Xbox Game Pass Microsoftu pekne luftuje peňaženku

Xbox Game Pass Microsoftu pekne luftuje peňaženku
09:18, 26.11.2020

Xbox Game Pass je revolučná myšlienka vo videohernom priemysle, ktorá prináša fanúšikom Xboxu instatnú kolekciu viac, ako stovky titulov (teraz ešte viac vďaka spojením služby s EA Play). Čo je pre hráčov samozrejme najsilnejším motivátorom predplatiť si túto službu nie je ale rozsiahla knižnica hier ale fakt, že Microsoft potvrdil, že všetky Microsoft first party hry, budú v tejto kolekcií dostupné okamžite pri vydaní.V poslednej dobe Microsoft ide ešte ďalej a do passu day one pridáva aj hry, ktoré moc toho s Microsoftom spoločného nemajú. Hráč samozrejme chrochtá blahom ale čo na to peňaženka Microsoftu? Asi si dokážete predstaviť, že financovanie, tak náročného balíčka hier, ktorý je mesačne platený zlomkovou cenou aktuálne vydanej novinky v obchode nebude asi žiadny med.

Phil Spencer, hlava značky Xbox potvrdil nasledujúce:
V niektorích prípadoch platíme všetky výrobné náklady hry a to aj napriek tomu, že následne vývojári získajú všetky maloobchodné príležitosti mimo Game Pass. Môžu teda hry predávat na Playstation, Steam, Xbox, Switch a ďalšie prípadné platformy. Týmto je vývojár zaistený aby sa vyhol riziku akej koľvek ztraty spojenej s umiestnením hry do Game Passu.

Myslíte si, že tento spôsob distribúcie hier je dlhodobo udržiteľný? Alebo Microsoft len profituje zo svojej velikosti a čoskoro narazí... Podeľte sa s snami o váš názor v komentároch.

DALŠÍ

CGwillWin