hw
recenze
Genesis Thor 401 RGB

Genesis Thor 401 RGB - recenze
Genesis Thor 401 RGB - recenze
12:00, 13.05.2021

Náš server, akokoľvek to tak možno v súvislosti s poslednými niekoľkými rokmi nie vždy dáva ten dojem, je stále primárne videoherným portálom zameraným na recenzie interaktívneho softvéru a herného náradia. V nasledujúcom texte sa preto budeme venovať hardvéru s fokusom priamo na gaming, veď čo už iné by ste si chceli domov zadovážiť z toľko potrebnej kategórie klávesníc než plne mechanického kamaráta, čo to vo vašej izbe dokáže rozsvietiť pomocou miliónov farebných tónov? Poľská spoločnosť Genesis, akej filozofia aj v roku 2021 tkvie v správnom pomere medzi cenou a výkonom, aktuálne prináša na trh mechanickú klávesnicu s kódovým označením Thor 401 RGB a určite prijmete naše pozvanie na jej stručné zhodnotenie po jednom mesiaci intenzívneho testovania.

Spoľahlivé a tiché spínače

Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)

Rad Thor sa málokedy môže pochváliť takto v úvodzovkách drahým produktom, keďže predmetná klávesnica sa momentálne pohybuje v cenovej relácii niečo málo cez sedemdesiat eur. Dôvodom je jednak výber použitých materiálov, ale rovnako tak aj implementácia hnedých spínačov značky Kalih. Tie spadajú pod ideálny kompromis medzi hraním a klasickým písaním, keďže zvuk vychádzajúci z ich zopnutia je skôr z kategórie membránových výrobkov. Papierovú odozvu 8 ms môžem aj po viac než tridsiatich dňoch poriadneho búšenia do tejto klaviatúry odobriť pečiatkou overenia a aj keď sa záruka na päťdesiat miliónov kliknutí dá v tomto smere z mojej strany sotva podložiť nejakou vierohodnou metodikou, už uvedené hnedé spínače Kalih to rozhodne nepotrebujú. Počas vypätých nocí, pri tvorbe článkov lomeno hraní hier, som po boku Thor 401 RGB strávil dostatok času na to, aby som vám produkt vedel odporúčať na viac než len príležitostné hranie sa a to je prvým dôležitým zásahom priamo do vášho rozhodovacieho zoznamu pre a proti.

Koliesko sa krúti ako koleso od autobusu

Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)

Zatiaľ čo si ako ten uschnutý mudrc z Game of Thrones poťahujem bradu, môj zrak padá, rovnako ako jemné čiastočky prachu, rovno na podivné koliesko umiestnené priamo nad numerický blok. Ide o súčasť multimediálnej lišty na pravej hornej strane, ktorá sama o sebe nie je samozrejme žiadnym objavným prvkom, avšak v spojení s viac a viac spoľahlivejším softvérom od Genesis prináša pre mňa osobne jednu zaujímavú funkciu. Na koliesko je primárne naprogramovaná regulácia RGB osvetlenia, a to vrátane intenzity svietenia, ako aj prepínania medzi desiatkov rôznych efektov - nechýba ani môj obľúbený, ale z pohľadu praktickosti viac či menej zbytočný, Hadík. Túto vec som pri nasávaní múzy z internetových koláží epického programu o varení známeho pod ľudovým Babica vs Sapík využíval primárne na nakŕmenie svojho OCD draka (Obsedantno-kompulzívna porucha), ale verím, že aj pre vás sa samotné koliesko stane zdrojom mnohých užitočných funkcií. Stačí len nabehnúť do už spomenutého Genesis softvéru a všetko si prispôsobiť pre vlastné potreby.

Nepríjemná podložka pod dlane

Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)

Zatiaľ čo som nad kvalitou celkovej konštrukcie tohto mechanického spoluhráča (ide o zmes tvrdého plastu s hliníkom) uznanlivo pokyvoval hlavou, v krabici pod stolom odpočívala metafora na zradné srdce od Edgara Allana Poea. Poľskí strojcovia pracujúci pod logom firmy Genesis sa totižto rozhodli, okrem praktických klieští na vyťahovanie tlačidiel, pribaliť aj užitočnú podložku pod ruky. Tá má síce v sebe magnety na okamžité pripojenie k spodnej hrane klávesnice, ale k čomu mi to má akože byť, keď ide o kus tuhého a na dotyk priam nepríjemného plastu. V minulosti som sa už stretol s mnohými opierkami a v rôznych cenových reláciách, ale s takýmto nepodarkom ani náhodou. Aj preto som sa rozhodol podložku nechať tam, kde ju umiestnil baliaci stroj z Varšavy a radšej som siahol po milovanom a pohodlnom vankúšiku z Blackwidow V3. Nie, nesnažím sa teraz porovnávať elektroniku v hodnote tristo eur s niečím, čo danej sume sotva siaha po členky, ale tu opäť deklarujem marketing na báze; ak to nemám robiť poriadne, nerobím to vôbec. A presne to sa v prípade onej podložky nestalo.

Anti-Ghosting a vstavaná pamäť

Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)

Záverom snáď už len ono pomyselné podtrhnutie jasných faktov. Genesis Thor 401 RGB vás ako mechanická herná klávesnica nemá prečo sklamať, keďže v zmysle spoľahlivosti a trvácnosti ponúka presne to, čo by ste za výrobok v danej hodnote očakávali a ešte kus niečoho naviac. Vstavaná pamäť, funkcia N-Key Rollover, úprava profilov a s tým spojené makrá, to sú všetko nosné piliere pádnych argumentov na vašu prípadnú investíciu. V hernom kútiku sa navyše osvedčí krásne RGB podsvietenie, ako aj kopa zaujímavých efektov. Alfou a omegou sú pochopiteľne mnou glorifikované a vysoko kvalitné hnedé spínače s dlhou životnosťou, ktoré vás nezradia ani pri tých najnáročnejších online bitkách. Jedinou škvrnou na inak pozitívne spracovanom hernom náradí tak ostáva zbytočná podložka pod dlane, s ktorou by som najradšej zasekol dvere na záchode, aby sa mi nezatvárali pri sledovaní majstrovskej a v tomto texte už raz spomenutej kuchárskej šou.Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)

Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Genesis

Klik pro zvětšení (Genesis Thor 401 RGB - recenze)


CGwillWin