne ide o sumu 170 pln (len pre predstavu, pred vydaním Cyberpunku to bolo 446 pln). Budúcnosť je v ich prípade však stále ružová, ostatne v rukáve majú eso menom licencia na Zaklínača, ktoré musia čo najskôr pretaviť v ďalší úspech.


DALŠÍ

CGwillWin