hw
recenze
Genesis Nitro 890

Genesis Nitro 890 - recenze
Genesis Nitro 890 - recenze
12:00, 22.04.2021

Vzpomínáte na dobu, kdy se slovy videohry nebo hraní nespojovalo nic moc dalšího? Dnes je gaming kultura přeplněná různými cestami dlážděnými spotřebním materiálem všeho možného i nemožného druhu. Bavíme se tady o obrovském výbuchu kolaborace s potravinářským průmyslem, léčivy a podpůrnými látkami, přičemž ve stejné míře sem zasahuje taky truhlařina a nábytkářství. Sotva si vzpomínám na dobu, kdy jsem se profiloval jako ryze herní redaktor a publicista, ale kdo se současné době nedokáže přizpůsobit, nemá šanci se v povědomí lidí udržet, ať vládne jakkoliv silným zápalem pro danou věc. Parní válec stále se měnících trendů a požadavků vás buď přejede, nebo se jej holt naučíte řídit. Proto tu dnes před vámi sedím, a to doslova, pokorný jako vždy, ale s pozadím v křesle určeném primárně pro interaktivní zábavu. Herní židle, stejně jako desítky dalších podružných sekcí z gaming prostředí, jsou dnes zcela běžnou praxí, a proto i ten můj zadek jak se ták říká okusil už mnohé. Na logo u nás nesmírně známé a stále populárnější značky Gnesis jsem se symbolicky posadil už podruhé, tentokrát v rámci recenze zcela nové židle Nitro 890. Díky tomu budu moci v rámci tohoto článku zabrousit i do srovnání kvality v rámci jedné společnosti a jak se vývoj za ty tři roky od poslední recenze změnil.

Zbytečnosti pryč, zůstává jen to podstatné

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)

Tři zažloutnuté kalendáře shořelé v rodinném krbu nás dělí od křesla Nitro 500 z doby pre-pandemické, a současností, ve které vzniklo Nitro 890. Mezičlánkem se stala herní židle vybavená okázalým RGB osvětlením a kapsou na externí baterii, čehož jsme se v tomto případě naštěstí nedočkali. Abyste mi dostatečně rozuměli, nemám nic proti světélkům, pokud jsou rozumně umístěná a doplní atmosféru situaci, ale já osobně jsem se při sezení na Trit 600 cítil jako baňka na vánočním stromku. U tohoto nejnovějšího pokusu zaujmout konzumenty toužící po ryze herním křesle nečekejte žádné LED indikátory ani jiné extravagantní výstřelky, řada Nitro totiž zůstává věrná svým předchozím modelům. Ale nový model samozřejmě přidává i něco navíc. Začneme informací nejzásadnější, která přímo souvisí s dobou, kterou dnes prožíváme. Nosnost křesla je až 150 kilogramů, takže každý z vás, který za dobu pandemie „zítra začíná cvičit“ má jednoznačně zelenou se do tohoto křesla klidně s výskokem (cha!) uvelebit. Dopady proti pandemických opatření jsou minimalizované i výběrem jednotlivých materiálů, které Genesis k výrobě křesla použil.

Krásně vyšívané logo

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)

Co se nosného pavouka týče, je z kovu obaleného hrubou vrstvou plastu, do kterého jsou zasazená nylonová kolečka s poměrně slušnou stabilitou (nebojte se, podlaha po nich je stále jako nová). O síle plynového pístu udržet ty naše tukové přístavky nad zemí jsem informoval výše, tak rovnou přejdeme k potahům. Poláci se rozhodli spojit umělou kůži s látkou pomocí hodně silných švů. Nedávno jsem testoval konkurenční křeslo od CZC, které právě u spojovacích nití vykazovalo značné nedostatky, ale to ani náhodnou není případ křesla od společnosti Genesis. Ani po důkladném prozkoumání jednotlivých dílků křesla jsem nenašel jediný kosmetický nedostatek. Jednoznačně palec nahoru. Křeslo působí na dotyk příjemně a dost pěkně se čistí, jde to klasickými vlhčenými utěrkami na nábytek. Šířka sedací části je přes půl metru, tak aby ani ti skutečně objemní z nás netrpěli nepohodlím ani po dlouhém herním sezení. Po celodenním sezení na Nitro 890 jsem neměl problém se vzpřímeně postavit a odkutálet se do lednice pro poslední pivínko. V tomto bodě se potvrdilo to, co jsem sám konstatoval už ve tři roky staré recenzi Nitro 500. NA rozdíl od něj teď konstruktéři sáhli po nastavitelném tlaku na bederní část, která je regulovaná kolečkem na boku pravého opěradla. Původně to byl jen klasický polštářek plný paměťové pěny.

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)

Tam, kde se dá mluvit o dostatku v šířce podsedáku, stejně kladně promluvím i o hlavním opěradle. Pomocí páky je možné ho sklopit až do vodorovné polohy a s přehledem se na křesle můžete i vyspat. Je zajímavé, že křesla této značky jsou jedny z mála, které můžete sklopit úplně a do vodorovné polohy se tedy nemusíte dostávat pomocí houpání (které je tady ale taky možné). Loketní opěrky jsou dost nastavitelné, ale kdyby měl něco vytknout, rozhodně to je absence bočního posunu tak, aby se křeslo hodilo perfektně i útlejším hráčům.

Návod si se mnou zahrál na schovku

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)

V každém testu ze sekce herních křesel nemůžu zapomenout ani na popis a hodnocení procesu samotného složení. Nitro 890, což je ve finále víc než dvaadvacetikilová krabice, přišlo klasicky zabalené. Novinkou, a tady se opět opírám o zkušenost z minulých testů, byla kazeta s roztříděnými šrouby a maticemi, stejně jako jednoduše zpracovaný návod. Ten jsem nějakou dobu pracně hledal a už jsem si začínal myslet, že jej výrobce ani záměrně nedodal, ale nakonec mi do ruky spadl po prohledávání sedací části (křesla), kde je zespodu zasunutý. I když se v podobných článcích sám opírám o test konkurenčního HP OMEN, kde výrobce jednoduše všechny komponenty nechal tam, kam patří, a proces skládání tak zákazníkům neskutečně zjednodušil, ani v případě Nitro 890 nejde i nic extrémně komplikovaného, co byste nezvládli během slabé půlhodinky.

Víc než jen solidní křeslo určené do herního, ale i kancelářskeho prostředí

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)

Po dvou letech intenzivního redakčního využívání herního křesla Nitro 500 se ze spodní částí pavouka odtrhl jeden úchyt na kolečko, ale jinak tato pomůcka sloužila bez zásadních mechanických poškození. V případě nejnovější verze řady Nitro už nic takového nehrozí, protože celý pavouk prošel designovou proměnou a všechno bylo zpevněné a obalené plastem. Proto nevidím důvod vám v tomto textu popisujícím pomocníka pro herní nebo kancelářské využití nedoporučit. Jeho látkový povrch je dost vzdušný a nebudete mít problém ani v období největších letních pařáků. Variabilní bederní opora pomáhá hlavně při celodenním používání a polštář umístěný klasicky jako podpora páteře krční svou funkci plní víc než na výbornou. Křeslo samo o sobě vypadá elegantně, čemuž pomáhá taky červené prošívání a pěkně zpracované logo na zadní straně opěradla. V této cenové relaci jde o odpovídající produkt, po kterém můžete s přehledem sáhnout.

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Genesis

Klik pro zvětšení (Genesis Nitro 890 - recenze)


CGwillWin