The Sinking City sa vracia, súdny spor autorov s vydavateľom pokračuje

The Sinking City sa vracia, súdny spor autorov s vydavateľom pokračuje
18:58, 06.01.2021

Atmosférou jedinečný survival horor The Sinking City sa po dlhom čase zase vracia na scénu. Jeho pôvodné stiahnutie prišlo na popud autorov z ukrajinskej spoločnosti Frogwares, ktorým sa nepáčilo neférové počínanie vydavateľa, francúzskeho koncernu Nacon (predtým v hernom biznise figurujúcom ako Bigben Interactive).

Ich praktiky totižto zahŕňali nevyplácanie dohodnutých finančných odmien a aby toho nebolo málo, firma sa snažila získať priamo zdrojový kód na spomínanú hru a vyhlásiť ju za svoje dielo. Frogwares preto dal celú vec na súd a všetky verzie hry The Sinking City, až na Switch port, dal stiahnuť aby Nacon nemal zisky z ich duševného vlastníctva. Jeden z posledných súdov, ktorý sa skončil koncom minulého roka, však dal čiastočne za pravdu vydavateľovi a Nacon preto aktuálne vracia hru znova na pult digitálnych obchodov pre Steam, Xbox a PlayStation.

Vec sa posúva na odvolací súd a do tej doby je jasné, že talentovanému ukrajinskému tímu Frogwares zatiaľ snaha o dovolanie sa práv nevychádza. Nimi podpísaná zmluva bola evidentne plná právnických kľučiek a tak budeme s napätím čakať, ako toto celé nakoniec skončí. Do tej doby sa môžeme tešiť na pripravovaný návrat série Sherlock Holmes, ktorého sa v podaní Frogwares dočkáme tento rok.


DALŠÍ

CGwillWin