hw
recenze
Kingston DataTraveler 80

Kingston DataTraveler 80 - recenze
Kingston DataTraveler 80 - recenze
10:45, 20.11.2020

Jeden by si myslel, že v roku 2020, áno v tomto nádhernom roku plnom nezabudnuteľných zážitkov rôzneho druhu, sa pojem USB kľúč už pomaly ale isto vytratí z bežnej technologickej rétoriky, ale opak je zrejme pravdou. Prenosné dátové úložiská sa zatiaľ z našich potrieb vôbec nechystajú odísť a v duchu tejto skutočnosti máme na scéne niekoľko veľkých a kvalitou ovenčených firiem, kam dozaista spadá aj koncern Kingston Technology.

Ako žuvačka

Klik pro zvětšení (Kingston DataTraveler 80 - recenze )

DataTraveler 80, ktorý sa ocitol v mojej dlani s kapacitou 128GB (dostupné verzie sú 32GB, 64GB, 128GB, 256GB) je ideálnym reprezentantom toľko potrebnej kompaktnosti. Ide o nenápadnú a rozmerovo priam miniatúrnu čokoládku s váhou na hranici štyroch gramov, ktorú si vďaka otvoru v zadnej časti môžete jednoducho pripnúť k zväzku kľúčov. Berte to ako symboliku moderného kľúča voči tým klasickým, keďže DataTraveler je vo svojom plne bezproblémovom chode ideálnym partnerom na každodenný prenos vašich údajov.

USB-C a rozmery 42,2 mm × 6,7 mm × 15 mm

Klik pro zvětšení (Kingston DataTraveler 80 - recenze )

Zariadenie ako také je schopné čítať úžasnou rýchlosťou 200 MB/s a zapisovať v tempe 60 MB/s, to všetko cez USB-C vstup. Pre niekoho možno trocha neštandardné odsunutie bežného USB bokom, zvlášť ak si uvedomíme, že v balení sa nenachádza žiadna redukcia, avšak filozofia tohto flash disku spočíva v praktickom prepájaní s onou tech modernou súčasnosti. Kľúč si jednoducho zastrčíte do mobilného telefónu (pozor, zariadenie musí podporovať štandard OTG) a následne ste behom pár sekúnd schopný prenášať čerstvé obrázky alebo videá z mobilu priamo do PC alebo notebooku.

256GB verzia vás príde na prijateľných 45 Euro

Klik pro zvětšení (Kingston DataTraveler 80 - recenze )

Celé telo Kingston DataTraveler bolo účelovo vyhotovené z odolných materiálov a ak sa vrátime k celkovej váhe oných štyroch gramov, je vám okamžite jasné, že tento kľúč znesie aj trocha drsnejšie zaobchádzanie. Jediné čo sa vám môže prihodiť, je strata krytu u USB-C, ktorý má však sám o sebe dostatočne dobre riešený systém úponu. Skôr ho preto niekde zabudnete, než aby vám svojvoľne odpadol počas transportu. Ak momentálne pátrate po ideálnom a plne skladnom flash disku, ktorý by sa okamžite stal predĺženou rukou k údajom vo vašom telefóne alebo tablete, nevidím dôvod prečo by ste mali v prípade Kingston DataTraveler ďalej otáľať.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Kingston Technology

Klik pro zvětšení (Kingston DataTraveler 80 - recenze )


CGwillWin