akce
ASUS představil nové notebooky

ASUS představil nové notebooky
00:12, 14.01.2021

ASUS oznámil nové portfolio notebooků a dalších produktů během digitální tiskové konference Be Ahead na výstavě CES 2021. ASUS, který je podle portálu Laptop Mag nejlepším výrobcem notebooků za rok 2020, představil široké portfolio nových notebooků, včetně modelů ZENBOOK Pro Duo 15 OLED (UX582), ZENBOOK Duo 14 (UX482), VivoBook S14 (S435), ExpertBook B9 (B9400 vPro), Chromebook Flip CX5 (CX5500), Chromebook CX9 (CX9400), BR1100 pro školy a herní notebook TUF Dash.

Nové portfolio posouvá hranice designu a inovací s cílem poskytovat ultimátní mobilní počítačové zážitky. "ASUS je lídrem v počítačovém průmyslu a má dlouholeté zkušenosti ve vytváření unikátních inovací," řekl Samson Hu, ASUS co-CEO. "Letošní portfolio pokračuje v tomto dědictví a posouvá hranice produktivity a zábavy, aby uživatelé mohli dosáhnout nedosažitelné - a být napřed (Be Ahead) v neustále měnícím se světě. "

"11. generace procesorů Intel Core a naše spolupráce se společností ASUS napříč platformami Intel Evo a vPro přinášejí bezkompromisní výkon, konektivitu a základ pro inovace v nejnovějších počítačových zážitcích, "řekl Chris Walker, korporátní viceprezident pro mobilní počítačové platformy ve společnosti Intel.

ASUS kromě nových notebooků představil i přenosný monitor ProArt Display PA148CTV a projektor ZenBeam Latte. Všechny inovace společnosti ASUS z výstavy CES 2021 si můžete prohlédnout na této webové stránce.

ZENBOOK Pro Duo 15 OLED (UX582)

ASUS ZENBOOK Pro Duo 15 OLED (UX582) je ultravýkonným 15palcový notebook příští generace. je vybavený druhým 4K displejem, ASUS ScreenPad Plus, který se nadzvedne při otevření víka a přirozeně doplňuje hlavní 4K OLED HDR displej pro bezproblémový multitasking. ZENBOOK Pro Duo 15 OLED přináší revoluční výkon díky nejnovější generaci procesoru Intel® Core™ i9 a grafické kartě NVIDIA® GeForce RTX™ 3070. Rovněž splňuje certifikaci NVIDIA Studio laptop.

"Byli jsme hrdí, že jsme v roce 2019 mohli uvést na trh první notebook se dvěma displeji na světě - ZENBOOK Duo / Pro Duo. Udržet si vedoucí postavení v tomto segmentu a přinést nové vylepšení v podobě druhé generace řady ZENBOOK Duo bylo naší prioritou. Naši inženýři vylepšili chlazení a výdrž baterie, přidali nejnovější procesory Intel 11. generace a ještě výkonnější grafickou kartu. Nové notebooky mohou měnit výkon procesoru a šetřit baterii na základě potřeb uživatele. Nazýváme to technologie ASUS Intelligent Performance Technology (AIPT). V případě 15,6-palcového modelu ZENBOOK Pro Duo UX582 jsme opět použili OLED panel, protože zpětná vazba od zákazníků byla v případě modelu UX581 velmi dobrá. OLED bude představovat novou éru a velký posun v evoluci displejů notebooků, "- řekl Benjamin Yeh, generální manažer ASUS East EMEA, PC & Gaming.

ScreenPad Plus vylepšuje původní design a obsahuje automatické naklonění druhého displeje o 9,5 °, které se aktivuje při otevření víka pro pohodlnější používání. ZENBOOK Pro Duo 15 OLED pohání procesor Intel Core i9 a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3070 pro plynulou práci s grafikou, výkonné editování videa a tvorbu 3D animací s ray tracing. Ve výbavě notebooku se nacházejí také dva porty Thunderbolt 3 USB-C® a WiFi 6 (802.11ax). K dispozici je až 1 TB PCIe® 3.0 X 4 SSD úložiště a až 32 GB DDR4 RAM. Bezrámečkový design displeje disponuje 93% Poměrem obrazovky k tělu, přičemž dotykový 4K OLED HDR displej nabízí živé barvy, dokonalé zobrazení černé barvy a kontrast 1 000 000: 1, který zajišťuje certifikace VESA DisplayHDR™ True Black 500. Displej má rovněž certifikaci PANTONE® Validated pro věrné zobrazení barev.

Klik pro zvětšení (ASUS představil nové notebooky)

ZENBOOK Duo 14 (UX482)

ASUS ZENBOOK Duo 14 (UX482) je 14palcový Intel Evo™ notebook s druhým displejem ASUS ScreenPad Plus, který doplňuje hlavní FHD NanoEdge displej. ZENBOOK Duo 14 nabízí vysoký výkon v tenkém šasi s tloušťkou pouhých 16,9 mm a výkonnou kombinaci procesoru 11. generace Intel Core s grafickou kartou Intel Iris® X e a volitelnou grafickou kartou NVIDIA GeForce® MX450. ZENBOOK Duo 14 rovněž disponuje technologií ASUS Intelligent Performance Technology, která pracuje s 11. generací procesorů Intel a optimalizuje výkon: v režimu výkonu si mohou uživatelé užít až 40% 1 nárůst výkonu ve srovnání s tradičním notebookem.

ZENBOOK Duo 14 využívá stejný mechanismus naklonění druhého displeje jako UX582, přičemž druhý displej je v tomto případě nakloněn o 7 °. Notebook nabízí špičkový vizuální zážitek, ultratenké rámečky, 93% poměr obrazovky k tělu a jas až do 400 cd. ZENBOOK Duo 14 má certifikaci PANTONE® Validated pro profesionální zobrazení barev a pokrývá 100% barevného prostoru sRGB. rovněž disponuje certifikací TÜV Rheinland pro tlumení modrého světla. Výdrž baterie dosahuje až 17 hodin a technologie USB-C Easy Charge umožňuje všestranné možnosti nabíjení pomocí USB-C Power Delivery adaptéru nebo použitím libovolného standardního USB-C adaptéru. ZENBOOK Duo 14 obsahuje dva Thunderbolt ™ 4 USB-C porty s podporou napájení a přenosu obrazu přes DisplayPort a 40 Gbps šířkou pásma, která umožňuje připojení k externímu 8K displeji nebo dvěma 4K UHD displejům. ZENBOOK Duo 14 rovněž využívá WiFi

6 (802.11ax) s technologií ASUS WiFi Master Premium.

Klik pro zvětšení (ASUS představil nové notebooky)

Vylepšené uživatelské zážitky v případě modelů ZENBOOK Pro Duo 15 OLED a ZENBOOK Duo 14 ASUS ZENBOOK Pro Duo 15 OLED (UX582) i ZENBOOK Duo 14 (UX482) využívají vylepšený software ScreenXpert 2 s novými funkcemi pro ještě pohodlnější práci. Oba modely rovněž obsahují aplikaci ASUS Control Panel, kterou lze přizpůsobit na druhém displeji ScreenPad Plus. ASUS Control Panel umožňuje uživatelům intuitivně ovládat kreativní aplikace, měnit velikost štětce, saturaci, průsvitnost vrstev a využívat další funkce. Control Panel funguje s programy Adobe Photoshop, Lightroom Classic, Premiere Pro a After Effects a v blízké budoucnosti bude podporovat i další software. Stylus, který ZENBOOK Pro Duo 15 OLED a ZENBOOK Duo 14 2 podporují, umožňuje nový způsob ovládání.

ScreenPad Plus podporuje 4096 úrovní tlaku pro ideální psaní a kreslení. ZENBOOK Pro Duo 15 OLED a ZENBOOK Duo 14 jsou rovněž navrženy s novým chladicím systémem Active Aerodynamic System Plus (AAS Plus). Ten využívá pant ErgoLift a automatické naklonění displeje ScreenPad Plus na zvýšení průduchu vzduchu až o 49%.

VivoBook S14 (S435)

Zcela nový VivoBook S14 (S435) je stylový a ultralehký 14palcový Intel Evo ™ notebook. tento nejlehčí 14palcový VivoBook představuje výkonného společníka na práci s 11. generací procesoru Intel® Core™ i7, grafickou kartou Intel Iris X e, 16 GB RAM a pamětí Intel OPTA ™ Memory H10. K dispozici je rovněž až 1 TB PCIe® SSD úložiště pro rychlé načítání a téměř okamžitý přístup k datům. VivoBook S14 také využívá technologii ASUS Intelligent Performance Technology, která nabízí až 40% nárůst výkonu 4 a zachovává výdrž baterie, efektivitu chlazení a tichý provoz.

Exteriér notebooku VivoBook S14 je kovový, s diamantem broušenými hranami a unikátním podsvíceným logem. Po otevření víka zaznamenáte jasný barevný klávesu Enter a NanoEdge displej s 90% poměrem k tělu. Obrazovka má certifikaci TÜV Rheinland pro tlumení modrého světla. VivoBook S14 má hmotnost pouze 1,3 kg a tloušťku 15,9 mm. Notebook je navržen pro maximální mobilitu a disponuje Thunderbolt 4 USB-C® porty s podporou rychlého nabíjení, přenosu dat rychlostí až 40 Gbps a možností připojení k externímu 8K monitoru nebo ke dvěma 4K UHD monitorům. K dispozici jsou také USB 3.2 Gen 1 Type-A a USB 2.0 porty, čtečka microSD karet a WiFi 6 konektivita.

Klik pro zvětšení (ASUS představil nové notebooky)

ExpertBook B9 (B9400 vPro)

ExpertBook B9 je nejlehčí 14palcový byznys notebook 5 na trhu. Je ověřen programem Intel Evo a nabízí prémiový výkon, efektivní využití baterie a skvělé vizuály. Model s hmotností 880 g nabízí 33 Wh baterii, verze s hmotností 1005 g má 66 Wh baterii pro celodňovú výdrž. ExpertBook B9 splňuje vojenské standardy MIL-STD 810H pro zvýšenou odolnost.

Nová generace notebooku ExpertBook B9 je připravena na práci z domu. Využívá nejnovější platformu Intel vPro™, která umožňuje bezproblémové zabezpečení a snadnou vzdálenou správu IT administrátory. ExpertBook B9 nabízí procesor 11. generace Intel Core i7 se zabudovanou grafickou kartou Intel Iris X e, až duální 2 TB SSD úložiště s podporou RAID 0 a RAID 1 a Intel WiFi 6 s technologií ASUS WiFi Master Premium.

Z hlediska bezpečnosti je k dispozici zámek Kensington NanoSaver ™ a volitelný čip Trusted Platform Module (TPM) 2.0, který umožňuje zabezpečené ukládání hesel a šifrovacích klíčů. infračervená kamera s inteligentním senzorem vzdálenosti umožňuje rychlé biometrické odemykání tváří. Každý ZENBOOK, VivoBook a ExpertBook pro rok 2021 využívá technologii ASUS Two-Way AI Noise-Canceling pro zlepšení hlasové komunikace přes internet. Tato technologie využívá strojové učení na odstranění nežádoucích ruchů okolí a zajišťuje čistou a jasnou hlasovou komunikaci. ExpertBook B9 také obsahuje rychlé klávesy pro nastavení tlumení okolního hluku a reproduktory Harman Kardon pro výjimečný zvuk.

Klik pro zvětšení (ASUS představil nové notebooky)

TUF Dash

Zcela nový herní notebook TUF Dash F15 je navržen, aby rozšířil segment hráčů. má supertenký design se zvýšenou odolností, která splňuje vojenské standardy a nízkou hmotnost, takže je ideální na přenášení. Pohání ho procesor až do Intel® Core ™ i7 11. generace s grafickou kartou GeForce RTX™ 3070. Ve výbavě má ​​také několik prémiových funkcí.

"Jsme nadšeni, že TUF Gaming A15 byl nejlépe prodávaný řada herních notebooků za minulý rok. Zpětná vazba od zákazníků byla velmi pozitivní a TUF Gaming dosáhl až 70% podíl v rámci našeho herního portfolia. V roce 2021 jsme se rozhodli zachovat nejlépe prodávaný model, který jsme vylepšili procesorem AMD Ryzen 9 5000 a přidat nový tenký 15,6-palcový model - TUF Gaming Dash. Ten má tenký a minimalistický design jako řada Zephyrus, avšak přináší pokročilý výkon procesorů Intel H 11. generace a grafických karet řady NVIDIA 3000. Další velkou novinkou je nabíjení přes USB-C port. Je to poprvé, co cenově dostupné herní notebooky dostaly takovou funkci, jakou mají i naše modely Zephyrus a Strix, "- řekl Benjamin Yeh, generální manažer ASUS East EMEA, PC & Gaming. Dash F15 nabízí herní displej s frekvencí až 240 Hz a 3 ms odezvou. K dispozici je také všestranný Thunderbolt 4 port, který umožňuje připojení dokovací stanice či externí grafické karty. Výdrž baterie dosahuje 16,6 hodiny přehrávání videa, přičemž pohodlné nabíjení zajišťuje USB-C port.

Díky pokročilému chlazení je TUF Dash F15 vybaven špičkovým procesorem a to i přes supertenký šasi. Dlouhodobou stabilitu systému a vysoký výkon zajišťuje samočisticí chladící modul, který zabraňuje usazení prachu na důležitých komponentech. Jasnou a čistou hlasovou komunikaci zajišťuje nová technologie Two-Way AI Noise-cancelation.

Klik pro zvětšení (ASUS představil nové notebooky)

Chromebook CX9 (CX9400)

ASUS Chromebook CX9 je vybaven 11. generací procesoru Intel® Core™ i7 s grafickou kartou Intel Iris X e. Rovněž nabízí WiFi 6, Harman Kardon reproduktory a 14-palcový matný FHD displej.

ASUS BR1100 pro školy

11palcový ASUS BR1100 je ultimátní společník na vzdělávání. Využívá jednoduchý, avšak odolný design, který je ideální pro vzdálené vzdělávání. BR1100 nabízí zcela nový procesor Intel Pentium® Silver, WiFi 6 a volitelnou 4G LTE konektivitu.

Chromebook Flip CX5 (CX5500)

ASUS Chromebook Flip CX5 je první 15,6palcový Chromebook Flip s procesorem Intel Core 11. generace a grafickou kartou Intel Iris X e. Nabízí výdrž až 11 hodin, až 16 GB RAM a až 512 GB SSD úložiště.

ProArt Display PA148CTV

ASUS ProArt Display PA148CTV je 14palcový přenosný FHD IPS monitor, který je navržen, aby zlepšil práci tvůrcům obsahu.

ZenBeam Latte

Projektor ZenBeam Latte umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbený film nebo poslouchat hudbu i během cestování. Má svítivost 300-LED-lumenů a dokáže vytvořit 40 až 120-palcový obraz. Projektor disponuje výjimečným designem, který získal ocenění CES 2021 Innovation Award, Good Design Award 2020 a Taiwan Excellence Award 2021.


DALŠÍ

CGwillWin