hw
recenze
Sennheiser HD 250BT

Sennheiser HD 250BT - recenze
Sennheiser HD 250BT - recenze
12:00, 21.04.2021

Německá společnost Sennheiser, jejíž vznik se datuje krátce po skončení druhé světové války a za svou víc jak sedmdesátiletou existenci dovedla vybudovat nesmírně silnou pozici na trhu s audio technikou. Jejich výrobky byste našli ve světě aviatiky stejně jako v domácnostech nejnáročnějších audiofilů, kterým neunikne ani jedna vynechaná oktáva. Pokud něco značka Sennheiser znamená, tak je to ona pověstná německá preciznost a kvalita, za kterou si však pochopitelně připlatíte. Je potřeba si uvědomit, že jejich výrobky nepadají z žádné čínské továrny, ale za každý produkt opatřený těžko vydřeným know-how nesou až přehnaně velkou zodpovědnost. Sám jsem před časem testoval jeden z vrcholů komerčne dostupné audiotechniky Sennheiser Momentum Wireless 3m což jsou kompaktní sluchátka v hodnotě přesahující 300 eur. Z této enormní sumy si uživatel nemůže dělat těžkou hlavu, když už krátce po seznámení s touto dokonalostí na cenovku zapomene a pochopí, za co vůbec zaplatil. Dnes vám proto, množná trochu jako zrcadlo dnešní nelehké doby, nabízím test z opačného konce žebříčku. Jedná se o cenově dostupná a na firmu Sennheiser až nehorázně laciná bezdrátová sluchátka s označením HD 250 BT.

Nejen pro poslech hudby

Klik pro zvětšení (Sennheiser HD 250BT - recenze)

Výrobce přináší na trh jakéhosi duchovního nástupce svého staršího modelu HD 25, který však pochopitelně fungoval na bázi přímého připojení. HD 250 BT přichází jako zcela bezdrátový produkt s primární podporou Bluetooth 5.0, jež vám z peněženky nevytáhne víc jak 70 eur. Sluchátka jsou celoplastová a střední velikost mušlí je dostatečná na ten intimní kontakt mezi uchem a zdrojem zvuku. Po designové stránce se není moc o čem bavit, doporučím prohlédnout si přiloženou sadu fotek, ze kterých všechno podstatné vyčtete. Cenovka jednoduše nedává prostor žádným experimentům a i když se mi vizuální stránka HD 250 BT nijak extra nepozdává, nic to nemění na skutečnosti, že jde hlavně o audio. Most, na kterém jsou umístěné měniče s vlastním posuvem, je dostatečně pevný a když nic jiného, líbilo se mi přiznání kabeláže vedené v planě transparentní brázdě mezi levou a pravou stranou. Celému modelu to dodává jistý nádech retro nálady, což v segmentu audiotechniky vždycky ocením. Použitý plast má ostatně svoje výhody, protože sluchátka jsou dost lehká, jen 125 gramů, a tak vás nijak nezničí ani jejich celodenní nošení.

Příjemné pocity

Klik pro zvětšení (Sennheiser HD 250BT - recenze)

Z herního světa, kde často nástroje pro eSport recenzuju, mi na hlavě skončily headsety s různými stupni pohodlí při dlouhodobém používání. Už jsem dost způsobilý definovat úroveň umučení vlastního sluchového ústrojí, což jsem mohl vyzkoušet i během testování těchto na společnost Sennheiser dost levných sluchátek. Velkou výhodou je fakt, že tlak mušlí na uši se dá správným štelováním dostat do plné roviny, takže se tlak směřovaný do hlavy hezky rozloží a všechny fyzické dopady jsou ty tam. S danými sluchátky můžete klidně běhat po venku a nebo s nimi trávit dopoledne u knihy, vůbec nebudete vědět, že je máte na sobě. Všechny ovládací prvky se nachází na těle pravé mušle, včetně vstupu pro nabíjená prostřednictvím USB-C koncovky. Regulace hlasitosti, přepínání skladeb a reakce na příchozí hovor, to všechno bez hledání a tápání prsty a zbytečného zdržení. A když jsme u toho nabíjení, vyvstala další přednost testovaného zařízení. Sluchátka HD 250 BT od společnosti Sennheiser vám dokážou zvesela vyhrávat celý den, což je naprosto skvělá zpráva. Pochybuju, že vydržíte něco poslouchat déle než 24 hodin v kuse.

Vyvážený zvuk

Klik pro zvětšení (Sennheiser HD 250BT - recenze)

Výrobce se už při prodeji téhle novinky nesnaží zákazníka zavalit nesmysli a nesplnitelnými funkcemi. Sluchátka HD 250 BT berte jako velmi kvalitního pomocníka k poslechu audia (vhodného i pro filmy a seriály, protože díky podpoře kodeků nedochází k časovému zpoždění zvukové stopy), který možná nezaujme svým designem ani použitými materiály, ale hlavním tahounem celého produktu je přeci zvuk jako takový. Ten je podle mého názory vysoko nad očekávaným průměrem. Zkoušel jsem si přes sluchátka přehrát všechny známe hudební styly a musím konstatovat, že výsledek mi nejen zvedl obočí, ale ústa roztáhl do pořádného úsměvu. Aniž bych se musel opírat o softwarovou korekci a něco nastavovat byl zvuk z obou koženkou obalených pěnových polštářků dokonalý. Basová linka je přímo úžasná, hlavně když se znovu podíváte na cenovku, jejíž zvýraznění vždy přichází v tu nejlepší chvíli. A není to nic oproti tomu, když se zaměříte na příjemné výšky. Co víc dodat? Sennheiser opět potvrzuje svou oprávněnou pozici na trhu a poskytuje úroveň zvuku, která stojí za každou korunu z výše uvedené sumy.

Zkoušel jsem i Switch

Klik pro zvětšení (Sennheiser HD 250BT - recenze)

Během svého testování rád experimentuju a v tomto případě jsem zkusil sluchátka připojit ke konzoli Nintendo Switch. Potřeboval jsem samozřejmě speciální BT modul, který mám ještě z dob úspěšné Kickstarter kampaně společnosti GENKI. Jak jsem se rozplýval nad kvalitou audia v hudební prezentaci, moje nadšení se opakovalo při hraní her a komunikaci s přáteli. Nenechte se proto pří výběru těchto bezdrátových on-ear sluchátek odradit levně působícím designem, protože kvalita je tady neskutečná a ověříte si ji hned na několika frontách.

Úžasná sluchátka s perfektní audio prezentací


Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Sennheiser

Klik pro zvětšení (Sennheiser HD 250BT - recenze)


CGwillWin