hw
recenze
Genesis Krypton 310

Genesis Krypton 310 - recenze
Genesis Krypton 310 - recenze
12:00, 23.06.2021

Poľský výrobca herného príslušenstva Genesis nabral nedávno takpovediac druhý dych, čo pre jeho verných zákazníkov znamená postupné rozširovanie celého portfólia produktov o nové a zaujímavé kúsky - mimochodom, firma si už otvorila vlastný internetový obchod, vďaka ktorému môžete využiť nákup priamo zo zdroja, ako sa povie, a to po celom svete. Dnes vás v duchu uvedenej obrody tejto známej značky pozývam na test dizajnovo prostej, ale funkciami nabitej myši s označením Genesis Krypton 310.

Všetko, čo potrebujete

Klik pro zvětšení (Genesis Krypton 310 - recenze)

Rozprávať sa budeme o primárne hernom hardvéri v hodnote necelých tridsať eur. Samotná myš ponúka plastové šasi vytvorené z na dotyk príjemného materiálu, ktoré v sebe nesie optický snímač Avago 3050 s rozlíšením 4000 DPI. Dĺžka káblu je dostatočná na pohodlnú manipuláciu, a to aj v prípade, ak máte počítač usadený ďalej od seba. A ak už sa rozprávame o nejakej praktickosti, tak ma určite potešila plastová svorka s umelým zipsom, vďaka ktorej si môžete kábel dlhý 1,8 metra vždy pekne zmotať do klbka - ideálna vec počas transportu.

RGB nesmie chýbať

Klik pro zvětšení (Genesis Krypton 310 - recenze)

Povenujme sa teraz možnostiam nastavenia cez Genesis softvér. Tam okrem regulácie decentného podsvietenia RGB s šestnástimi miliónmi farieb (ide konkrétne o logo na bruchu, rolovacie koliesko a zadná spodná hrana) spadá aj voľba makro príkazov pre celú sedmičku dostupných tlačidiel. Konfigurácia DPI, akú dokážete realizovať pokojne aj pomocou spínača pod spomínaným rolovacím kolieskom, je následne možná už od úrovne 500 po 4000. Myš samotnú som podrobil záťažovému testu prostredníctvom online, ale aj offline hrania, kde sa kvalita uvedeného snímača dokázala bez väčších problémov potvrdiť.

Jednoduchý dizajn bez extravagancie

Klik pro zvětšení (Genesis Krypton 310 - recenze)

Zariadenie sa dobre drží v ruke, začo myš vďačí pogumovaným stranám v rovine úchopu a aj keby ste trpeli častým potením dlaní, nie je možné, aby vám Krypton 310 vybehol len tak z ruky. Keďže myš váži len niečo málo cez deväťdesiat gramov, manipulácia s ňou je prostá, ale cez to všetko máte akýsi pocit istoty z toho, že predsa len niečo držíte. Jednotlivé spínače značky Huano ponúkajú životnosť na úrovni dvadsiatich miliónov kliknutí, čo na výrobok v danej cenovej relácii vrhá len a len pozitívne svetlo. Ak ste sa prípadne zľakli, že by snáď táto herná pomôcka nemohla fungovať bez vyššie opisovaného softvéru Genesis, určite vás môžem upokojiť. Krypton 310 spadá do kategórie Plug & Play a kto nechce, nemusí sa vôbec s žiadnym nastavovaním zaoberať.

Príjemne kĺže

Klik pro zvětšení (Genesis Krypton 310 - recenze)

U nás dobre známa, hlavne medzi študentami, značka Genesis v mojich očiach opäť potvrdila staré známe tvrdenie o správne nastavenom pomere medzi cenou a kvalitou. Je čoraz viac vidieť, ako si Poliaci postupne trúfajú posúvať hranice vlastnej identity na novú úroveň a už teraz sa teším, čo bude v tejto súvislosti možné od nich vidieť o päť a viac rokov (možno skúsia konkurovať aj oveľa väčším výrobcom). Kto momentálne potrebuje spoľahlivú hernú myš, aká však samozrejme zastúpi akúkoľvek kancelársku rutinu, s Kryptonom 310 neurobí ani náhodou chybu.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Genesis

Klik pro zvětšení (Genesis Krypton 310 - recenze)


CGwillWin